Dzisiaj jest środa, 26 kwietnia 2017 r., 116 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. Dzisiaj przedmioty humanistyczne. Najtrudniej ma być w czwartek
Dodał: JaW, 19-04-2017 11:53, odsłon: 5905
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

W środę rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne 2017. Pierwszego dnia uczniowie klas trzecich sprawdzali swoją wiedzę z przedmiotów humanistycznych, od godziny 9 z historii i wiedzy o społeczeństwie (WOS), a od 11 z języka polskiego. "Małą maturę" w mieście i gminie Pionki pisać będzie 240 gimnazjalistów w czterech szkołach.

Środowe egzaminy dla wielu gimnazjalistów miały być tą łatwiejszą częścią. Uczniowie, z którymi rozmawialiśmy zgodnie przyznawali, że sprawdzian wiedzy z historii i wiedzy o społeczeństwie był stosunkowo łatwy.

 

- Było to, co przerabialiśmy i powtarzaliśmy na lekcjach. Nie trzeba było się jakoś specjalnie przygotowywać. Wystarczyło sumiennie uczyć się przez trzy lata – przyznają dziewczyny z klasy 3A Publicznego Gimnazjum nr 2 w Pionkach.

 

O godzinie 11:00 uczniowie dostali arkusze z pytaniami z języka polskiego.

 

- Bardzo byśmy chcieli, żeby była rozprawka, bo z niej czujemy się najmocniej – mówiła tuż przed wejściem do sali egzaminacyjnej Natalia.

 

Najczęściej od gimnazjalistów można było usłyszeć, że największe obawy i stres będą towarzyszyły czwartkowej części egzaminów, czyli sprawdzianowi wiedzy z matematyki i przedmiotów przyrodniczych. To chyba tendencja powtarzająca się co roku. W piątek wszystkich czeka test wiedzy z języków obcych.

 

NIE MOŻNA NIE ZDAĆ

Egzaminy gimnazjalne przez wielu określane też mianem tzw. "małej matury" są sprawdzianem wiedzy, którego oblać nie można. Dobre wyniki są jednak w 50 procentach gwarantem tego, że absolwenci gimnazjów dostaną się do wymarzonej szkoły średniej. Dlatego każdemu zależy, żeby wypaść jak najlepiej.

 

W dwóch pionkowskich gimnazjach i szkołach w Jedlni oraz Suskowoli do egzaminów przystąpi blisko 240 uczniów klas trzecich. Wyniki poznają 16 czerwca.

 

Tegoroczny egzamin gimnazjalny jest jednym z ostatnich, które zostaną przeprowadzone. W związku z reformą edukacji, już niedługo zostanie on zastąpiony egzaminem pisanym na zakończenie 8 klasy szkoły podstawowej.

 

 

- Dzisiaj było łatwiej niż na egzaminach próbnych z historii i wiedzy o społeczeństwie - dzieliły się wrażeniami Natalia, Oliwia, Weronika i Paulina z klasy 3A z Publicznego Gimnazjum nr 2.

 

Mazda MX-5 RF
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Szanowna redakcjo gdzie są relacje z trzech pozostałych gimnazjów?
19-04-2017, 12:29:53
+ 9
- 6
odpowiedz
A skąd w Pionkach tyle gimnazjów. Jak do tej pory mamy dopiero 2 i pewnie jak co roku, z tego drugiego będzie relacja w kolejnym dniu egzaminów
19-04-2017, 15:18:14
+ 4
- 3
odpowiedz
W gminie są jeszcze dwa. Tak dla jasności
19-04-2017, 17:16:45
+ 4
- 1
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
WC NOWE NA DZIAŁKĘ
WC NOWE NA DZIAŁKĘ
WC nowe na działkę, budowę, sosnowe solidnie wykonane, pokryte papą, możliwy transport,   Cena 400 zł
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek   Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji   Działka uzbrojona   tel. kont. 792...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook