Dzisiaj jest poniedziałek, 21 maja 2018 r., 141 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. Dzisiaj przedmioty humanistyczne. Najtrudniej ma być w czwartek
Dodał: JaW, 19-04-2017 11:53, odsłon: 10810
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

W środę rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne 2017. Pierwszego dnia uczniowie klas trzecich sprawdzali swoją wiedzę z przedmiotów humanistycznych, od godziny 9 z historii i wiedzy o społeczeństwie (WOS), a od 11 z języka polskiego. "Małą maturę" w mieście i gminie Pionki pisać będzie 240 gimnazjalistów w czterech szkołach.

Środowe egzaminy dla wielu gimnazjalistów miały być tą łatwiejszą częścią. Uczniowie, z którymi rozmawialiśmy zgodnie przyznawali, że sprawdzian wiedzy z historii i wiedzy o społeczeństwie był stosunkowo łatwy.

 

- Było to, co przerabialiśmy i powtarzaliśmy na lekcjach. Nie trzeba było się jakoś specjalnie przygotowywać. Wystarczyło sumiennie uczyć się przez trzy lata – przyznają dziewczyny z klasy 3A Publicznego Gimnazjum nr 2 w Pionkach.

 

O godzinie 11:00 uczniowie dostali arkusze z pytaniami z języka polskiego.

 

- Bardzo byśmy chcieli, żeby była rozprawka, bo z niej czujemy się najmocniej – mówiła tuż przed wejściem do sali egzaminacyjnej Natalia.

 

Najczęściej od gimnazjalistów można było usłyszeć, że największe obawy i stres będą towarzyszyły czwartkowej części egzaminów, czyli sprawdzianowi wiedzy z matematyki i przedmiotów przyrodniczych. To chyba tendencja powtarzająca się co roku. W piątek wszystkich czeka test wiedzy z języków obcych.

 

NIE MOŻNA NIE ZDAĆ

Egzaminy gimnazjalne przez wielu określane też mianem tzw. "małej matury" są sprawdzianem wiedzy, którego oblać nie można. Dobre wyniki są jednak w 50 procentach gwarantem tego, że absolwenci gimnazjów dostaną się do wymarzonej szkoły średniej. Dlatego każdemu zależy, żeby wypaść jak najlepiej.

 

W dwóch pionkowskich gimnazjach i szkołach w Jedlni oraz Suskowoli do egzaminów przystąpi blisko 240 uczniów klas trzecich. Wyniki poznają 16 czerwca.

 

Tegoroczny egzamin gimnazjalny jest jednym z ostatnich, które zostaną przeprowadzone. W związku z reformą edukacji, już niedługo zostanie on zastąpiony egzaminem pisanym na zakończenie 8 klasy szkoły podstawowej.

 

 

- Dzisiaj było łatwiej niż na egzaminach próbnych z historii i wiedzy o społeczeństwie - dzieliły się wrażeniami Natalia, Oliwia, Weronika i Paulina z klasy 3A z Publicznego Gimnazjum nr 2.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Szanowna redakcjo gdzie są relacje z trzech pozostałych gimnazjów?
19-04-2017, 12:29:53
+ 9
- 6
odpowiedz
A skąd w Pionkach tyle gimnazjów. Jak do tej pory mamy dopiero 2 i pewnie jak co roku, z tego drugiego będzie relacja w kolejnym dniu egzaminów
19-04-2017, 15:18:14
+ 4
- 3
odpowiedz
W gminie są jeszcze dwa. Tak dla jasności
19-04-2017, 17:16:45
+ 4
- 1
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook