Dzisiaj jest czwartek, 21 marca 2019 r., 80 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Rozbiór MZUK i kredyt na inwestycje. We wtorek 47. sesja Rady Miasta
Dodał: JaW, 17-07-2017 10:27, odsłon: 17403
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

Zaciągnięcie ponad 2,8 miliona złotych kredytu, przeniesienie gospodarki mieszkaniami komunalnymi z MZUK-u do Urzędu Miasta i wprowadzenie nowych zadań inwestycyjnych do budżetu – w tym wykonanie nawodnienia boiska stadionu miejskiego, przebudowa ulicy Północnej, remont chodnika na ulicy Dębowej, zakup instrumentów do Szkoły Muzycznej – nad takimi uchwałami będą debatować podczas najbliższej sesji pionkowscy radni. 47. sesja Rady Miasta odbędzie się we wtorek (18.07). Początek o godzinie 14:00 w sali konferencyjnej UM. W Pionki24 będziemy prowadzić tekstową relację na żywo prosto z sali obrad.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Wtorkową sesję można potraktować jako swoistą "dogrywkę" do czerwcowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Wtedy radni nie zaakceptowali większości pomysłów burmistrza Romualda Zawodnika. Główną argumentacją było to, że uchwały powinny być szerzej omówione i głosowane na sesji zwyczajnej. Teraz niemal te same uchwały powracają.

 

ROZBIÓR MZUK

Burmistrz nadal foruje swój pomysł o przeniesieniu zadań związanych z gospodarowaniem mieszkaniami komunalnymi z Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych do Urzędu Miasta. Za tym ma pójść 800 tysięcy złotych, które wynika z analizy dochodów i wydatków ponoszonych na to zadanie przez MZUK.

 

ZAMIAST WIŚNIOWEJ MA BYĆ PÓŁNOCNA

Ponownie pod głosowanie trafi też uchwała wprowadzająca szereg zmian w budżecie. Burmistrz wnioskuje o 48 tysięcy złotych na zakup instrumentów do Szkoły Muzycznej, 90 tys. zł. na wykonanie nawodnienia boiska stadionu miejskiego oraz zapisanie w budżecie trzech nowych inwestycji drogowych: przebudowa ulicy Północnej (250 tys.), bocznych od ulicy Polnej (100 tys.) oraz chodnika nad lasem przy ul. Dębowej, od Kozienickiej w stronę Szkolnej (50 tys.). Wykreślony ma za to zostać remont ulicy Wiśniowej.

 

KREDYT NA INWESTYCJE

Radni zdecydują również o tym czy dać "zielone światło" na zaciągnięcie przez miasto długoterminowego kredytu w wysokości 2 miliony 846 tysięcy złotych. Blisko 2,3 mln z tej kwoty miałoby zostać przeznaczone na inwestycje, a ponad 550 tys. na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek. Kredyt miałby zostać zaciągnięty na 8 lat (październik 2017 – październik 2025), a roczny koszt obsługi wynosiłby 986 tysięcy złotych.

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
A co z remontem stawu gornego,byl przetarg i nic sie nie dzieje
17-07-2017, 15:38:22
+ 14
0
odpowiedz
Proszę dokładniej się przyjrzeć podczas najbliższego pobytu nad Stawem Górnym. Już coś się dzieje. Problemem jest tylko budowa plaży, bo w szczycie sezonu taka inwestycja byłaby mało przyjaźnie widziana przez mieszkańców ;) Pozdrawiam.
17-07-2017, 15:52:59
+ 4
- 35
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook