Dzisiaj jest niedziela, 21 lipca 2019 r., 202 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Relaks w lesie. Podziel się z nami swoimi zdjęciami.
Dodał: KamZap, 06-08-2018 13:47, odsłon: 1751
Puszcza Kozienicka. Fot. Kamil Zapora
Puszcza Kozienicka. Fot. Kamil Zapora

Las to coś więcej niż tylko drzewa, to dom dla tysięcy gatunków zwierząt i roślin, a dla ludzi wspaniałe miejsce do wypoczynku i relaksu. Wybierając się do lasu należy odpowiednio się przygotować. Jak to zrobić podpowiadamy w tym artykule. Ponadto zachęcamy do przesyłania waszych zdjęć z wypoczynku na łonie natury, ponieważ najciekawsze z nich opublikujemy na naszej stronie w październiku.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Aby wizyta na łonie natury byłą czystą przyjemnością warto zabrać ze sobą wygodne obuwie, ubranie odpowiednie do pogody, preparat na komary i kleszcze oraz nakrycie głowy. Jeśli chcesz ze swojej wycieczki wynieść jeszcze więcej doświadczeń, możesz wziąć ze sobą lornetkę i szkło powiększające. Na świeżym powietrzu wszystko smakuje świetnie, dlatego dobrym pomysłem jest też zabranie prowiantu i czegoś do picia. Nie zapomnijmy też o worku na śmieci, żeby pozostawić las takim jakim go zastaliśmy. Warto również mieć przy sobie naładowany telefon, żeby w razie potrzeby wezwać pomoc. Wypad do lasu to doskonała propozycja spędzenia czasu z naszym czworonogiem, jednak nie zapomnijmy wtedy o smyczy.

Na wycieczkę do lasu możesz wybrać się pieszo, rowerem lub samochodem. Jeśli wybierzemy ten ostatni środek transportu to pamiętajmy, że pojazdy silnikowe należy pozostawić w miejscu do tego przeznaczonym, czyli na leśnym parkingu. Las to miejsce ciszy i spokoju, dlatego nie można wjeżdżać do niego samochodem czy quadem.

Kiedy już znajdziemy się na łonie natury otoczeni przez drzewa możemy sprawić swojemu organizmowi najlepszy prezent w postaci aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Ścieżki i dukty wśród drzew to świetne miejsca na rowerową wyprawę, uprawianie nordic walking czy po prostu do spacerowania. Jednak miejmy na uwadze, żeby nie wchodzić na uprawy leśne, a w rezerwatach poruszać się tylko po wyznaczonych szlakach.

 Chociaż chęć pomocy chorym i rannym zwierzętom jest silna w każdym z nas, to musimy się powstrzymać przed podejmowaniem samodzielnych działań. Najlepiej w takim wypadku powiadomić leśników.

Choć las jest świetnym miejscem na piknik to zarówno w nim jak i w promieniu 100 metrów od niego zabronione jest używania otwartego ognia. Jednak nie oznacza to, że w lesie w ogólnie nie można biwakować i palić ogniska. Są do tego przeznaczone miejsca, specjalnie przygotowane i oznakowane. Należy wtedy powiadomić nadleśnictwo o chęci rozpalenia ognia. Kontakt do najbliższego nadleśnictwa oraz listę punktów turystycznych znajdziecie pod tym LINKIEM.

Lasy to nasze wspólne dobro, dlatego jeśli zdarzy się, że w czasie naszego pobytu w lesie zauważymy pożar, niezwłocznie poinformujmy o tym straż pożarną.Uchwyć piękno Puszczy Kozienickiej i wyślij do nas

Na szczęście my na brak lasu nie musimy narzekać, otoczeni przez piękną Puszczę Kozienicką. Wycieczki po niej to okazja do uchwycenia w obiektywach naszych aparatów lub telefonów komórkowych wielu ciekawych kadrów. Pionki24 zachęcają do uwieczniania ich i przesyłania do nas pod adres redakcja@pionki24.pl. W tytule wiadomości należy wpisać ZDJĘCIA LASU, a w treści tytuł zdjęcia, autora i miejsce, w którym zostało wykonane. W październiku wybierzemy najciekawsze z nich i umieścimy na naszym portalu w formie galerii. Na wasze maile czekamy do 30 września, a tymczasem życzymy owocnego wypoczynku w lesie.

 
  
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook