Dzisiaj jest niedziela, 24 lutego 2019 r., 55 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Region. W miniony weekend Kozienice stały się polską stolicą piękna. Odbyły się tam trzy gale konkursów Miss i Misster.
Dodał: KamZap, 02-07-2018 15:39, odsłon: 3016
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

Od piątku do soboty w Kozienicach odbyły się gale: Półfinału Miss Polski 2018, Finału Miss Polski Nastolatek 2018 oraz Półfinału Mister Polski 2018. W sumie ponad stu uczestników i uczestniczek walczących o tytuł najpiękniejszych. Był to również czas koncertów wielu artystów, którzy przyjechali do Kozienic specjalnie z tej okazji.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Najważniejszym elementem każdej gali były oczywiście prezentacje kandydatek i kandydatów, którzy chcieli jak najlepiej wypaść przed jury, które decydowało o wynikach konkursu. W piątek na deskach amfiteatru nad jeziorem 39 przepięknych Polek występowało m.in. w kreacjach wieczorowych, strojach kąpielowych. Dziewczęta prezentowały się na scenie kilkukrotnie - zarówno w układach grupowych, jak również pojedynczo czy w parach bądź trójkach. Dziewczyny przez całe zgrupowanie ćwiczyły choreografię na piątkowy wieczór.

 

Podobnie było dzień później w przypadku kandydatek na Miss Polski Nastolatek 2018. Gala zachwycała różnorodnością choreografii zwłaszcza tej na początku. Dziewczęta wystąpiły w strojach sportowych, a układ taneczny do nowej, jeszcze bardziej dynamicznej aranżacji utworu „Hit the Road Jack!” pełen był ciekawych ruchów.

 


Dziewczęta w jednym ze swoich wyjść wystąpiły z urządzeniem, które lata swojej świetności miało długo przed ich urodzeniem, ale to nieistotne, bo choreografia i tak wypadła znakomicie.

 

 

W niedzielę ciekawe układy pokazali również panowie. Tutaj chodziło nie tylko o zaprezentowanie swojego wyglądu, ale także o pokaz sprawności fizycznej.

 

Były koncerty

 

Organizatorzy gal Miss i Mister pilnują tego, żeby nie wdarła się do nich monotonia, dlatego co jakiś czas w przerwach między kolejnymi wyjściami uczestników konkursu na scenie pojawiali się różni wykonawcy. Przez trzy dni w Kozienicach wystąpili: znane i lubiane zespoły takie jak Blue Cafe i LOKA, młodzi, ale bardzo energetyczni Felivers, Szymon Chodyniecki, Monika Urlik, Piotra Przerada czy debiutantka z tegorocznego festiwalu w Opolu Gosia Kotwica z muzycznego projektu Goch.

 

 

Podczas piątkowej gali wystąpił m.in. zespół LOKA, który wykonał swój hit „Prawdziwe powietrze”.

 

Wiadomo, że trudno o wierniejsze fanki niż nastolatki, dlatego w sobotę specjalnie dla nich w Kozienicach wystąpili młodzi Felivers.

 

W niedzielę, żeby jeszcze bardziej podkręcić emocje Piotr Przerada wykonał utwór „Perfect” najczęściej wybierany przez pary młode do ich pierwszego tańca.

 

Kozienice przyniosły im szczęście

 

W piątek z okazji 28 edycji konkursu Miss Polski do finału dostało się, aż 28 kandydatek. Były to: Weronika Bartkowska (2), Aleksandra Bodora (4), Aleksandra Bogdan (5), Olga Buława (7), Justyna Flejsner (9) ,Sylwia Gibała (10) ,Angelika Hejnar (12), Anna Jaromin (13) , Marta Kaczmarczyk (15), Aleksandra Kowalczyk (19), Wiktoria Kędzierska (20), Małgorzata Mazur (21), Dominika Mieczkowska (22), Aleksandra Nowacka (23), Roksana Oraniec (25) ,Klaudia Pustkowska (27), Karolina Soczewka (28), Elwira Talkowska (31), Magdalena Wasiluk (33), Kinga Wawrzyniak (34), Karolina Wojtiuk (35), Paloma Żochowska (39), Katarzyna Bukowiec (6 – Miss Internetu), Joanna Babynko (1 – Miss Kozienic).

 


Jedną z finalistek tradycyjnie wybrały władze Kozienic, przyznając jej tym samym tytuł Miss Kozienic 2018. W tym roku była to Joanna Babynko. Gratulacje złożyli jej m.in. starosta Andrzej Jung i burmistrz Tomasz Śmietanka.

 

W sobotę poznaliśmy Miss Polski Nastolatek 2018, a została nią 15-letnia Zuzanna Poteraj. Ponadto Miss Jovi została Julia Florczak (5), IV Wicemiss Polski Nastolatek została Aleksandra Lubiniecka (10), III Wicemiss Polski Nastolatek wybrano  Aleksandrę Nocuń (12). Tytuł II Wicemiss Polski Nastolatek zdobyła Wiktoria Wiśniewska (19), a I Wicemiss Polski Nastolatek uznano Karolinę Zaworską (21).

 


Koronę miss Zuzannie Poteraj wręczyła dotychczasowa Miss Polski Nastolatek Klaudia Kucharska.

Z kolei w niedzielę decyzją Jury do finału dostało się szesnastu kandydatów, a byli to: Mateusz Badowicz (1), Adam Chojnowski (2), Konrad Cupiał (4), Michał Grudzień (5), Mateusz Grzech (6), Damian Habiera (7), Mateusz Jaroszewski (9), Konrad Ksepka (10), Marcin Moczulski (12), Adam Pecyna (13), Bartłomiej Piekarski (14) ,Igor Sikorski (17), Miłosz Socha (18), Amadeusz Sulisz (19), Krzysztof Ślawski (21), Jakub Tarnawski (22), Tomasz Zarzycki (26). 

Jednak szansę o to by w dalszym ciągu konkurować o koronę najprzystojniejszego mężczyzny w Polsce dostało jeszcze dwóch uczestników. Pierwszego z nich wskazali internauci w głosowaniu, które zakończyło się jeszcze przed galą półfinałową. Misterem Polski Internetu został 22-letni Igor Sikorski (17) z Warszawy. Kolejnego szczęśliwca, który dołączył do grona finalistów wskazały władze Kozienic. Werdykt na scenie ogłosili wiceburmistrz gminy Małgorzata Bebelska oraz starosta Andrzej Jung. Ich wybór padł na 22-letniego Michała Zachowicza (24) z Białegostoku i to właśnie jemu po raz pierwszy został przyznany honorowy tytuł Mister Kozienic 2018.

 


Przez najbliższy rok to Michał Zachowicz będzie nosił tytuł Mister Kozienic 2018.

 

Niedzielna gala była ostatnią spośród trzech jakich mogliśmy być świadkiem w czasie ostatnich dni w Kozienicach. W razie gdyby ktoś nie mógł w nich uczestniczyć albo był, ale chciałby to przeżyć jeszcze raz zapraszamy na antenę TV4. Zostaną tam wyemitowane retransmisje: półfinału Miss Polski 2018 (wtorek, 3 lipca, godz. 21:00) finału Miss Polski Nastolatek (środa, 4 lipca, godz. 21:00) oraz półfinału Mister Polski 2018 (5 lipca, czwartek, godz. 21.00).


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook