Dzisiaj jest piątek, 20 lipca 2018 r., 201 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] Bawili się do północy! Strażacki jubileusz, festyn rodzinny i wspólne kibicowanie w Goździe
Dodał: MaG, 12-06-2017 11:49, odsłon: 14748

Jubileusz 90-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej. Rozgrywki sportowe, mnóstwo atrakcji dla dzieci, występy artystyczne i wspólne kibicowanie reprezentacji Polski w meczu z Rumunią - to w telegraficznym skrócie relacja z sobotniego festynu rodzinno-strażacko-sportowego, który odbył się na placu przy Zespole Szkół w Goździe. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z tego wydarzenia.

MEDALE I ODZNACZENIA NA 90-LECIE OSP

Pierwsza część sobotnich imprez stała pod znakiem uroczystości związanych z jubileuszem 90-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Goździe. O godzinie 12:00 w miejscowym kościele pw. Bożego Miłosierdzia odprawiona została msza święta w intencji strażaków.

 

Dalsza część obchodów przeniosła się pod Dom Strażaka. Tutaj prezes OSP Gózd Paweł Mikołajczyk przedstawił historię jednostki.

 

 

Wójt gminy Gózd Paweł Dziewit i prezes OSP Paweł Mikołajczyk.

 

Ważnym momentem było wręczanie medali i odznaczeń. "Złoty znak związku" otrzymał druh Paweł Mikołajczyk. "Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa" wyróżnieni zostali: Dariusz Frączek, Andrzej Chebdowski, Krzysztof Malec i Robert Ryn. Odznaki "Srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa" otrzymali: Sebastian Mikołajczyk, Mateusz Mikołajczyk, Adrian Wołos, Łukasz Gośkiewicz, Jacek Tkaczyk, Krzysztof Gasek i Łukasz Tkaczyk. Natomiast "Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa" wpięty został do munduru Piotra Gaska. Były również wręczane odznaki "Wzorowego Strażaka", które otrzymali: Agata Tkaczyk, Tomasz Iwański oraz Dominik Szczęsny. Dodatkowo jedenaście druhen wyróżnionych zostało brązową odznaką Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej dziewcząt.

 

 

Sobota w Goździe stała pod znakiem obchodów jubileuszu 90-lecia miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

Uroczystości odbyły się przy udziale licznie zaproszonych gości, wśród których byli: Zbigniew Gołąbek – wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP, Paweł Tuzinek – prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, Paweł Dziewit – wójt gminy Gózd, Dariusz Bąk – poseł na Sejm RP, brygadier Paweł Frysztak – komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

 

SPORT, WYSTĘPY I WSPÓLNE KIBICOWANIE

Po zakończeniu strażackiego jubileuszu rozpoczął się festyn rodzinny. Po godzinie 14 wystartował turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Gózd. Wygrała drużyna Gózd I. Najlepszym bramkarzem wybrany został Dawid Szczęsny, a królem strzelców był Jakub Mędrzecki.

 

W międzyczasie na scenie, która znajdowała się na placu przy Zespole Szkół występowali uczniowie z Gozdu, Klwatki Królewskiej, Podgórza, Kłonówka, Małęczyna i Kuczek-Kolonii. Wieczorem zaczęły się koncerty zespołów muzyki tanecznej VEGA oraz LIZA i Cygańskie Gwiazdy.

 

 

Na scenie występowali uczniowie ze szkół w gminie Gózd.

 

Zorganizowana została również strefa kibica, w której na dużym telebimie można było obejrzeć mecz piłkarskiej reprezentacji Polski z Rumunią.

 

Nie mogło zabraknąć konkursów z nagrodami, wesołego miasteczka, stoisk z potrawami regionalnymi serwowanymi przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich, znakowania rowerów przez policję czy ścianki wspinaczkowej. Sobotnia zabawa w Goździe zakończyła się około północy.

 

 

Na najmłodszych czekało dużo atrakcji i upominków.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook