Dzisiaj jest niedziela, 24 lutego 2019 r., 55 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Region. Gratka dla fanów wojskowości. Przed nami kolejny piknik militarny
Dodał: KamZap, 05-07-2018 11:59, odsłon: 1390
fot. archiwum
fot. archiwum

Już w dniach 6-8 lipca czeka nas IV Piknik Militarny. Na terenie Skansenu Bojowego w Mniszewie (gm. Magnuszew) zaplanowano szereg najróżniejszych atrakcji: od pokazów sprzętu, przez szereg wystaw, po strzelnicę ASG.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Na piątek 6 lipca zaplanowano zjazd uczestników pikniku, a główne atrakcje dla odwiedzających będą dostępne od soboty.

 

Sobota

 

Od godziny 10:00 będzie można zwiedzać wystawy w budynku muzeum i oglądać filmy o tematyce wojennej. Ponadto na terenie Skansenu Bojowego czekają nas wystawy umundurowania i uzbrojenia wojskowego, prezentacja sprzętu kawaleryjskiego oraz umundurowania bojowego z okresu I i II Wojny Światowej, wystawa zabytkowych pojazdów militarnych, obozowisko przedstawiające radziecką 88. Dywizję Strzelecką Gwardii RKKA.

Równolegle odbywać się będą prezentacje: współczesnego sprzętu bojowego – 1 Warszawskiej Brygady Pancernej, musztry garnizonowej i tresury psów policyjnych. Wieczorem natomiast zostanie zorganizowane ognisko z muzyką patriotyczną.

 

Niedziela

 

Wśród niedzielnych atrakcji znajdą się m.in. symulator lotów, prezentacja profilu działalności polskich formacji wojskowych, wystawa umundurowania oraz uzbrojenia wojskowego zabytkowego i współczesnego m.in. z Fabryki Broni „Łucznik”, obozowisko wojsk 2 Korpusu Polskiego, strzelnica ASG, ekspozycje zbiorów muzeów zewnętrznych, koncert muzyki patriotycznej, pokaz szarży kawaleryjskiej, inscenizacja potyczki bojowej, pokaz szermierki i kolekcji karabinów.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook