Dzisiaj jest poniedziałek, 27 maja 2019 r., 147 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Region: Były podziękowania i wyróżnienia. PSP w Kuczkach-Kolonii od 10 lat nosi imię Jana Pawła II
Dodał: MaG, 21-05-2018 08:36, odsłon: 1656
fot.Gmina Gózd
fot.Gmina Gózd

Dokładnie 15 maja 2008 roku Publiczna Szkoła Podstawowa w Kuczkach-Kolonii otrzymała imię Jana Pawła II. Choć 10-lecie to może jeszcze niewielki Jubileusz, ale był on doskonałą okazją, by podziękować za wyróżnienie, jakim jest opieka św. Jana Pawła II oraz, by przypomnieć, że Jego postać jest ciągle ważna, a przesłanie - aktualne.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym w Kuczkach, której przewodniczył ks. Biskup Piotr Turzyński. Po Mszy św. zaproszeni goście, społeczność szkolna i lokalna udali się do szkoły na przedstawienie poetycko-muzyczne pt. „W kawiarence przy kremówce” przygotowane przez uczniów tejże placówki.  

Na początku wysłuchano nagrania, w którym Papież Jan Paweł II wspominał, jak po maturze chodził z kolegami na kremówki. Następnie uczniowie przypomnieli wydarzenia organizowane od września ubiegłego roku w ramach jubileuszu, m.in.: pielgrzymkę Szkół Rodziny Jana Pawła II na Jasną Górę, Konkurs Literacki, Gminny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II oraz Pielgrzymkę Szkół imienia Jana Pawła II do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Laureaci Konkursu Literackiego „Sercem pisane…”  zaprezentowali swoje wiersze zaś inni wychowankowie w interesujący sposób przedstawili biografię Ojca Świętego. Przedstawienie wzbogaciły pieśni w wykonaniu chóru szkolnego.

Podczas uroczystości swoje wiersze poświęcone Janowi Pawłowi Ii zaprezentował również miejscowy twórca ludowy pan Jan Kiraga.

Na zakończenie obchodów Jubileuszu ks. Biskup Piotr Turzyński, Wójt Gminy Gózd Paweł Dziewit oraz  radny sołectwa Kuczki-Kolonia Piotr Szymczak złożyli na ręce dyrektor Szkoły pani Doroty Rogali życzenia oraz gratulacje.Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook