Dzisiaj jest piątek, 15 lutego 2019 r., 46 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Reformy oświaty ciąg dalszy. Pod koniec miesąca wejdą w życie kolejne zmiany
Dodał: MaG, 14-02-2018 08:35, odsłon: 4095
Fot.Mariusz Grotkowski©Arpass/archiwum
Fot.Mariusz Grotkowski©Arpass/archiwum

Reforma oświaty trwa. Jak widać w Pionkach nie przeprowadzono jej modelowo, bo już 27 lutego radni będą poprawiać uchwałę intencyjną sprzed roku.

Od września 2017 roku w dwóch szkołach nastąpiły znaczące zmiany. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 została połączona z Publicznym Gimnazjum nr 2, Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 połączono z Publicznym Gimnazjum nr 1. Największą wygraną była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, która nie dość, że pozostała, a od lat mówiono o jej zamknięciu, to w dodatku funkcjonuje w niezmienionej formie powiększona o reformowane dwa roczniki czyli 7 i 8 klasę.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

 

Rada Miasta wskazuje – Dyrektor organizuje
    
W 2017 roku wskazano, że klasy 5-8 zarówno z PSP1 jak i PSP5 będą uczyły się w budynkach B czyli byłych gimnazjach, Dyrektorzy jednak zadecydowali inaczej. W PSP1 do budynku na ul. Słowackiego trafiły jedynie klasy 7, a w PSP5 żaden uczeń nie zmienił miejsca nauki.

 

W tym roku, już na najbliższej Radzie Miasta 27 lutego mają nastąpić kolejne zmiany. Ma zostać naprawiony błąd, na który wielu zwracało uwagę. Nienaturalnym faktem było dzielnie drugiego etapu kształcenia. Nauczanie początkowe to klasy 1-3, drugi etap to klasy 4-8, w którym uczniowie zmieniają wychowawcę, a nauka zostaje podzielona na przedmioty, każdy z innym nauczycielem w innej klasie. Jaki był sens pozostawienia klas 4 w budynkach macierzystych? Najbardziej tym faktem zainteresowani byli i są rodzice uczniów PSP1, którzy będą w niedalekim czasie mierzyć się ze zmianami.
 
- Rada Rodziców w porozumieniu z Dyrektorem Andrzejem Gałkowskim i Nauczycielami ze szkoły macierzystej zadecydowali, że chcą by klasy 1-3 pozostały w budynku na  ul. 15-Stycznia, a klasy 4-8 przeszły do budynku na ul. Słowackiego. Wynika to z naturalnych przyczyn – nasz budynek  jest za mały, by pomieścić wszystkie oddziały z 8 roczników, ponadto podobała nam się infrastruktura przy obu budynkach. Na 15 stycznia zostaną dzieci małe, dla których gwarantowany jest piękny, bezpieczny, ogrodzony plac zabaw i boisko, a przy budynku na Słowackiego mamy Orlik, na którym starsi uczniowie skorzystają. Z dniem wprowadzenia tych zmian zyskujemy jednozmianowość, która nie tylko pozwoli organowi prowadzącemu zyskać podwyższoną subwencję, ale przede wszystkim nasze dzieci nie będą przemęczone, bo każda klasa rozpocznie zajęcia o 8 rano, a ponadto zajęcia dodatkowe mogą odbywać się zaraz po lekcjach mówi przewodnicząca Rady Rodziców PSP1 Dorota Sadurska - Odpowiednie „wypełnienie” obu budynków uczniami spowoduje komfort, bezpieczeństwo i możliwość wszechstronnego rozwoju w klasach, które dzięki włodarzom mogą stać się wysoko specjalistycznymi pracowniami. Po podjęciu uchwały 27 lutego, do dyrektora będzie należała decyzja czy zrealizuje ten plan w tym tj. 2017 roku czy też w przyszłym 2018 - dodaje przewodnicząca


Zupełnie inna sytuacja od roku szkolnego 2017/18 czeka PSP5. Od września w budynku przy ul. Targowej będą naukę pobierały wszystkie 8 roczników szkoły podstawowej oraz ostatni rocznik gimnazjum, w budynku przy ul. Leśnej nie zabrzmi już szkolny dzwonek.

 

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Widać że Zawodnik w dalszym ciagu chce realizować swoje pomysły z 2015 roku. Jak nie nie z tej strony, to z tej aby bylo po jego myśli. Dzieci, rodzice i ich zdanie to zbędny balast przy realizacji jego wizji. Tak czy inaczej nie może dłużej zarządzać miastem. Jeszcze tylko kilka miesięcy.
14-02-2018, 09:04:30
+ 83
- 179
odpowiedz
Dobrze że Pan Redaktor zwrócił uwagę na słowa cytuję: "nie modelowo". Tak to prawda, jak widać mimo rozbudowanego aparatu oświatowego UM - kierownik, asystent / doradca i pracownicy, reforma oświaty została przeprowadzona pośpiesznie i na kolanie. Świadczy o tym przedmiotowy projekt i kilka wcześniej wycofanych że względu na błędy i braki formalne. A Pan Zawodnik odtrąbił wszędzie gdzie tylko się dało, że modelowo.
Panie burmistrzu modelowo to Pan słabo i kiepsko sprawuje mandat!!!
14-02-2018, 12:06:40
+ 100
- 150
odpowiedz
W PSP 2, to pokazali rodzice "modelowi" gdzie jego miejsce i szkola pozostała. Pozostała mimo że doradca Górka i Zawodik robili wszystko aby ją zamknąć. Nie wspominając o radnej Śmietance która także chiała tą szkolę zamknnąć po ewakuowaniu się na Targową. Podziękujemy jej w nadchodzących wyborach.
14-02-2018, 20:40:44
+ 66
- 156
odpowiedz
nie wiem z kim piszę czy Pan Stasio czy newsman, ale już tak pan odliczał do referendum, teraz do wyborów a w międzuczasie jeszcze kilka odliczeń było. Od jesieni na nowo, jeszcze 4 lata...
15-02-2018, 18:32:42
+ 43
- 49
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook