Dzisiaj jest poniedziałek, 27 maja 2019 r., 147 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Radni zdecydują o realizacji projektu „Roweru Miejskiego”. Dziś sesja nadzwyczajna
Dodał: MaG, 23-04-2018 13:40, odsłon: 1999
fot.ilustracja
fot.ilustracja

Na poniedziałek zaplanowana zostało posiedzenie w trybie nadzwyczajnym pionkowskich radnych. Wśród dziewięciu projektów uchwał znalazł się jeden, który zawiera propozycję przeznaczenia kwoty 55 tys. złotych na realizację projektu pod nazwą „Rower Miejski”. Początek sesji o godz. 16.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Projekt uchwały zawiera zmiany, które zwiększają planowane wydatki budżetowe o kwotę 55 tys. złotych. Zadanie będzie realizowane przez okres trzech lat. 10 tys. złotych zostanie przeznaczone na zakup stojaków, pozostała kwota 45 tysięcy ma pokryć zakup 50 rowerów.

- Celem proponowanego Roweru Miejskiego jest aktywizacja ruchu turystyznego w naszym mieście oraz okolicy, a także umożliwienie przemieszczania się jednośladem po Pionkach naszym mieszkańcom. System pozwoli na zwiedzanie atrakcji turystycznych, przyrodniczych również w okolicznych miejscowościach – czytamy m.in. w uzasadnieniu do uchwały.

Propozycja powstania projektu została zaprezentowana burmistrzom Pionek, Kozienic, Zwolenia oraz wójtom Garbatki-Letnisko i Jedlni-Letnisko. System rowerowy będzie funkcjonował od kwietnia do listopada danego roku.

W Pionkach miejsca postojowe zaplanowane zostały w następujących lokalizacjach: Staw Górny, Dworzec PKP Pionki Zachodnie, Dworzec PKP Pionki Główne, osiedle Bohaterów Studzianek, Stara Kolonia. Naliczanie opłat będą następowały co 30 minut w wysokości 1,5 złotego. Jeśli radni zdecydują się na przyjęcie tego projektu uchwały  pierwsze uruchomienie systemu może nastąpić jeszcze w czerwcu.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Czyli kolejny dług,
bo zdaniem władzy w miescie nie ma rowerów,
natomiast dla wolniej myślącej częsci rady miasta takie info w mieśie nie ma atrakcji turystycznych, takowe są w okolicy i w Puszczy ale to nie ten typ rowerów i Ci co tu jeżdżą mają swój sprzęt,
może by tak ul. Kościuszki za te 50 000 pln wykorytować i nawieżć kruszywa- taka mała podpowiedż
23-04-2018, 14:29:17
+ 54
- 2
odpowiedz
Jacy radni zadecydują ? A jacy są tu radni ? Retoryczne pytanie wprost. Kolejne uchwały z milionowymi zobowiązaniami kredytów z następnymi milionami kredytów na następne lata bo na bieżące wydatki nie ma już kasy , a i sprzedać nie ma już co i co się słyszy ze nawet komisja budżetowa nie zebrała się aby zaopiniować ten pakiet uchwał. Ale to potwierdza fakt że to były trzy lata jednoosobowych rządów przy akceptacji tzw. Rady Miasta. Właściwie to po co ma się zbierać jakaś komisja jak dieta dla przewodniczącego jak i radnych nie jest uzależniona od efektów pracy. A jakie przygotowanie ekonomiczne ma też pzrewodniczący komisji ? Dieta się liczy podwyższona. Powtarzajace sie więc pytanie - za co ci radni pobieraja co miesiąc ponad 22 000 zL ???
23-04-2018, 14:39:15
+ 70
- 169
odpowiedz
:)
ale zawsze warto służyć dobra radą "słabszym"
może coś naskoczy
23-04-2018, 14:56:21
+ 40
- 1
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook