Dzisiaj jest sobota, 20 października 2018 r., 293 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Radni zdecydują o realizacji projektu „Roweru Miejskiego”. Dziś sesja nadzwyczajna
Dodał: MaG, 23-04-2018 13:40, odsłon: 1876
fot.ilustracja
fot.ilustracja

Na poniedziałek zaplanowana zostało posiedzenie w trybie nadzwyczajnym pionkowskich radnych. Wśród dziewięciu projektów uchwał znalazł się jeden, który zawiera propozycję przeznaczenia kwoty 55 tys. złotych na realizację projektu pod nazwą „Rower Miejski”. Początek sesji o godz. 16.

Projekt uchwały zawiera zmiany, które zwiększają planowane wydatki budżetowe o kwotę 55 tys. złotych. Zadanie będzie realizowane przez okres trzech lat. 10 tys. złotych zostanie przeznaczone na zakup stojaków, pozostała kwota 45 tysięcy ma pokryć zakup 50 rowerów.

- Celem proponowanego Roweru Miejskiego jest aktywizacja ruchu turystyznego w naszym mieście oraz okolicy, a także umożliwienie przemieszczania się jednośladem po Pionkach naszym mieszkańcom. System pozwoli na zwiedzanie atrakcji turystycznych, przyrodniczych również w okolicznych miejscowościach – czytamy m.in. w uzasadnieniu do uchwały.

Propozycja powstania projektu została zaprezentowana burmistrzom Pionek, Kozienic, Zwolenia oraz wójtom Garbatki-Letnisko i Jedlni-Letnisko. System rowerowy będzie funkcjonował od kwietnia do listopada danego roku.

W Pionkach miejsca postojowe zaplanowane zostały w następujących lokalizacjach: Staw Górny, Dworzec PKP Pionki Zachodnie, Dworzec PKP Pionki Główne, osiedle Bohaterów Studzianek, Stara Kolonia. Naliczanie opłat będą następowały co 30 minut w wysokości 1,5 złotego. Jeśli radni zdecydują się na przyjęcie tego projektu uchwały  pierwsze uruchomienie systemu może nastąpić jeszcze w czerwcu.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook