Dzisiaj jest sobota, 28 marca 2020 r., 88 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Radni ponownie rozważą powołanie POSiRu. Decyzja już za tydzień
Dodał: MaG, 20-02-2020 16:57, odsłon: 2502
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

W piątek 28 lutego pionkowscy radni zdecydują o utworzeniu nowej jednostki budżetowej POSiR. Bedzie to druga próba powołania do życia instytucji, która powstanie na bazie działającego w strukturze Urzędu Miasta Pionki Wydziału Sportu i Rekreacji.

Burmistrz Pionek Robert Kowalczyk przedstawił radnym projekt uchwały w sprawie utworzenia jednostki budżetowej pod nazwą - Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz nadania jej statutu. Propozycja utworzenia nowej instytucji nie jest nowa, bo dokładnie rok temu radni odrzucili taką propozycję burmistrza.

 

- Obecnie podjęto działania związane z utworzeniem nowej, wyspecjalizowanej  jednostki budżetowej, która poprawi dostępność i jakoś świadczonych usług, dotychczas realizowanych przez Wydział Sportu i Rekreacji   - czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały

 

Podobnie jak rok temu, burmistrz mówi o stałym wzroście licznych zadań, realizowanych na rzecz mieszkańców przez pracowników wydziału urzędu, który uwidocznił potrzebę utworzenia nowej wyspecjalizowanej jednostki.

 

- Do zadań tworzonej jednostki należeć będzie przede wszystkim zarządzanie i gospodarowanie infrastrukturą oraz udostępnianie bazy sportowej i rekreacyjnej podmiotom powołanym do prowadzenia działalności w tej dziedzinie (w tym kluby i związki sportowe). – dodaje burmistrz w uzasadnieniu

 

Jednostka budżetowa, która zajmie się zarządzaniem mieniem gminy nie jest nowością. Ośrodki o takim charakterze funkcjonują na terenie wielu gmin, w tym Kozienicach, Radomiu czy pobliskiej Warce - Proponowana forma organizacyjna zapewnia docelowe ujednolicenie wykonywania zarządu infrastrukturą sportową zarówno istniejącą, jak i planowaną do realizacji, przy zachowaniu organom Gminy Miasta Pionki niezbędnych instrumentów kontroli i nadzoru. Ośrodki o podobnym charakterze funkcjonują na obszarze wielu gmin, w tym w Kozienicach, w Radomiu oraz w Warce. -  przekonuje burmistrz Kowalczy

 

Przypomnijmy.

Do głównych zadań nowej jednostko budżetowej należeć będzie :

1)planowanie i realizowanie wszelkich usług dla mieszkańców Gminy Miasta Pionki w zakresie sportu, rekreacji i turystyki przy ścisłym współdziałaniu z organizacjami pozarządowymi i organami administracji związanymi z kulturą fizyczną, sportem i turystyką.

2)udostępnianie bazy sportowej i rekreacyjnej zarządzanej przez Ośrodek zgodnie

a)jednostkom działającym w zakresie oświaty,

b)klubom i związkom sportowym,

c)organizacjom kultury fizycznej,

d)innym instytucjom i organizacjom społecznym i zawodowym,

e)osobom fizycznym;/

3)prowadzenie działalności programowej i reklamowej z zakresu działalności ośrodka

4)właściwe zarządzanie, eksploatacja, konserwacja i rozbudowa bazy sportowej i rekreacyjnej przekazanej Ośrodkowi.

5)prowadzenie działalności służącej upowszechnianiu kultury fizycznej, rekreacji, sportu i turystyki w tym m.in. poprzez organizację zawodów i festynów sportowych oraz innych imprez rekreacyjno- sportowych.

6)prowadzenie działalności usługowo - gospodarczej i pomocniczej w celu prawidłowego gospodarowania powierzonym mieniem.

7)przygotowanie i realizacja całorocznego kalendarza imprez sportowo - rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych.

8)realizacja zadań dotyczących wymiany sportowej z zagranicą… w ramach podpisanych przez Miasto umów.

9) pomoc merytoryczno - organizacyjna przy organizowaniu imprez sportowych w Mieście przez podmioty działające w sferze sportu, rekreacji i turystyki.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook