Dzisiaj jest sobota, 20 października 2018 r., 293 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Przejdzie ulicami Pionek. W sobotę piąta edycja Orszaku Trzech Króli
Dodał: MaG, 02-01-2018 17:25, odsłon: 2722

Tradycyjnie 6 stycznia ulicami Pionek przejdzie Orszak Trzech Króli. To będzie już piąta edycja wydarzenia, którego organizatorem w naszym mieście jest Rada Rycerzy Kolumba im. Świętego Michała Archanioła w Pionkach.Hasło tegorocznego Orszaku brzmi: „Bóg jest dla wszystkich”, a będzie go prowadził Opat Zakonu Cystersów. Patronem medialnym największych jasełek w mieście jest redakcja Pionki24.pl

Uroczyste rozpoczęcie Orszaku, wzorem lat ubiegłych, nastąpi o godzinie 12.00, na Ogródku Jordanowskim przy ulicy Leśnej w Pionkach. Motywem przewodnim tegorocznego Orszaku będzie przypomnienie jego uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich. W scenariuszu uroczystości  mieści wszystkich: ludzi na najróżniejszym poziomie życia, bogatych i biednych, ludzi o różnych zawodach, władców i poddanych, wykształconych i prostych, ludzi o różnych charakterach,  na różnym etapie drogi do Boga, młodych, osoby w sile wieku i starców. Pokłon Nowonarodzonemu Dzieciątku, który będzie zwieńczenie Orszaku, ukaże różnorodność  ludzi wędrujących do Boga.


- Hasło „Bóg jest dla wszystkich” nawiązuje do jubileuszu Orszaku. Chcemy przypomnieć, że Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu. Święto Objawienia Pańskiego ma przypominać wszystkim, że Bóg na nas czeka, chce nas zbawić, nawet jeśli koleiny życia odwiodły nas  daleko od Niego. Zawsze jest czas, aby odnaleźć Boga, powrócić na właściwą drogę – informują organizatorzy orszaku


W czasie Orszaku Trzech Króli odbędzie się publiczna zbiórka pieniędzy, z której dochód zostanie przekazany na rehabilitację 15-letniego mieszkańca naszego miasta, Wiktora Rękosiewicza.


- Rada Rycerzy Kolumba nr 15631 im. Świętego Michała Archanioła w Pionkach składa serdeczne podziękowanie Wszystkim Darczyńcom, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznego Orszaku Trzech Króli w Pionkach. Zapraszamy Mieszkańców Miasta i Gminy Pionki do uczestnictwa w tym wyjątkowym święcie – dodają Rycerze Kolumba w Pionkach.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook