Dzisiaj jest wtorek, 26 marca 2019 r., 85 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Przegląd filmowy ‘Oblicza muzyki’ w Elektrowni
Dodał: KamZap, 28-02-2018 10:00, odsłon: 977
fot. archiwum
fot. archiwum

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej i Dyskusyjny Klub Filmowy zapraszają na przegląd filmowy – Oblicza Muzyki w dniach 7 – 18 III 2018.

Miłośnikom muzyki i dobrego kina zaprezentowanych zostanie ponad 10 filmów fabularnych i dokumentalnych.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Będą typowe filmy biograficzne przedstawiające sylwetki znanych artystów, którzy prezentują różne gatunki muzyki lub muzyka staje się inspiracją w ich twórczości: Młynarski. Piosenka finałowa, Maria Callas, Dalida. Skazana na miłość czy Beksińscy. Portret wideofoniczny.

Zaprezentowane zostaną również filmy fabularne nagradzane na festiwalach, w których ścieżka dźwiękowa wybrana przez reżysera buduje odpowiedni klimat dla opowiadanej historii (Piękny drań) lub muzyka jest nieodłącznym elementem i inspiracją dla bohaterów filmu (Tamte dni, tamte noce, Kalifornia).

Projekcja filmu Dunkierka prezentuje typową muzykę ilustracyjną , ale jaką - w wykonaniu wielkiego Hansa  Zimmera , który za ścieżkę dźwiękową otrzymał nominację do Oscarów 2018.

Nie zabraknie wydarzeń specjalnych: Projekcja polskiego filmu archiwalnego pt. BESTIA  z 1917 roku z muzyką na żywo w wykonaniu Marcina Pukaluka oraz spotkanie ze Stanisławem Janickim krytykiem, scenarzystą, reżyserem, autorem programu ,, W starym kinie”.

Koncert zespołu Drekoty  (Ola Rzepka, Natalia Pikuła i Olga Czech). Pojawiły się w 2011 roku wraz z samodzielnie wydaną EPką Trafostacja. Oryginalne, surowe brzmienie, na które składały się klawisze, perkusja i trzy żeńskie wokale, pozwoliły dziewczynom zająć miejsce w swoistej niszy poza jakąkolwiek systematyką gatunkową. W lutym 2018 roku Drekoty wracają z albumem zatytułowanym “lub maszyna dzika trawa”

- początek seansów 18.15 (z wyjątkiem 15 III – Bestia – 18.30)
- karnety 27 zł na trzy dowolne filmy przeglądu z wyjątkiem 17 III, ceny biletów 12, 14, 17 w zależności od dnia projekcji, 15 zł bilet na koncert zespołu DREKOTY, w sprzedaży od 5.III.2018 oraz przed seansami.
- filmy wyświetlamy bez reklam
- miejsca na sali są nienumerowane

*UWAGA. Karnety i wejściówki nie obowiązują na film: Tamte dni i tamte noce

Szczegóły przeglądu na www.elektrownia.art.pl

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook