Dzisiaj jest wtorek, 26 marca 2019 r., 85 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Alior Bank marzec
Przed nami pierwsza niedziela z zakazem handlu
Dodał: MaG, 09-03-2018 10:50, odsłon: 2660
fot.Echo Dnia/ Łukasz Wójcik
fot.Echo Dnia/ Łukasz Wójcik

Najbliższa niedziela to dzień, w którym zakupów w dużych centrach handlowych oraz marketach już nie zrobisz. Zakupy będzie można zrobić na stacjach benzynowych, piekarniach czy cukierniach. Zrobimy je również w innych mniejszych sklepach, ale za kasą także musi stanąć właściciel.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Przepisy o zakazie handlu w niedzielę obowiązują od marca. Na zmianę przepisów przygotowały się większe markety i galerie. Wiele z tych sklepów postanowiło wydłużyć godziny pracy już piątek.

Biedronka gotowa na wolne niedziele
Z dniem wejścia w życie nowych przepisów jedna z najpopularniejszych sieci handlowych w kraju „Biedronka”  wprowadziła zmiany w funkcjonowaniu swoich placówek. Dotyczą one godzin otwarcia sklepów oraz jak najsprawniejszego sposobu obsługi klientów.


Już dziś wydłuży się czas otwarcie sklepu o jedną godzinę. Podobnie będzie w sobotę i  będą one czynne przynajmniej do godz. 22.00. Część sklepów w wybranych lokalizacjach będzie czynna nawet do godz. 23.00.


Jak informuje Jeronimo Martins Polska nastąpi również otwarcie wszystkich kas w sklepach Biedronka w godzinach szczytu w piątki i soboty. Ich zakres godzinowy może się różnić w zależności od lokalizacji, jednak gwarancja wszystkich otwartych kas obejmie 5 godzin w każdym z tych dni.


Respektując przepisy prawa, na pierwszym miejscu jak zawsze stawiamy oczekiwania naszych klientów. Dlatego podjęliśmy konkretne działania, aby zapewnić pełną dostępność produktów i sprawną obsługę przy kasach, a dzięki temu zadbać o satysfakcję klientów podczas zakupów. Oczywiście, wszyscy będziemy się uczyli tej nowej sytuacji, dlatego w najbliższych tygodniach bardzo dokładnie będziemy analizować zachowania naszych klientów i – jeśli zajdzie taka potrzeba – wprowadzać kolejne zmiany - mówi Arkadiusz Mierzwa, kierownik ds. komunikacji korporacyjnej w Jeronimo Martins Polska.


Lokalne również zamknięte
Z obowiązkiem zakazu handlu w niedzielę będą musieli się również zmierzyć właściciele małych sklepów osiedlowych. To od ich właścicieli będzie zależało, czy będą chcieli stanąć za ladą i obsłużyć klientów. W Pionkach kilka z nich już wywiesiło informację  o zamknięciu sklepu w najbliższą niedzielę.

Kiedy będzie nieczynne?
Świąteczne dni, które przypadając w handlową niedzielę sprawią, że sklepy i tak będą nieczynne i są to: Nowy Rok, Trzech Króli, pierwszy dzień Wielkiej Nocy, 1 maja, 3 maja, Zielone Świątki, 15 sierpnia, 1 listopada, 11 listopada, 25 i 26 grudnia. Zakaz handlu nie będzie obowiązywał w dwie kolejne niedziele przed Bożym Narodzeniem oraz w niedzielę przed Wielkanocą.

 

W 2018 roku sklepy będą zamknięte w następujące niedziele: 11 i 18 marca; 1, 8 , 15 i 22 kwietnia; 13 i 20 maja; 10 i 17 czerwca; 8, 15 i 22 lipca; 12 i 19 sierpnia; 9, 16 i 23 września; 14 i 21 października; 11 i 18 listopada oraz 9 grudnia.

 

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Amator
Już ja wolę , aby PiS mi życia nie urządzał . Jak było ważne głosowanie w Sejmie , aby znieść opodatkowanie rent i emerytur , to " pobożnisie " nie raczyli przyjść .
Dodane obrazki:
09-03-2018, 14:59:01
+ 54
- 135
odpowiedz
VIP
Jak ten PiS o Nas dba ! Już 2-ga niedziela bez pokus w galeriach i marketach .Gdyby nie ta" dobra zmiana " to topniałyby oszczędności . Potrzebna regulacja z góry , bo Polak taki , jak dziecko we mgle !
Dodane obrazki:
17-03-2018, 13:29:35
+ 27
- 117
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook