Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2019 r., 169 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[WIDEO] Prywatnie śledztwo w publicznej sprawie? Rada Rodziców PSP 1 odpowiada burmistrzowi
Dodał: MaG, 30-08-2018 20:43, odsłon: 7450

Dziś w godzinach popołudniowych odbyła się konferencja prasowa prezydium Rady Rodziców działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Pionkach. Przewodnicząca rady odpowiedziała burmistrzowi na zarzuty stawiane wobec rady w trakcie ostatniej konferencji prasowej w sprawie konkursu na dyrektora szkoły.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Prezydium Rady Rodziców w dniu dzisiejszym za zgodą członków rady zdecydowało odpowiedzieć burmistrzowi na szereg zarzutów skierowanych przez burmistrza Zawodnika stawianych podczas konferencji prasowej w sprawie ogłoszenia wyniku konkursu na dyrektora PSP 1.

W trakcie konferencji przewodnicząca rady Dorota Sadurska odczytała fragment protokołu z posiedzenia Rady Rodziców podczas, który ma być odpowiedzią na stawiane zarzuty  przez burmistrza i dotyczą  szeregu nieprawidłowości jakie jego zdaniem miały wystąpić  jeszcze przed konkursem. Zdaniem burmistrza rada nie dysponowała wiedzą jacy kandydaci będą brali udział w konkursie.

Z informacji przedstawionej przez przewodniczącą wiedzę o kandydatach, którzy zamierzają przystąpić do konkursu przedstawiła jedna z członkiń rady, która jest w bliskim związku z jednym z kandydatów. 


- Mogę oświadczyć, że kandydatury osób startujących na stanowisko dyrektora usłyszałam od Pani, której partner startował w konkursie. Uznałam je na tyle wiarygodne, żeby naprawdę rzeczowo można o nich rozmawiać – poinformowała przewodniczą Dorota Sadurska

W dalszej części konferencji przewodnicząca poinformowała, że Radzie Rodziców odmówiono dostępu do dokumentów w trybie dostępu do Informacji Publicznej. Burmistrz podobnie jak w przypadku innych osób, w tym naszej redakcji odmówił upublicznienia pism, które wpłynęły do urzędu w sprawie konkursu. Burmistrz odpowiedział twierdząc, że jest to korespondencja prywatna.

 

Tajemnicze oświadczenie

Wśród pism, na które powołał się burmistrz podejmując decyzję o unieważnieniu konkursu miało być oświadczenie trzech członków Rady Rodziców. Zdaniem przewodniczącej dokument ten powstał dopiero w połowie sierpnia i w momencie, gdy burmistrz nie miał podstaw do unieważnienia konkursu. Według przewodniczącej autorem oświadczenia była członkini rady pozostająca w związku  z kandydatem oraz bliska osoba jednego z radnych, który wspiera działania burmistrza.


- Z analizy zarządzenia unieważniającego konkurs na dyrektora wysuwamy wnioski, że to właśnie ten dokument, oświadczenie tych dwóch Pań związanych osobiście z osobami, które brały udział w konkursie stanowiło podstawę do unieważnienia konkursu na dyrektora naszej szkoły. – dodała przewodnicząca

 


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
W mojej ocenie Rada Rodziców nie powinna odpuścić tej sprawy. Pokazuje ona jakim manipulantem jest Zawodnik. Postępowania pana Karasia nawet nie będę komentował. Brawo dla pań.
30-08-2018, 22:07:37
+ 116
- 121
odpowiedz
No i prawda wyszła na wierzch. Dla mnie jest to skandal.
CDN.
30-08-2018, 22:50:01
+ 108
- 118
odpowiedz
VIP
Wyszło , jak to mówią szydło z worka . Brawo dla składającej oświadczenie . Spokojnie , rzeczowo i na temat . Bez osobistych dygresji i poniżania adwersarza . Miło słucha się spokojnego głosu , bez wrzasków , zbędnych gestykulacji i min . Brawa ! Siła jest KOBIETĄ !
Dodane obrazki:
31-08-2018, 07:28:37
+ 121
- 120
odpowiedz
Amator
Należy stosować zasadę ograniczonego zaufania i nie podpisywać niczego bez dokładnego przeczytania . Brawa dla kobitek . Nie odpuszczają w walce o dobre imię .
Dodane obrazki:
31-08-2018, 08:25:36
+ 109
- 117
odpowiedz
Nowicjusz
Witam A Bedzie może cała sesja dostępna?
31-08-2018, 08:35:07
+ 15
- 55
odpowiedz
Będzie
31-08-2018, 08:38:14
+ 22
- 19
odpowiedz
I co się w sprawie dzieje?
Słyszałem ,że w szkole 1 pozamieniali się stanowiskami i wszystko jest po staremu.
07-09-2018, 16:23:50
+ 57
- 74
odpowiedz
Jak to co?
Z dwóch kandydatów rządzi trzeci najlepszy.
Gratulacje Pani Doroto. dziękuje za te wszystkie uwagi z polskiego w szkole. byłem gamoniem :-)
Zycze objecia posady dyrektora jedynki na kilka kolejnych dobrych lat.
08-09-2018, 00:00:09
+ 11
- 22
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook