Dzisiaj jest sobota, 30 maja 2020 r., 151 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Produkcja prochu wraca do zakładów w Pionkach
Dodał: MaG, 26-11-2019 19:25, odsłon: 3723
fot.archiwum
fot.archiwum

W środę, 27 listopada br. o godz. 10.30 w Mesko S.A. w Skarżysku-Kamiennej, Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej weźmie udział w uroczystości podpisania umowy dokapitalizowania Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Umowa zostanie podpisana między Skarbem Państwa a PGZ S.A. Dotyczyć będzie podwyższenia kapitału spółki i przeznaczenia dodatkowych środków na inwestycje realizowane przez spółkę zależną, tj. Mesko S.A. w zakładach w Pionkach i Skarżysku-Kamiennej. Pozyskane fundusze zostaną wykorzystane na realizację w latach 2019-2022 projektów związanych z wytwarzaniem prochów, amunicji oraz rakiet.

 

Inwestycje w zakładach w Pionkach obejmą budowę nowoczesnych kompetencji produkcyjnych i technologii związanych z produkcją prochów wielobazowych oraz elementów amunicji wielkokalibrowej i artyleryjskiej. Środki przeznaczone na inwestycje pozwolą również na zwiększenie mocy produkcyjnych, zabezpieczenie infrastruktury oraz rozbudowę bazy magazynowej. Druga część inwestycji, realizowana w zakładach w Skarżysku-Kamiennej, obejmie zwiększenie zdolności produkcyjnych amunicji małokalibrowej, rakiet oraz komponentów do amunicji wielokalibrowej przy jednoczesnym unowocześnieniu istniejącego na terenie przedsiębiorstwa parku maszynowego.

 

 

źródło: MON

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Super !
Powstaną nowe miejsca pracy a Pionki po latach zaczną w końcu podnosić się z kolan. Brawo PIS !
Dodane obrazki:
27-11-2019, 07:57:02
+ 25
- 33
odpowiedz
Super Komentator
PIS to najwiuększa zaraza Polski.
27-11-2019, 08:09:00
+ 66
- 79
odpowiedz
"Ogromny" sukces Płaszczaka
27-11-2019, 08:34:10
+ 45
- 74
odpowiedz
VIP
100 ton złota z Londynu trzeba wydać . Załapiemy się ?
Dodane obrazki:
27-11-2019, 13:20:42
+ 63
- 65
odpowiedz
Może i tak, tylko nie wiadomo jeszcze, ile tak naprawdę powstanie miejsc pracy na tym zakładzie PRONIT. Czy cały zakłąd będzie modernizowany i powstaną miejsca pracy dla kilku tysięcy pracowników, jak było dawniej? I kolejna sprawa, to czy każdy mieszkaniec Pionek i nie tylko Pionek będzie mógł tam pracować? To będzie praca prawdopodobnie, szkodliwa, tak jak dawniej, a ludzie z róznymi schorzeniami nie będą mogli takiej pracy wykonywać. No i przy produkcji prochu pewnie trzeba mieć jakieś wykształcenie chemiczne? Bo to, że powstają gdzieś miejsca pracy jeszcze nie oznacza, że każdy by się nadał do jakiejś pracy. To zalezy, co się robi w miejscach pracy.
27-11-2019, 14:42:37
+ 16
- 44
odpowiedz
Ja myślę, że odbudowanie całego zakładu PRONIT, na tak dużym terenie, remonty od podstaw, gdzie tam jest prawie wszystko zrujnowane, drogi są dziurawe albo zapadnięte, to byłby znacznie wyższy koszt niż to, co w artykule przedstawiają.

I dobrze, gdyby zakład ten znowu był państwowy, jak dawniej. Czyli, żadna spółka, tylko w pełni państwowy zakład. Tak, jak były dawniej: Polskie Koleje Państwowe, Polska Komuniacja Samochodowa i inne zakłady, fabryki państwowe.

Bo jeżeli będzie państwowe, to wtedy będzie mozna na "PRONICIE" zatrudnić, jak kiedyś, tysiące pracowników. Tylko, czy, Państwo to by udźwignęło finansowo? Chociaż ze sprzedaży prochu byłyby zyski.

27-11-2019, 15:01:33
+ 19
- 44
odpowiedz
Ciemny lud wszystko kupi... ludzie nie łykajce tej propagandy jak pelikany, oni tylko podpisuja koljene papiery w blasku fleszy z których nic nie wynika. Pamiętacie Black Howk'i do końca roku jakie obiecywał Macierewicz w 2016 r? do nie ma ani Black Howsków ani Caracali, kasa się rozeszła? Gdzie są te rakity patriot ? tyle było propagandy ? Gdzie myśliwce f-35? co cisza ?
Już nie pytam gdzie korweta, która miała być budowana ? gdzie prom, który miałbyć budowany w sroczni w Szczecinie? stępkę już chyba całkim gdza zjadła.
Przerażające, że ludzie w Polsce są tak głupi i łykają tą tępą w guncie rzeczy propagandę.
27-11-2019, 21:19:40
+ 42
- 12
odpowiedz
Jeżeli chodzi o PRONIT, to kiedyś, w dawnych czasach był to jeszcze większy zakład pracy, bo cała ulica Zakładowa należała do Pronitu i tutaj było wszystko ogrodzone.
I nie tylko Zakładowa, ale też inne ulice. Można powiedzieć, że połowe Pionek, to był zakład pracy.

Gdyby nawet coś odtworzono na terenie tego zakładu, wznowiono by produkcję prochu do amunicji, to już nie powiększono by tego terenu, bo nie byłoby możliwości z powrotem włączenia kilku ulic, na których mieszkają ludzie i są bloki mieszkalne do PRONITU.

Nawet nie ma pewności, czy na całym terenie dałoby się wznowić produkcję prochu.

Może tylko w znacznej cześci tego terenu, ale nie wszedzie. Koszty odbudowania całego zakładu, wraz z drogami, z remontami od podstaw, i to akżdego budynku, ponadto całe wyposażenie w tych budynkach, urządzenia, maszyny ( to byłoby wszystko, skomputeryzowane, nowoczesne ), pojazdy dla pracowników, to nie byłyby koszty w milionach, tylko w miliardach.

Ciekawe skąd rząd PiS będzie miał na to wszystko środki? Bo fajnie się mówi, ale liczy się też, praktyka, realia.

27-11-2019, 23:34:41
+ 17
- 43
odpowiedz
Pewności że się obudzimy rano też nie ma !
28-11-2019, 18:11:17
+ 12
- 60
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook