Dzisiaj jest czwartek, 04 czerwca 2020 r., 156 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Powrót uczniów do szkół w gminie i mieście Pionki. Czy będą testy na koronawirusa dla nauczycieli?
Dodał: DL, 22-05-2020 16:02, odsłon: 2171
Fot. ilustracja/pixabay.com
Fot. ilustracja/pixabay.com

Władze miasta i gminy Pionki podjęły decyzję, by  nie wykonywać pracownikom żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych testów mających na celu potwierdzić obecność koronawirusa. Nie wykluczają ich jednak w przyszłości. Co z powrotem uczniów do szkół? Wyjaśniamy poniżej.

Według rozporządzeń rządu od 25 maja przywrócone mogą być zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Prowadzone będą też konsultacje dla uczniów klas VIII szkół podstawowych i maturzystów. Od 1 czerwca  uczniowie pozostałych klas ze szkół dla dzieci i młodzieży będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły.

 

Władze miasta Pionki zdecydowały o niewykonywaniu testów dla nauczycieli pracowników placówek oświatowych. Od 25 maja przywrócone zostaną zajęcia dydaktyczne dla uczniów klas I - III w szkołach podstawowych: PSP nr 1, PSP nr 2 oraz PSP nr 5. Uczniowie klas wyższych będą mieli możliwość korzystania z konsultacji.  - Na dzień dzisiejszy nie planuje się przeprowadzenia testów na koronawirusa u nauczycieli. Podobnych testów nie przeprowadza się także wśród pracowników samorządowych mających codzienną bezpośrednią styczność z dużą ilością interesantów. Jeśli ukażą się wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące przeprowadzenia przedmiotowych badań wśród pracowników oświaty, samorząd rozważy wówczas możliwość ich przeprowadzenia - informuje burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk.

 

W szkołach i przedszkolach mieszczących się na terenie gminy Pionki w dalszym ciągu realizowane będzie nauczanie na odległość. Gmina tym samym zdecydowała o zawieszeniu działalności szkół do 7 czerwca. - Na chwilę obecną gmina Pionki nie przewiduje takich badań, ale nie wyklucza ich w przyszłości. Na chwilę obecną biorąc pod uwagę warunki epidemiczne na terenie Gminy, wytyczne MEN i MZ oraz po dokonaniu analizy potrzeb rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola, oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-III gmina Pionki zdecydowała o dalszym zawieszeniu działalności szkół do dnia 7 czerwca 2020 roku. Jednocześnie informuję, że podstawa programowa będzie dalej realizowana z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość - informuje Kierownik Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania Katarzyna Konopska.


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook