Dzisiaj jest piątek, 18 września 2020 r., 262 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Powiat Radomski zaczyna rozbudowę szpitala w Pionkach
Dodał: MaG, 06-03-2020 15:33, odsłon: 4731

Rekordowe, wielomilionowe nakłady i budowa nowego pawilonu dla  oddziału chirurgicznego oraz poradni specjalistycznych – to plany władz Powiatu Radomskiego na 2020 rok dla szpitala w Pionkach. Obecnie jest sporządzana dokumentacja wykonawcza, a na przełomie czerwca i lipca będzie możliwe wyłonienie wykonawcy i rozpoczęcie pierwszych prac budowlanych.

Sytuacja finansowa szpitala w Pionkach jest nadal trudna, ale coraz bardziej stabilna. Świadczą o tym następujące fakty i liczby:

  • w 2018 roku przychody z Narodowego Funduszu Zdrowia, które są podstawą dochodów wszelkich placówek ochrony zdrowia, wyniosły 20 312 798,38 złotych, czyli 20,3 miliona. W 2019 roku było to już 23 595 162,43 złotych, czyli ponad 23,5 miliona złotych. Oznacza to wzrost o 3 282 364,05 złotych, czyli ponad 3,2 miliona złotych rok do roku.
  • wzrosło również tak zwane wykonanie umów z Narodowym Funduszem Zdrowia, w tym ryczałt, udzielany placówkom, będących w sieci szpitali. W 2018 roku wykonanie ryczałtu wyniosło 93,15 %, a w 2019 roku jest to już 104,58 %. Oznacza to, że szpital wykonał nieco więcej procedur medycznych, co daje szansę na stopniowe zwiększanie ryczałtu, a przez to lepsze finansowanie.
  • sytuacja finansowa szpitala nie pozwala jeszcze na optymizm, ale dzięki działalności dyrekcji widać już, że racjonalne ograniczanie zbędnych kosztów, negocjacje z wierzycielami oraz inne działania przynoszą pierwsze efekty.

- W ostatnich 10 latach kwota nakładów na szpital wynosiła średnio niewiele ponad 825 tysięcy złotych rocznie. Tymczasem, dzięki wytężonej pracy obecnego Zarządu Powiatu, radnych Prawa i Sprawiedliwości z tego terenu, a także Rady Społecznej oraz dobrej, merytorycznej współpracy z Miastem Pionki tylko w 2020 roku łączna kwota nakładów na szpital w Pionkach z budżetu Powiatu Radomskiego, ale też innych źródeł, została zaplanowana na poziomie ponad 14,1 miliona złotych. Z perspektywy 20 lat istenienia powiatu, jest to kwota rekordowa.  komentuje starosta radomski Waldemar Trelka.

 

Rekordowe 14,1 miliona dla szpitala

W latach 2010-2019 Powiat Radomski przeznaczył na szpital w Pionkach łącznie 8 250 981,23 złote, czyli ponad 8,2 miliona złotych. Finansowano szpitalne inwestycje, zakupy czy badania profilaktyczne, a oprócz tego pokrywano ujemny wynik finansowy szpitala, udzielano mu też pożyczek.

 

Od 2014 roku szpitalowi pomagało również Miasto Pionki, między innymi w związku z budową Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego (łącznie 350 tysięcy złotych) oraz Gmina Pionki (10 tysięcy złotych), pozyskano również 1 829 188,72 złote ze środków unijnych na projekt e-usługi.

 

Rozbudowa szpitala w Pionkach

Najważniejszym celem władz Powiatu Radomskiego jest zapowiadana rozbudowa pionkowskiego szpitala, prowadzona w trzech etapach. Należy w tym miejscu podkreślić, że samorząd Miasta Pionki przekazał ostatnio kwotę 500 tysięcy złotych z przeznaczeniem na remont i modernizację szpitala.

 

W pierwszym etapie, którego realizacja ma rozpocząć się jeszcze w 2020 roku, ma zostać wybudowany nowy pawilon chirurgiczny, gdzie ma mieścić się również zespół poradni specjalistycznych. Został złożony wniosek do rezerwy ogólnej budżetu państwa na zakup sprzętu medycznego dla nowego pawilonu. Szpital posiada aktualną dokumentację, w tym koncepcję rozbudowy oraz tak zwany Program Funkcjonalno – Użytkowy (PFU).  Niedawno rozstrzygnięto przetarg na sporządzenie dokumentacji wykonawczej, czyli projektu budowlanego wszystkich branż, na podstawie którego przyszły wykonawca będzie mógł przystąpić do budowy. Swoje usługi w tym zakresie zaoferowały trzy podmioty z: Gliwic, Włocławka i Kielc, a decyzją komisji przetargowej, najkorzystniejszą ofertę złożyła firma z Gliwic, która zaproponowała nieco ponad 160 tysięcy złotych za sporządzenie dokumentacji wykonawczej. Termin zakończenia prac nad dokumentacją to 4 maja.

 

Kiedy dokumentacja wykonawcza będzie gotowa i zatwierdzona, dyrekcja szpitala ogłosi kolejny przetarg, tym razem na budowę nowego pawilonu. W wariancie optymistycznym zostanie on rozstrzygnięty w czerwcu lub na początku lipca 2020 roku tak, aby wykonawca mógł jeszcze wykorzystać sezon budowlany na prace. W tegorocznym budżecie Powiatu Radomskiego są zarezerwowane fundusze na prowadzenie robót budowlanych. Jedyną przeszkodą może być tylko zaproponowanie przez wykonawców zbyt wysokich kwot na realizację tego zadania.

 

Powiat będzie wspierał szpital

Jednocześnie w 2020 roku ma być sporządzana dokumentacja na II oraz III etap rozbudowy szpitala, czyli kolejny pawilon oraz rewitalizację istniejącego, przedwojennego budynku. Dodatkowo w 2020 roku zaplanowano zakupy niezbędnego sprzętu medycznego dla całego szpitala za ponad 700 tysięcy złotych.

 

- Zarząd Powiatu deklaruje stałe wsparcie dla szpitala w Pionkach w celu zapewnienia płynności finansowej i rozwoju SPZZOZ. W najbliższym czasie szczegółowo poinformuję o etapach wychodzenia szpitala z zadłużenia oraz spłaty zaciągniętych przed laty wysokooprocentowanych pożyczek parabankowych – zapowiada starosta Waldemar Trelka.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Czyżby sen wielu mieszkańców Pionek się ziścił ?!
06-03-2020, 16:28:02
+ 16
- 25
odpowiedz
VIP
Brawo lokalni samorządowcy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości !
Dodane obrazki:
06-03-2020, 16:45:12
+ 22
- 16
odpowiedz
Amator
A kto w nowym szpitalu będzie leczył, może salowa lub dobrze opłacany kapelan? Zawsze można liczyć na lekarzy pracujących "dla ideii", w końcu z Warszawy do Pionek rzut kamieniem.
07-03-2020, 01:24:17
+ 21
- 8
odpowiedz
VIP
śmiejcie się śmiejcie, to przyjedzie kolanowirus z nowogrodzkiej i się wami zajmie xD już jego przydupas z długopisem po peronach lata, także kto wie :P
08-03-2020, 13:21:21
+ 7
- 9
odpowiedz
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. TK Bato
Szykuje się nowa inwestycja produkcyjna w Pionkach. Na terenie dawnego Pronitu, ...
Fot. Zielone Pionki
W dniu 18 września 2020 roku w siedzibie Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej...
Fot. Piotr Czyż
Koncert odbędzie się 25 września, piątek, godz.20.00, w Mazowieckim Centrum Sztu...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Nadleśnictwo Kozienice dołączyło do akcji #sadziMY 2020, odbywającej się pod pat...
Nadleśnictwo Kozienice dołączyło do akcji #sadziMY 2020, odbywającej się pod pat...
Fot. Zdjęcie archiwalne. (Dorota Dróżdż z uczeniem) Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach
Znamy laureatów trzeciej edycji organizowanego przez samorząd Mazowsza ko...
Nie udało się sprawić niespodzianki i złapać choćby jeden punkt na ciężkim teren...
Fot. Nowy trener Prochu Pionki - Ryszard Kłusek
Szkoleniowiec pracował między innymi w Wiśle Puławy, Pogoni Siedlce, Flocie Świn...
Na zdjęciu zwyciężczyni konkursu Natalia Cywka
W roku szkolnym 2019/20 w 4English odbył się konkurs znajomości czasownikó...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z zais...
Od 1 września, PKS Radom utworzył nowe połączenia komunikacyjne, w tym między in...
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Wspaniała wiadomość dla mieszkańców Pionek oraz ich dzieci. Nad Stawem G&...
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z zais...
Fot. Youtube - Clödie
Zapraszamy 20 września na festyn pod hasłem „Postaw na rodzinę”. Wyd...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach organizuje kolejną edycję konkursu &bdqu...
Fot. Starostwo Powiatowe w Radomiu
W dniach 16-17 września 2020 roku na terenie powiatu radomskiego zostanie przepr...
Fot. Grażyna Rojek/Urząd Gminy Pionki
W niedzielę dokończono 7. kolejkę Tymex Ligi Okręgowej. O godzinie 16 na stadion...
 Fot. A. Kielczyk (Mazovia)
Wielkim sukcesem zakończył się debiut nowego trenera Prochu Pionki, Ryszarda Kłu...
We wrześniu, temperatury na zewnątrz przekraczają jeszcze 20 stopni. Teraz jedna...
W sobotę o godz. 11 piłkarze czwartoligowego Prochu Pionki zagrają z Mazovią Miń...
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYNAJMĘ GARAŻ
WYNAJMĘ GARAŻ
Wynajmę garaż murowany bez kanału powierzchnia ok 30m2
SPRZEDAM DOM W PIONKACH, 1/2 BLIŹNIAKA
SPRZEDAM DOM W PIONKACH, 1/2 BLIŹNIAKA
Sprzedam dom jednorodzinny w zabudowie bliźniaczej, podpiwniczony o powierzchni użytkowej 102,5 m2 + 65m2 podpiwniczenia z garażem (garaż posiada kanał). Nieruchomość położona jest w Pionkach, w spokojnej okolicy na ulicy Willowej. Na parterze znajduje si...
POSZUKUJĘ  OPIEKUNEK/OPIEKUNÓW OSÓB STARSZYCH
POSZUKUJĘ OPIEKUNEK/OPIEKUNÓW OSÓB STARSZYCH
Praca w turnusach 2-3 miesięcznych w Niemczech.Zarobki w zależności od stanu pacjenta do 1600 Euro/msc. netto. Wymagania: - Minimum komunikatywna znajomość języka niemieckiego - Doświadczenie w opiece   Nasza oferta Zapewnione : zakwaterowanie, ...
DZIAŁKA POD DOM JEDNORODZINNY
DZIAŁKA POD DOM JEDNORODZINNY
Działka budowlana położona w Pionkach przy ulicy Szkolnej. W planie zagospodarowania pod dom jednorodzinny. Powierzchnia działki 348 m2. Prąd, woda, kanalizacja, gaz w ulicy. Działka niezabudowana, obecnie ogródek z krzewami i drzewkami owocowymi.
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
75 m2 w Pionkach (odrębna własność) Księga Wieczysta bez obciążeń. Mieszkanie usytuowane jest na 3-im piętrze w budynku 4-o piętrowym, w środkowej jego części. Posiada 4 pokoje:ok.20, 13, 10 i 9 m 2, hall ok. 10m2, toaleta i łazienka oddzielne , balkon 5,5...
SPRZEDAM DRUT ZBROJENIOWY TANIO
SPRZEDAM DRUT ZBROJENIOWY TANIO
Sprzedam drut zbrojeniowy zebrowany 13 mm dlugosci 10 i 12m tanio Kontakt telefoniczny tel.604 128 485
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
Mam wieloletnie doświadczenie, solidnie przygotowuję do klasówki, egzaminu. Pomogę nadrobić zaległości, zrozumieć trudny materiał. Zapraszam ósmoklasistów i uczniów szkół średnich. Odpłatnośc 30-45 zł/godzina.   ry...
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
Wynajmę mieszkanie 2-pokojowe z kuchnią, umeblowane i wyposażone przy ulicy Sienkiewicza . Stan bdobry po kapitalnym remoncie. Bardzo dobry punkt lokalizacji, blisko targu,supermarket, przystanek autobusowy/busowy,kościół, szkoła, domofon, tv kablowa. Ce...
MIESZKANIE DO WYNAJĘCIA,
MIESZKANIE DO WYNAJĘCIA,
zlokalizowane na parterze, ulica Orzeszkowej, 47 m2, stan idealny po gruntownym remoncie, wyposażona kuchnia i łazienka, w pokoju łóżko, ława, fotele.
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
Wynajmę mieszkanie 2-pokojowe z kuchnią, umeblowane i wyposażone przy ulicy Sienkiewicza . Stan bdobry po kapitalnym remoncie. Bardzo dobry punkt lokalizacji, blisko targu,supermarket, przystanek autobusowy/busowy,kościół, szkoła, domofon, tv kablowa. Ce...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook