Dzisiaj jest sobota, 11 lipca 2020 r., 193 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[WIDEO] Potajemne ustalenia, torpedowanie inwestycji miejskich. Burmistrz Kowalczyk zwołał konferencję prasową
Dodał: DL, 24-03-2020 17:02, odsłon: 4350
Fot. Pionki24
Fot. Pionki24

Po nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Pionki rozpoczęła się konferencja prasowa, podczas której oświadczenie wygłosił burmistrz Robert Kowalczyk. W swoim oświadczeniu wspomniał o grupie ośmiu radnych, która nieustannie stara się torpedować wszelkie inwestycje miejskie. Przez wniosek, który złożyli zagrożona może zostać przebudowa ulicy Słowackiego, a także powstanie zatok parkingowych przy ulicy Bohaterów Studzianek. Jak mówił burmistrz, przeciwko budowie parkingów są sami prezesi spółdzielni, a mianowicie radny Piotr Nowak wraz z radnym Grzegorzem Wąsikiem.

Burmistrz Robert Kowalczyk rozpoczął swoje oświadczenie od uzasadnienia zmiany miejsca posiedzenia Rady Miasta. W dniu dzisiejszym spotkanie rady wyjątkowo odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury. – Podjęliśmy takie środki ostrożności, po to, aby radni miejscy mieli luksus i swobodę do pracowania nad przygotowanymi na tą radę uchwałami.

 

Burmistrz wspomniał także o zmianie miejsca posiedzenia, która zapadła w ostatniej chwili. Burmistrz twierdził, że przewodniczący Wojciech Maślanek ograniczał dyżury, posiedzenia i zwrócił się do niego, aby ta sesja była nadzwyczajną. Jak wiadomo, burmistrz przystał na propozycję przewodniczącego.

 

Burmistrz przygotował na tę sesję pięć ważnych uchwał. Jak podkreślał bardzo ważną uchwałą była ta dotycząca zmian budżetowych, która według burmistrza miała uporządkować stan finansów miasta po dobrym 2019 roku, bo okazało się, że pozostało dużo wolnych środków, które można by wykorzystać na działania związane z naszym miastem.

 

Jak mówił podczas oświadczenia burmistrz. w dzień rozpoczęcia nadzwyczajnej sesji Rady Miasta pojawił się wniosek ośmiu radnych, który nie był skierowany do niego, a do wszystkich radnych. Wniosek wpłynął od radnych: Tomasza Łyżwy, Anny Wierzyckiej, Piotra Nowaka, Wioletty Grzywacz, Krzysztofa Bińkowskiego, Grzegorza Wąsika i radnego Stanisława Pacana. Wniosek zawierał obcięcie z proponowanego przez burmistrza budżetu ponad miliona złotych, który miał być przeznaczony na przywrócenie pensji do MOKu, CALu, do Wydziału Sportu. - Po to żeby urząd mógł funkcjonować w sposób spokojny – podkreślił burmistrz.

 

- Była to ostatnia okazja, do tego, abyśmy mogli pracować spokojnie, żeby pracujący ludzie wiedzieli, że ich pensje nie są zagrożone. Żeby przedsiębiorcy pracujący na naszym terenie wiedzieli, że nasze inwestycje, które proponujemy będą szły, a ich ludzie nie stracą pracy – mówił burmistrz.

 

Według burmistrza grupa ośmiu radnych jak zwykle potajemnie ustaliła, bez względu na bezpieczeństwo ustaliła, że będzie wprowadzała takie zmiany. Inni radni nie otrzymali wyżej wspomnianego pisma. Grupa radnych, która podpisała się pod tym wnioskiem przyłożyła rękę do tego, że modernizacja ulicy Słowackiego może zostać zagrożona. Pod znakiem zapytania może także znaleźć się budowa zatok parkingowych przy ulicy Bohaterów Studzianek. - Mimo tego co się dzisiaj wydarzyło nadal będziemy pracowali dla Państwa. Oczywiście przygotujemy propozycje z Panią skarbnik dotyczącą zmian budżetowych. Chcę zapewnić wszystkich mieszkańców, że będziemy dążyć do tego, żeby nikt w tym mieście nie został pokrzywdzony. Żeby dla nikogo w tym mieście nie zabrakło na codzienne życie pieniędzy. Mimo to tego co zrobiła ósemka radnych pod przewodnictwem Pana przewodniczącego Wojciecha Maślanka, to na nas państwo możecie liczyć – dodał burmistrz Robert Kowalczyk.

 

Radny Zbigniew Belowski także zabrał głos w sprawie złożonego przez grupę radnych wniosku. – Ja byłem i jestem zwolennikiem pewnych posunięć prorozwojowych w mieście, które niestety nie uzyskują aprobaty ze strony większości radnych. Chcę zwrócić uwagę na pewną rzecz. Niektórzy radni lansują się na sesji rady miasta opowiadając o stowarzyszeniach typu Koło Radnych PiS-u. Nikt nie mówi o tym, że równolegle, na co dzień, wszyscy, którzy mają dostęp do władz wyższych, Pan burmistrz, ja poprzez swoje doświadczenie wieloletnie zabiegaliśmy o pieniądze na między innymi ulicę Słowackiego.  W tej zmianie budżetowej jest wkład własny na przebudowę i remont kompleksowy tej ulicy. My jako rada będziemy za chwilę bezwolni, niefunkcjonujący, nie będziemy mogli się spotkać, aby podjąć decyzje, które będą miały na celu sprawną pracę urzędu i realizację programów.

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
QFG maly
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
Usługi remontowo-budowlane Jakub Figuła
Oferuję usługi w zakresie: - zabudowy karton gips - układanie paneli - adapta...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
PRACA W PIONKACH
PRACA W PIONKACH
W ZWIĄZKU Z DYNAMICZNYM ROZWOJEM POSZUKUJEMY PRACOWNIKÓW NA STANOWISKA:   - Pracownik Produkcji - Magazynier - Automatyk - Elektromechanik   Oczekiwania wobec kandydata: •Punktualność •Dokładność i niezawodność •P...
SPRZEDAM  /  WYNAJMĘ
SPRZEDAM / WYNAJMĘ
Sprzedam dom Pionki ul. Kopernika - osiedle domów jednorodzinnych.Dom usytuowany jest na działce o powierzchni 1000 m z zagospodarowanym ogrodem. Powierzchnia użytkowa 142 m , oraz dwa zewnętrzne tarasy. Na parterze znajduje się pokój dzienny...
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook