Dzisiaj jest poniedziałek, 01 czerwca 2020 r., 153 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
POSiR od nowego roku? Projekt uchwały wraca pod obrady
Dodał: MaG, 14-05-2019 07:36, odsłon: 2392

Już na najbliższej sesji radni ponownie rozpatrzą złożony ponownie przez burmistrza Pionek projekt uchwały dotyczący powołania do życia Pionkowskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji. Nowa jednostka ma rozpocząć swoje działanie od stycznia 2020.

- Stały wzrost liczby różnych zadań, realizowanych na rzecz mieszkańców, uwidocznił potrzebę utworzenia nowej, wyspecjalizowanej jednostki, która usprawni świadczenie usług. – czytamy w uzasadnieniu do uchwały - Ponadto, po przekazaniu do nowej jednostki organizacyjnej zadań realizowanych na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego, Ośrodek jeszcze skuteczniej będzie mógł realizować pracę na rzecz społeczności lokalnej.

 

Do zadań tworzonej jednostki należeć będzie przede wszystkim zarządzanie i gospodarowanie infrastrukturą oraz udostępnianie bazy sportowej i rekreacyjnej podmiotom powołanym do prowadzenia działalności w tej dziedzinie (w tym kluby i związki sportowe).

 

Nowa jednostka budżetowa  ma zapewnić docelowe ujednolicenie wykonywania zarządu infrastrukturą sportową zarówno istniejącą, jak i planowaną do realizacji, przy zachowaniu organom Gminy Miasta Pionki niezbędnych instrumentów kontroli i nadzoru. Ośrodki o podobnym charakterze funkcjonują na obszarze wielu gmin, w tym w Kozienicach, w Radomiu oraz w Warce.

 

Sesja Rady Miasta Pionki powinna się odbyć jeszcze w maju.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Czy w temacie : zatrudnienie w budżetówce w Pionkach ( czytaj - utrzymują podatnicy ) doszliśmy do stanu 1 urzędnik / 1 emeryt ? To tak , jak z czytaniem książek . Licząc biblioteki w Pionkach powinniśmy być w czołówce kraju .
Dodane obrazki:
15-05-2019, 15:22:34
+ 111
- 93
odpowiedz
w czasach prl w urzedzie miasta pracowalo 32 osoby w tym 2 sprzatajace i tez byl dzial sportu i rekreacji. a teraz to jakas masakra. wchodzac do urzedu puste korytarze, po 4 biurka w pokoju . teraz klimatyzacja bo tlenu brakowalo. a kompetencje marne. ja zalatwiam sprawy w gminie chociaz naleze do miasta . szybko sprawnie i obbsluge komputera znaja, przepisy umieja , malo tego trzy razy bylam w urzedzie i sam pracownik powiada w gminie tez pani to zalatwi ja nie wiem. poszlam . i ponoc jestem nie jedna z miasta,
17-05-2019, 13:30:32
+ 50
- 5
odpowiedz
Będzie jakaś rekrutacja do pracy w tym całym POSiRze ? Wiadomo coś ?
22-05-2019, 16:02:20
+ 12
- 88
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook