Dzisiaj jest piątek, 17 sierpnia 2018 r., 229 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY

Ponad 300 tysięcy z „kapslowego”. Sprawdzamy na co poszły pieniadze
Dodał: MaG, 23-05-2018 07:30, odsłon: 2729
ilutracja/pixabay.com
ilutracja/pixabay.com

Zwiększenie dostępności pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych, prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej, prowadzenie zajęć sportowych oraz dożywianie dzieci. Pieniądze z „kapslowego” poszły również na organizację imprez oraz balu dla młodzieży.

Sklep, który prowadzi sprzedaż alkoholu, musi wnieść opłatę, tzw. „kapslowe”. Do kasy miejskiej w 2017 roku z tytułu koncesji na sprzedaż alkoholu opłaty za koncesję wpłynęło ponad 300 tys. złotych. Każda złotówka zgodnie z ustawą powinna być przeznaczona na walkę ze skutkami alkoholizmu i narkomanii.


Zgodnie z przedstawionym sprawozdaniem z realizacji „Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Miasta Pionki” działania w zakresie profilaktyki i przeciwdziałaniu alkoholizmowi były kierowane do każdego mieszkańca Pionek.


Blisko 21 tys. w roku 2017 wydano na zwiększenie dostępu do pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych i członków ich rodzin. W kwocie tej znalazły się wydatki związane z wynagrodzeniem terapeutki za prowadzenie Punktu Konsultacyjnego w „Legionówce”, opłaty sądowe, szkolenie członków komisji oraz opłaty za wydanie opinii psychologiczn-psychiatrycznej przez biegłych.


Wydatki związane wynagrodzeniami dla 7 członków komisji, materiałami, składkami na ubezpieczenie społeczne i Fundusz Pracy łącznie opiewały na kwotę 64 tysięcy złotych.


Niemal 183 tysięcy złotych zostało wydatkowanych na prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej wśród dzieci i młodzieży. Prowadzono również pozalekcyjne zajęcia sportowe, podjęto działania na rzecz dożywiania dzieci oraz dofinansowano szereg wydarzeń, które miały za zadanie promować zdrowy i trzeźwy styl życia. W ramach tych środków dofinansowano lokalną imprezę „Janki wianki”, kampanię ogólnopolską „Zachowaj trzeźwy umysł” oraz festyn z udziałem Andrzeja Piasecznego „Postaw na rodzinę”. W kwocie tej ujęto również umowy zlecenia na prowadzenie zajęć sportowych.


- Na wspomaganie instytucji, stowarzyszeń i osób fizycznych służącej rozwiązywaniu problemów alkoholowych wydatkowano kwotę ponad 38 tysięcy. W ramach tych działań doposażono jedną ze szkół w sprzęt, który służy zagospodarowaniu czasu wolnego mieszkańcom miasta – czytamy w sprawozdaniu za rok 2017 z relacji programu – W tym zadaniu ujęto również działalności stowarzyszenia  Wzajemnej Pomocy Klubu Abstynenta „Azyl”, które zorganizowało spotkanie wyjazdowe z grupami trzeźwościowymi do Częstochowy, Lichenia oraz warsztatów dla współuzależnionych w miejscowości Małe Ciche.


Policja wraz z członkami komisji dokonała również kontroli punktów sprzedaży napojów alkoholowych. W jej wyniku policja ukarała jedną osobę mandatem za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Wspólne działania nie poniosły za sobą żadnych kosztów.

 

Całkowita kwota przeznaczona na działania związane z profilaktyką alkoholową w roku 2017 wyniosła 306 201, 61 złotych.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nowicjusz
Panie Redaktorze czy to prawdą jest, że czķonkami przedmiotowej komisji która wymaga szkoleń aż w miejscowości Małe Ciche są: Giemza, Mikulska, Wasiłek, Madej, Bartycel, Potera, Towarnicki?
23-05-2018, 08:14:55
+ 45
- 101
odpowiedz
To członkowie komisji
23-05-2018, 09:18:08
+ 35
- 69
odpowiedz
To przecież te pierwsze trzy nazwiska to są ludzie z komitetu Zawiodnika lub z nim zwiazani w różny sposób. Ostatnio też przyjeta zostala do Urzedu Miasta siostrzenica pani Mikulskiej. Tak się rządzi publicznym groszem. Nepotyzm w tym ratuszu, to mało powiedziane. Pytanie która to już kolejna osoba przyjęta na publiczy garnuszek z osobistej listy znajomków ?
23-05-2018, 09:40:24
+ 44
- 100
odpowiedz
Przynajmniej nie piją z tego kapslowego. zawodnik to harcerzyk wylewa za kolnierz. Za to putinek, ten to ten caly fundusz w pół roku rozkapsluje z kolegami na okolicznych imprezkach. hahaha Bedzie się dzialo! Jakby ktos nie wiedzial to putinek to ten kandydat co podobno ma najwieksze szanse zostac burmistrzem.
01-06-2018, 23:10:06
+ 12
- 5
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook