Dzisiaj jest środa, 23 stycznia 2019 r., 23 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Ponad 300 tysięcy z „kapslowego”. Sprawdzamy na co poszły pieniadze
Dodał: MaG, 23-05-2018 07:30, odsłon: 2907
ilutracja/pixabay.com
ilutracja/pixabay.com

Zwiększenie dostępności pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych, prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej, prowadzenie zajęć sportowych oraz dożywianie dzieci. Pieniądze z „kapslowego” poszły również na organizację imprez oraz balu dla młodzieży.

Sklep, który prowadzi sprzedaż alkoholu, musi wnieść opłatę, tzw. „kapslowe”. Do kasy miejskiej w 2017 roku z tytułu koncesji na sprzedaż alkoholu opłaty za koncesję wpłynęło ponad 300 tys. złotych. Każda złotówka zgodnie z ustawą powinna być przeznaczona na walkę ze skutkami alkoholizmu i narkomanii.


Zgodnie z przedstawionym sprawozdaniem z realizacji „Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Miasta Pionki” działania w zakresie profilaktyki i przeciwdziałaniu alkoholizmowi były kierowane do każdego mieszkańca Pionek.


Blisko 21 tys. w roku 2017 wydano na zwiększenie dostępu do pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych i członków ich rodzin. W kwocie tej znalazły się wydatki związane z wynagrodzeniem terapeutki za prowadzenie Punktu Konsultacyjnego w „Legionówce”, opłaty sądowe, szkolenie członków komisji oraz opłaty za wydanie opinii psychologiczn-psychiatrycznej przez biegłych.


Wydatki związane wynagrodzeniami dla 7 członków komisji, materiałami, składkami na ubezpieczenie społeczne i Fundusz Pracy łącznie opiewały na kwotę 64 tysięcy złotych.


Niemal 183 tysięcy złotych zostało wydatkowanych na prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej wśród dzieci i młodzieży. Prowadzono również pozalekcyjne zajęcia sportowe, podjęto działania na rzecz dożywiania dzieci oraz dofinansowano szereg wydarzeń, które miały za zadanie promować zdrowy i trzeźwy styl życia. W ramach tych środków dofinansowano lokalną imprezę „Janki wianki”, kampanię ogólnopolską „Zachowaj trzeźwy umysł” oraz festyn z udziałem Andrzeja Piasecznego „Postaw na rodzinę”. W kwocie tej ujęto również umowy zlecenia na prowadzenie zajęć sportowych.


- Na wspomaganie instytucji, stowarzyszeń i osób fizycznych służącej rozwiązywaniu problemów alkoholowych wydatkowano kwotę ponad 38 tysięcy. W ramach tych działań doposażono jedną ze szkół w sprzęt, który służy zagospodarowaniu czasu wolnego mieszkańcom miasta – czytamy w sprawozdaniu za rok 2017 z relacji programu – W tym zadaniu ujęto również działalności stowarzyszenia  Wzajemnej Pomocy Klubu Abstynenta „Azyl”, które zorganizowało spotkanie wyjazdowe z grupami trzeźwościowymi do Częstochowy, Lichenia oraz warsztatów dla współuzależnionych w miejscowości Małe Ciche.


Policja wraz z członkami komisji dokonała również kontroli punktów sprzedaży napojów alkoholowych. W jej wyniku policja ukarała jedną osobę mandatem za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Wspólne działania nie poniosły za sobą żadnych kosztów.

 

Całkowita kwota przeznaczona na działania związane z profilaktyką alkoholową w roku 2017 wyniosła 306 201, 61 złotych.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Panie Redaktorze czy to prawdą jest, że czķonkami przedmiotowej komisji która wymaga szkoleń aż w miejscowości Małe Ciche są: Giemza, Mikulska, Wasiłek, Madej, Bartycel, Potera, Towarnicki?
23-05-2018, 08:14:55
+ 48
- 146
odpowiedz
To członkowie komisji
23-05-2018, 09:18:08
+ 37
- 70
odpowiedz
To przecież te pierwsze trzy nazwiska to są ludzie z komitetu Zawiodnika lub z nim zwiazani w różny sposób. Ostatnio też przyjeta zostala do Urzedu Miasta siostrzenica pani Mikulskiej. Tak się rządzi publicznym groszem. Nepotyzm w tym ratuszu, to mało powiedziane. Pytanie która to już kolejna osoba przyjęta na publiczy garnuszek z osobistej listy znajomków ?
23-05-2018, 09:40:24
+ 47
- 145
odpowiedz
Przynajmniej nie piją z tego kapslowego. zawodnik to harcerzyk wylewa za kolnierz. Za to putinek, ten to ten caly fundusz w pół roku rozkapsluje z kolegami na okolicznych imprezkach. hahaha Bedzie się dzialo! Jakby ktos nie wiedzial to putinek to ten kandydat co podobno ma najwieksze szanse zostac burmistrzem.
01-06-2018, 23:10:06
+ 12
- 5
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:



ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook