Dzisiaj jest wtorek, 26 marca 2019 r., 85 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Alior Bank marzec
Pomiary już zrobione. Wkrótce decyzja w sprawie zasadności budowy sygnalizacji świetlnej na Jana Pawła II i Radomskiej
Dodał: MaG, 07-03-2018 18:40, odsłon: 4300
fot.archiwum
fot.archiwum

Rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Słowackiego 4 w Pionkach chcą, by na przejściu dla pieszych przy Jana Pawła powstała sygnalizacja świetlna. W tej sprawie już w październiku 2017 roku złożyli pismo do burmistrza Pionek, radnych i Powiatowego Zarządu Dróg w Radomiu. Pierwsze decyzje w tej sprawie mogą zapaść już w kwietniu.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Po wprowadzeniu reformy oświaty w 2017 roku i wcieleniu wygasających gimnazjów w struktury szkół podstawowych,  nauka w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Pionkach odbywa się w dwóch budynkach. Przeniesienie klas VII do budynku przy ul. Słowackiego spowodowało zwiększenie ilości uczniów korzystających z przejścia przy ul. Alei Jana Pawła II. Z tego tez powodu rodzice zawnioskowali do burmistrza, pionkowskich radnych i Powiatowego Zarządu Dróg o budowę w tym miejscu sygnalizacji świetlnej.
 
Jak informuje PZD w Radomiu pismo burmistrza i Rady Rodziców dotarło do zarządcy drogi i na tej podstawie zlecono dokonanie pomiaru ruchu w tym rejonie. Zwiększono jednocześnie zakres pomiarów i sprawdzenia zasadności budowy sygnalizacji przy dwóch przejściach dla pieszych.  

- Przeprowadzone zostały pomiary ruchu. Zamontowane zostały kamery przy przejściu dla pieszych przed budynkiem tzw. „Starej Poczty” przy ulicy Jana Pawła II oraz galerii przy ulicy Radomskiej. W tej chwili analizujemy pomiary, wystąpiliśmy również do Komisariatu Policji w Pionkach o dodatkową, szczegółową statystykę zdarzeń z pieszymi na tych dwóch przejściach – mówi Hanna Kmiecik z PZD w Radomiu.

 Powiatowy Zarząd Dróg zwróci się również do dyrektora PSP nr 1 w Pionkach o przedstawienie informacji o ilości dzieci, które uczęszczają i będą uczęszczały w kolejnych latach do drugiego budynku szkoły przy ul. Słowackiego 4. Na podstawie danych z komisariatu, dyrektora szkoły oraz przeprowadzonej analizie pomiaru ruchu, będzie przeprowadzona analiza zasadności zastosowania sygnalizacji świetlnej.  

- W tej chwili trwa analiza zebranych danych. Postaramy się w ciągu miesiąca-dwóch wypracować stanowisko. Jeżeli się okaże, że wymaga to dużej inwestycji jaką jest budowa sygnalizacji, będzie się to wiązało przeznaczeniem środków finansowych i  podjęciem przez radę powiatu  nowej uchwały o zaliczeniu tego zadania jako inwestycyjnego. Na ten rok nie ma tego zadania w budżecie powiatu – dodaje Hanna Kmiecik

Jak zapowiada przedstawiciel PZD ostateczne decyzje co do zasadności montażu sygnalizacji świetlnej lub innego rozwiązania zapewniającego bezpieczeństwo dla poruszających się w tym miejscu dzieci szkolnych zapadną pod koniec kwietnia. O wynikach analizy zostanie powiadomiony burmistrz Pionek jak również szkolna Rada Rodziców.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Poprawcie albo nr szkoły ,albo nazwę ulicy.
07-03-2018, 18:49:10
+ 39
- 33
odpowiedz
Szkoła Podstawowa nr 1 obecnie znajduje się w budynku przy ul. 15- Stycznia i Słowackiego 4. W czym więc problem?
07-03-2018, 19:14:24
+ 24
- 25
odpowiedz
Problem w tym że ja już jestem za stary, bo jak pamiętam to jedynka zawsze była na ul. Szkolnej.
08-03-2018, 07:51:16
+ 27
- 34
odpowiedz
Nowicjusz
Czy ja dobrze czytam, że burmistrz i rada rodziców zwróciła się do starostwa, a radni wniosku nie poparli i nic nie zrobili mimo prośby? Nie mówię, tu oczywiście o radnym zza Azmexu, bo ten dla mocno prowadzonej kampanii wyborczej pewnie wczoraj i dziś tj. po ukazaniu się artykułu, obdzwonił starostwo, żeby móc powiedzieć "ja to załatwiłem".
Drugą kwestią jest, że nasi radni powiatowi wreszcie mają szansę wykazania się pracą na rzecz naszego miasta. Radni - popracujcie, by dzieciom z jedynki było bezpieczniej!
08-03-2018, 12:31:29
+ 37
- 28
odpowiedz
Najlepiej zbudować tunel.Niedługo do szkół średnich mamusie będą zaprowadzać i odbierać swoje dzieci.
08-03-2018, 14:49:47
+ 35
- 28
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook