Dzisiaj jest piątek, 05 czerwca 2020 r., 157 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
REMAX Sp. z o.o.
Pół roku działalności nowego zarządu PWKC. Rozmowa z przedstawicielami miejskiej spółki
Dodał: MaG, 12-06-2019 15:10, odsłon: 2852

Priorytetem jest zmiana systemu ciepłowniczego w Pionkach, projektowanie i budowa sieci kanalizacji wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej. Rozmawiamy z przedstawicielami zarządu Przedsiębiorstwa Wodno Kanalizacyjno Ciepłowniczego.

Minęło prawie pół roku od powołania nowego zarządu PWKC. Korzystamy więc z możliwości zadania kilku pytań przedstawicielom miejskiej spółki.


M.G. Nowy Zarząd PWKC działa od grudnia 2018 roku. Proszę o krótkie podsumowanie najważniejszych wyzwań, z którymi musiał zmierzyć się

Za nami rzeczywiście przede wszystkim 6 miesięcy intensywnej pracy. Jako priorytet obraliśmy zadanie dotyczące zmiany systemu ciepłowniczego w Pionkach. To wydarzenie bardzo ważne, nie tylko z punktu widzenia naszej Spółki. Bezpieczeństwo dostaw ciepła w naszej strefie klimatycznej jest nie mniej ważne niż bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej i wody pitnej. Chcemy by pionkowskim rodzinom nie zabrakło w domach ciepła, ale w tym kontekście ważna jest dla nas również jakość powietrza, którym codziennie oddychamy. Lokalne ciepłownie gazowe ten problem rozwiążą i nasi mieszkańcy nie będą cierpieć z powodu smogu, jak to się dzieje w wielu innych miastach.      

       
Z innych obszarów działalności Spółki można wymienić potężną inwestycję przebudowy Centralnej Oczyszczalni Ścieków, które zostania zakończona we wrześniu bieżącego roku.

M.G. Ambitne wyzwanie i poważne inwestycje robią wrażenie, a co z bieżącą działalnością?

Chcemy i dokonujemy w ramach posiadanych środków zadania projektowania i budowy sieci kanalizacji wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej. W pierwszym półroczu 2019 roku realizujemy następujących 6 zadań, w które zaangażowaliśmy środki w wysokości ponad 310 tys. zł netto:

1. Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Adasia Guzala - koszt zadania 56.000zł netto
2. Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w ul. Dziewiątego w Pionkach do wysokości - koszt zadania 9.000zł netto
3. Wykonanie projektu i budowa sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Adasia Guzala w Pionkach do działek drogowych nr. 235/27 i 235/26 - koszt zadania 58.000zł netto
4. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w obszarze ograniczonym ulicami: Piłsudskiego, Kościuszki, Andersa oraz granicą miasta Etap I – koszt zadania 77.209 zł netto
5. Budowa kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Klonowej - koszt zadania 76.800zł netto.
6. Zaprojektowanie i budowa kanalizacji sanitarnej w odnodze ul. Polnej - koszt zadania 48.000zł netto

 


- Kolejne ulice czekają na budowę sieci, więc w miarę możliwości finansowych stopniowo będziemy dokonywać budowy.- dodają przedstawiciele PWKC


Takie inwestycje wymagają zaangażowania znacznych środków finansowych. Zapewne  spółka będzie chciała je odzyskać. Jak poziom zysku uwzględniacie w swoich kalkulacjach?

Spółka sama w sobie nie jest organizacją non profit. Jest po to utworzona, aby realizowała cele, dla których została powołana, i rozwijała swoją działalność, a do tego celu musi wypracowywać środki. W przypadku PWKC właściciel – Miasto Pionki reprezentowany przez Burmistrza Pana Roberta Kowalczyka nie jest zainteresowany maksymalizacją zysku, ale tym aby ciepło i inne oferowane przez nas produkty były jak najtańsze i nie obciążone nadmiernym zyskiem. Nie jest więc naszym celem wypracowanie maksymalnych zysków, a tylko niezbędnych do finansowania inwestycji rozwojowych.

Plany na przyszłość?

Pracujemy nad ugruntowaniem pozytywnego wizerunku PWKC świadomi zachodzących zmian i stojących przed nami wyzwań. Chcemy być firmą nowoczesną, innowacyjną i szybko reagującą na zmiany otoczenia, przy jednoczesnym poszanowaniu dla środowiska naturalnego. Nasze działania w nadchodzących latach będą zmierzać właśnie w tym kierunku. Stale podnosimy poziom technologiczny naszego przedsiębiorstwa, by realnie podnieść standard świadczonych usług. Stale pamiętamy o tym, iż dzięki odbiorcom naszych usług nasza Spółka może funkcjonować – oni są dla nas najważniejsi.

 


Z Prezesem Zarządu PWKC Robertem Pyrytem

i Członkiem Zarządu Michałem Golbertem rozmawiał Mariusz Grotkowski

 

   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook