Dzisiaj jest niedziela, 24 marca 2019 r., 83 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Pogodny dzień Wszystkich Świętych. Wspominaliśmy zmarłych
Dodał: MaG, 01-11-2018 15:19, odsłon: 2797
fot.DL
fot.DL

Już w środę mieszkańcy Pionek tłumnie zmierzali na nowy cmentarz przy ulicy Kozienickiej. W czwartek pojawiło się jeszcze znacznie więcej osób, które od samego rana odwiedzały groby swoich bliskich oraz przyjaciół. 1 listopada to dzień zadumy i refleksji związany ze wspominaniem zmarłych świętych. W ten dzień hołd naszym bliskim oddajemy poprzez zapalanie zniczy, modlitwę, a także dekorację grobów.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Część mieszkańców naszego miasta dotarła na cmentarze za pomocą darmowej komunikacji miejskiej, której trasa na ten dzień została przedłużona o przejazd na nowy cmentarz na ulicy Kozienickiej, a także na stary mieszczący się w przy ulicy Polnej.


- Dzięki komunikacji miejskiej mogłam spokojnie dotrzeć prosto na cmentarz, aby zapalić znicz na grobach mojej rodziny i bliskich. W moim wieku to duże ułatwienie. – mówi Pani Zofia.


Jak w każdym roku tego dnia odbywały się msze święte za spokój dusz zmarłych. Na starym cmentarzu nabożeństwa zaczynały się o godzinie 12:00, zaś na nowym o 14:00. Na największym pionkowskim cmentarzu przy ulicy Kozienickiej najbardziej tłoczno zaczęło się robić w okolicach godziny 14:00, gdzie tłum wiernych zmierzał na odprawianą mszę, która tak jak w ubiegłych latach odbywała się na „Górce Zasłużonych”.

 


Jeśli ktoś nie zdążył kupić zniczy, kwiatów, bądź też wiązanek to pomocą służyły stragany znajdujące się na chodniku i parkingu przy cmentarzu. Ceny w tym roku wahały się od kilku do nawet 50 złotych za sztukę.


1 listopada nieodzownie wiąże się z natężonym ruchem drogowym. Na parkingu przy cmentarzu brakowało miejsc przez co tworzył się korowód samochodów parkujących po lewej stronie jezdni w kierunku ronda na „Załamanku”. Nie zanotowano jednak większych problemów ze swobodnym przejazdem.

 

 

O sprawność poruszania zadbali policjanci, którzy to kierowali ruchem w okolicy cmentarza na ulicy Kozienickiej. Coroczna, ogólnopolska akcja znicz będzie trwać

od środy 31 października do soboty trzeciego listopada.

 

 

autor:/DL/   
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Jako, że dziś Zaduszki a ostatnio w polityce gorący czas, chciałbym wspomnąć dwie wybitne postacie , dwóch nieżyjących już znamienitych polityków : pierwszego prezydenta lll RP prezydenta Wojciecha Jaruzelskiego i prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
02-11-2018, 13:01:15
+ 5
0
odpowiedz
VIP
Znamienici politycy Z tym drugim nazwiskiem bym polemizował
02-11-2018, 13:11:38
+ 6
- 2
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook