STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Podwójny Puchar Świata dla Jakuba Płachty
Dodał: MaG, 22-05-2019 10:05, odsłon: 919

Jakub Płachta, który zdobył dwa puchary w walkach light contact kadetów starszych. W Budapeszcie odbył się 25 Puchar Świata Kickboxingu, w którym zgłoszono ponad trzy tysiące zawodników z ponad czterdziestu krajów.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Rewelacyjnie zaprezentował się zawodnik Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, Jakub Płachta, który zdobył dwa puchary w walkach light contact kadetów starszych. Pierwszy złoty medal wywalczył na rozpoczęcie zawodów w piątek, w kategorii +57 kg kadetów starszych dla zawodników posiadających maksymalnie 5 stopień kickboxingu. Drugi złoty medal wywalczył w ostatnim dniu zawodów, w regularnej kategorii kadetów starszych +69kg.

- To wielki sukces naszego młodego zawodnika, który debiutował w Pucharze Świata Kickboxingu. – informuje Dariusz Sułek KS CTSD Pionki

Kuba wystąpił również w walkach poitfighting ale niestety przegrał swoje walki eliminacyjne kończąc rywalizację poza podium.

Podczas tych zawodów w składzie reprezentacji Polski seniorek pointfighting wystąpiła Aleksandra Grzywacz. Ola, która dwa lata temu również w Budapeszcie zdobyła Puchar Świata walk light contact juniorek tym razem debiutowała jako seniorka. W obu kategoriach wagowych (-50kg i -55kg), do których została zgłoszona zaprezentowała się godnie wygrywając dwie walki eliminacyjne ale w ćwierćfinałach musiała uznać wyższość ekspresyjnie walczących zawodniczek z Włoch i Grecji. Tym samym zakończyła rywalizację poza podium i została sklasyfikowana na piątych miejscach. Ola jest pierwszą zawodniczką pionkowskiego klubu, która wystąpiła w reprezentacji Polski seniorek.

Wyjazd Aleksandry Grzywacz odbył się w ramach Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu.