Dzisiaj jest poniedziałek, 20 stycznia 2020 r., 20 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Po raz piąty w Zielonym akcja „Mamy Niepodległą!”
Dodał: MaG, 08-11-2019 12:05, odsłon: 998
fot.ZS
fot.ZS

Od siedmiu lat Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku organizuje patriotyczną akcję „Mamy Niepodległą!”. Akcja polega na wypisaniu i wysłaniu lub podarowaniu kartki pocztowej, na której znajdują się motywy związane z dniem 11 listopada 1918 roku.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Z okazji 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości organizatorzy akcji przeprowadzili plebiscyt wśród członków klubu Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i wybrali cztery motywy patriotyczne, które zostały wydrukowane w łącznej liczbie jednego miliona sztuk. Na kartkach najpierw należało wypisać życzenia, a potem je zaadresować. W tegorocznej akcji „ Mamy Niepodległą!” po raz piąty wzięła udział cała społeczność Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach.

 

 - Z radością uczestniczyłyśmy w nietypowej lekcji historii. Nasze zdziwienie wzbudził fakt, iż przekazując okolicznościową kartkę z okazji jednego z najważniejszych świąt dla Polaków, jakim jest Dzień Niepodległości, można dotrzeć aż do tysiąca osób i ich rodzin - oceniły swój udział w lekcji patriotyzmu uczennice klasy II FP – Zuzanna Korcz, Martyna Zagożdżon i Weronika Zawadzka.

 

 

 -Serdecznie dziękuję Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, organizatorowi akcji „ Mamy Niepodległą!” za przekazanie 1000 kart pocztowych i p. Anecie Zawadzkiej oraz uczennicom z klasy III IT oraz uczniom klasy II FP za ogrom pracy włożony w sprawne przeprowadzenie upowszechniania pomysłu godnego uczczenia kolejnej ważnej rocznicy historycznej.  Jako nauczyciel i członek Klubu Miłośników Józefa Piłsudskiego czuję ogromną satysfakcję z faktu, iż cała społeczność Zielonego aktywnie włączyła się w poszerzanie wiedzy historycznej oraz obchody 101 rocznicy odzyskania Niepodległości.  Mam nadzieję, iż udało nam się dotrzeć z życzeniami do wielu osób, podsumował przebieg patriotycznej akcji – Jacek Malicki.   
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook