Dzisiaj jest środa, 23 stycznia 2019 r., 23 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Ranking Perspektyw. Jak wypadły pionkowskie szkoły średnie?
Dodał: JaW, 14-01-2016 12:35, odsłon: 2630

Już po raz osiemnasty miesięcznik Perspektywy opublikował prestiżowy Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. W zestawieniu zadebiutował Zespół Szkół im. Śniadeckiego. Dzięki lepszym wynikom matur nieco do góry awansowało LO im. Dąbrowskiej. CKZiU utrzymało swoje miejsce z poprzedniego roku.

OGÓLNIAK: DO GÓRY W REGIONIE I NA MAZOWSZU

Dzięki lepszym wynikom egzaminów maturalnych w 2015 roku awans w rankingu zanotowało Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej. Według miesięcznika Perspektywy Ogólniak jest 86 szkołą na Mazowszu (awans ze 103 miejsca) i 8 w regionie radomskim (awans z 11). Wyżej sklasyfikowano tylko pięć liceów radomskich oraz szkoły z Sienna i Grójca.

 

Na Mazowszu od lat prym wiodą prestiżowe licea Warszawskie. W pierwszej dwudziestce jest tylko jedna szkoła spoza stolicy! To LO im. Kochanowskiego z Radomia, które dzięki dobrym wynikom awansowało na miejsce 8.

 

Jak duży wpływ na miejsce w rankingu mają wyniki matur pokazuje przykład pionkowskiego liceum sprzed trzech lat. W 2013 roku zdawalnośc matur w LO była na poziomie blisko stu procent. Co zaowocowało tym, że w rankingu za rok 2014 Ogólniak był na wysokim 5 miejscu na ziemi radomskiej i na 66 w całym województwie mazowieckim.

 

CZERWONE UTRZYMAŁO FORMĘ

Swój wynik z poprzedniego roku utrzymało Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Skłodowskiej-Curie. Popularne "Czerwone" jest 59 technikum na Mazowszu i 10 w regionie radomskim. Obok szkół radomskich wyżej są też technika z Kozienic, Warki, Zwolenia, Jasieńca i Grójca.

 

Najlepszą szkołą na Mazowszu jest Technikum Mechatroniczne w Warszawie, a wysokie drugie miejsce zajęło technikum w ZSE w Radomiu.

 

DEBIUT ZIELONEGO

W rankingu Perspektyw zadebiutował Zespół Szkół im. Śniadeckiego i w kategorii technikum został sklasyfikowany na 81 miejscu na Mazowszu i 13 na ziemi radomskiej.

 

Ranking ma też osobne rozdziały - rankingi, które pokazują szkoły, w których uczniowie osiągają najlepsze wyniki na maturze, odnoszą sukcesy na olimpiadach przedmiotowych. Są też klasyfikacje wojewódzkie.

 

JAK TO JEST LICZONE?

Na wyniki rankingu składają się w częściach procentowych sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a w przypadku techników brane są też pod uwagę wyniki egzaminów zawodowych.

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nowicjusz
Jak Dyktator Wizjoner z Krakowa zreformuje nam oświatę TO! dopiero będą perspektywy dla szkół, młodzieży, rodziców ...
Uparł się furiat, że PG1 zamknie - gdzie uczęszcza 4/5 gimnazjalistów i TAK MA BYĆ bo On tak chce!
15-01-2016, 11:38:51
+ 7
- 1
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook