Dzisiaj jest wtorek, 30 maja 2017 r., 150 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Ranking Perspektyw. Jak wypadły pionkowskie szkoły średnie?
Dodał: JaW, 14-01-2016 12:35, odsłon: 2443

Już po raz osiemnasty miesięcznik Perspektywy opublikował prestiżowy Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. W zestawieniu zadebiutował Zespół Szkół im. Śniadeckiego. Dzięki lepszym wynikom matur nieco do góry awansowało LO im. Dąbrowskiej. CKZiU utrzymało swoje miejsce z poprzedniego roku.

OGÓLNIAK: DO GÓRY W REGIONIE I NA MAZOWSZU

Dzięki lepszym wynikom egzaminów maturalnych w 2015 roku awans w rankingu zanotowało Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej. Według miesięcznika Perspektywy Ogólniak jest 86 szkołą na Mazowszu (awans ze 103 miejsca) i 8 w regionie radomskim (awans z 11). Wyżej sklasyfikowano tylko pięć liceów radomskich oraz szkoły z Sienna i Grójca.

 

Na Mazowszu od lat prym wiodą prestiżowe licea Warszawskie. W pierwszej dwudziestce jest tylko jedna szkoła spoza stolicy! To LO im. Kochanowskiego z Radomia, które dzięki dobrym wynikom awansowało na miejsce 8.

 

Jak duży wpływ na miejsce w rankingu mają wyniki matur pokazuje przykład pionkowskiego liceum sprzed trzech lat. W 2013 roku zdawalnośc matur w LO była na poziomie blisko stu procent. Co zaowocowało tym, że w rankingu za rok 2014 Ogólniak był na wysokim 5 miejscu na ziemi radomskiej i na 66 w całym województwie mazowieckim.

 

CZERWONE UTRZYMAŁO FORMĘ

Swój wynik z poprzedniego roku utrzymało Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Skłodowskiej-Curie. Popularne "Czerwone" jest 59 technikum na Mazowszu i 10 w regionie radomskim. Obok szkół radomskich wyżej są też technika z Kozienic, Warki, Zwolenia, Jasieńca i Grójca.

 

Najlepszą szkołą na Mazowszu jest Technikum Mechatroniczne w Warszawie, a wysokie drugie miejsce zajęło technikum w ZSE w Radomiu.

 

DEBIUT ZIELONEGO

W rankingu Perspektyw zadebiutował Zespół Szkół im. Śniadeckiego i w kategorii technikum został sklasyfikowany na 81 miejscu na Mazowszu i 13 na ziemi radomskiej.

 

Ranking ma też osobne rozdziały - rankingi, które pokazują szkoły, w których uczniowie osiągają najlepsze wyniki na maturze, odnoszą sukcesy na olimpiadach przedmiotowych. Są też klasyfikacje wojewódzkie.

 

JAK TO JEST LICZONE?

Na wyniki rankingu składają się w częściach procentowych sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a w przypadku techników brane są też pod uwagę wyniki egzaminów zawodowych.

 

Mazda 6
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nowicjusz
Jak Dyktator Wizjoner z Krakowa zreformuje nam oświatę TO! dopiero będą perspektywy dla szkół, młodzieży, rodziców ...
Uparł się furiat, że PG1 zamknie - gdzie uczęszcza 4/5 gimnazjalistów i TAK MA BYĆ bo On tak chce!
15-01-2016, 11:38:51
+ 7
- 1
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji Działka uzbrojona tel. kont. 792-943-062tel. kont. +353 868...
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
Dom położony jest na bardzo atrakcyjnej dzielnicy domków jednorodzinnych. Tuż za płotem rozciąga się Puszcza Kozienicka. Do centrum miasta jest ok.2 km, ...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook