Dzisiaj jest poniedziałek, 16 lipca 2018 r., 197 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
[ZDJĘCIA] Pionki pamiętały o 78.rocznicy wybuchu II wojny światowej
Dodał: MaG, 01-09-2017 19:14, odsłon: 17144
Fot.Mariusz Grotkowski/Agencja©Arpass
Fot.Mariusz Grotkowski/Agencja©Arpass

Polowa msza święta na nowym cmentarzu przy ulicy Kozienickiej, składanie wiązanek kwiatów na "Górce Zasłużonych". Dziś obchodzono w 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.

Po godzinie 17:00 na cmentarzu nowym przy ulicy Kozienickiej odprawiona została polowa msza święta w intencji Ojczyzny. Burmistrz Pionek Romuald Zawodnik kilkukrotnie przytoczył słowa „nigdy więcej wojny” i że każda wojna zaczyna się w ludzkim sercu.

 

- Każda wojna niesie tragedię, nieszczęście, łzy ofiary. Wojna jest tym miejscem, gdzie ludzie potrafią wspiąć się na bohaterskiego czyny, na niesamowita odwagę, niesamowite poświecenie, ale każda niesie ofiary – mówił burmistrz Zawodnik

 

Nabożeństwo odprawili proboszczowie z dwóch pionkowskich parafii ksiądz dziekan Stanisław Bujnowski oraz księża Leon Czerwiński. W uroczystościach uczestniczyli samorządowcy, kombatanci, uczniowie pionkowskich szkół, harcerze, przedstawiciele partii politycznych. Po zakończeniu mszy na "Górce Zasłużonych" składano wiązanki kwiatów.

 

 W nabożeństwie uczestniczyło około 250 mieszkańców Pionek i okolic.

 

Uroczystości zakończyły się wspólnym odśpiewaniem pieśni religijnej "Boże coś Polskę". Ostatnim punktem pionkowskich obchodów 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej było składanie wiązanek kwiatów. Wieńce przekazywali harcerzom delegacje samorządu Pionkowskiego, członkowie partii politycznych, reprezentanci pionkowskich szkół, stowarzyszeń czy organizacji kombatanckich.

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
250 osób, to mocno zawyżona liczba. Przyszła nas ledwo garstka zwykłych mieszkańców, co zresztą widać na zdjęciach.
02-09-2017, 09:54:24
+ 18
- 42
odpowiedz
VIP
Szanowni Państwo, z wielkim niezadowoleniem odnotowuję absencję przedstawicieli pionkowskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej na tej piątkowej uroczystości.
Co się z Wami dzieje towarzysze ?! Nie rozumiem jak mogło Was tam zabraknąć w tym dniu. Popatrzcie tylko na delegatów Prawa i Sprawiedliwości i Polskiego Stronnictwa Ludowego jak pięknie stanęli na wysokości zadania !Zaistniała sytuacja niestety nie napawa optymizmem w świetle zbliżajacych się wielkimi krokami wyborów samorządowych w 2018r. o parlamentarnych nawet nie wspominając.

Dodane obrazki:
05-09-2017, 18:50:38
+ 39
- 2
odpowiedz
VIP
Wuju, jesteś wielki!
Obiektywna ocena faktów, w przeciwieństwie do demagogicznej papki telewizyjnej w PiSInfo, to coś, co różni ludzi myślących od tych, którzy przekaz zewnętrzny traktują jako aksjomat. Mózgu trzeba używać, bo po to się go ma!
Jest takie powiedzenie Horacego (dla niekumatych: to był taki mądry człowiek z dawnych czasów, ale od którego nawet teraz warto się uczyć postaw życiowych) "Sapere aude" ("Miej odwagę być mądrym"). Więc głupi forumowicze, albo piszcie mądrze, albo zamilknijcie.
Sorry Wuju, że w nawiązaniu do Twojego postu wyraziłem tak pompatyczne treści, ale jakoś tak dziwnie się czuję, bo ostatnio dostaję za mało minusów.
05-09-2017, 20:24:41
+ 38
- 8
odpowiedz
VIP
Nie wiem, czy w Pionkach znajdzie się jakiś mądry, który wytłumaczy mi dziwne zachowania forumowiczów. Ja uważam, że wśród tych forumowiczów jest (tak, jak w społeczeństwie) więcej durniów niż ludzi mądrych. Skąd ten wniosek? (nie pierwszy). Otóż ja w pełni poparłem Wuja (zero minusów pod Jego wpisem) a sam dostałem minusa! Logika! Durnie, logika! I chyba stąd wziął się PiS.
05-09-2017, 20:45:48
+ 38
- 7
odpowiedz
VIP
Bibku, dziękuję Ci za miłe słowa, ale myślę, że są one jednak trochę na wyrost.
Jestem tylko zwykłym pionkowskim podatnikiem, który własnie z racji regularnego płacenia onych podatków, ma prawo do komentowania tych czy innych posunięć miejscowych samorządowców.

Moje serce zawsze biło po lewej stronie sceny politycznej, więc smutno mi sie zrobiło, że 1go września przedstawiciele pionkowskiej lewicy nie oddali hołdu tym, którzy polegli w walce o wolność Naszą i Waszą.

ps. przepiliśta składkowe ? Trzeba było mówić, kupiłbym tą wiązankę za swoje !

Dodane obrazki:
06-09-2017, 08:12:20
+ 39
- 3
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook