Dzisiaj jest poniedziałek, 22 lipca 2019 r., 203 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Pierwszy dzień egzaminów ósmoklasistów. Dziś test z języka polskiego
Dodał: MaG, 15-04-2019 08:31, odsłon: 1141
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Dziś rozpoczyna się drugi tydzień strajku nauczycieli. Poniedziałek, to również pierwszy dzień egzaminów uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Uczniowie ostatniej klasy podstawówki zmierzą się z testem z języka polskiego.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

15 kwietnia to pierwszy z trzech dni, kiedy odbędzie sprawdzian wiedzy uczniów klas ósmych. W całym kraju do tego egzaminu przystąpi blisko 380 tysięcy uczniów. W Pionkach egzaminy dotyczą  blisko 140 uczniów. - Nie boję się egzaminów. Dziś mamy test z języka polskiego – mówi jeden z uczniów szkoły nr 1.

Egzaminy rozpoczną się punktualnie o godzinie 9 rano i potrwa 120 minut. We wtorek na ósmoklasistów czekać będzie sprawdzian wiedzy z matematyki, który potrwa 100 minut. W ostatnim dniu egzaminów uczniowie zdawać będą testy z języka obcego. Na ten sprawdzian uczniowie będą mieli 90 minut. - W naszej szkole jedna osoba nie przystępuje w dniu dzisiejszym  do egzaminu ponieważ jest laureatem konkursu. - mówi dyrektor PSP1 Wiktor Siek.

Egzamin klas ósmych odbywa się po raz pierwszy. Jest konsekwencją wprowadzonej reformy edukacji i systemu szkolnictwa. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły a jego wynik może mieć wpływ na dostanie się do wymarzonej szkół średniej. Wyniki uczniowie poznają 14 czerwca.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook