Dzisiaj jest sobota, 21 września 2019 r., 264 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Sitarski
Pieniądze na Fabryczną, inwestycje oraz propozycja zmiana stawek za gospodarowanie odpadami. Jutro sesja nadzwyczajna
Dodał: MaG, 06-06-2019 10:28, odsłon: 1573

Zmiany w uchwale budżetowej, zaciągnięcia kredytu na sfinansowanie planowanego deficytu budżetowego, wybór metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenie stawki za wywóz odpadów. W piątek odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Rady Miasta Pionki.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Na godzinę 11.00 w piątek 7 czerwca zaplanowane zostało nadzwyczajne posiedzenie pionkowskiej Rady Miasta. Burmistrz przedstawił sześć projektów uchwał. Pierwsza z nich dotyczy zmian w uchwale budżetowej i dotyczy zabezpieczenie środków na modernizację ulicy Fabrycznej. Projekt dotyczy również nowego zadania inwestycyjnego „ Modernizacja budynku Urzędu Miasta Pionki – wykonanie klimatyzacji” za kwotę 70 tys. złotych oraz wykonanie modernizacji hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5. W ramach modernizacji zostaną wykonane   kotary dzielące halę na trzy mniejsze części, wymianę nawierzchni sportowej z wyznaczeniem trzech boisk, zakup nagłośnienia oraz malowanie i zakup stojaków na rowery. Szacowany koszt zadania wyniesie 243 tysiące złotych.  - W rozdziale 80101 wprowadza się nowe zadanie inwestycyjne pn. ,,Modernizacja hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 5 w Pionkach" zabezpieczając na ten cel środki w wysokości 60.750,00zł stanowiące wkład własny do złożonego do Urzędu Marszałkowskiego na realizacje zadania w ramach programu„ Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE2019". Szacowany koszt realizacji zadania to 243.000,0zł, wnioskowana pomoc to 182.250,00zł.czytamy w uzasadnieniu do uchwały

 

Uchwała przewiduje również zabezpieczanie środków finansowych i wykonanie na terenie czterech ogródkach działkowych bram wjazdowych, furtek, wymianę ogrodzeń oraz modernizację istniejącego wodociągu. Na ten cel przeznaczono kwotę 56 tysięcy z czego część kosztów pokryją sami działkowcy ( 16 tys. 900 złotych) oraz dotacja z urzędu marszałkowskiego w kwocie 19 tys. 800 złotych.

 

Miasto zwiększa również plan wydatków o kwotę 30 tysięcy złotych z przeznaczeniem na prace remontowe na terenie Ogródka Jordanowskiego  oraz przeniesienie siłowni zewnętrznej znajdującej przy basenie.

 

W planie wydatków majątkowych miasto wprowadza zadanie pn. ,,Budowa kompleksu lekkoatletycznego oraz boiska piłkarskiego na stadionie w Pionkach, wariant 400m - certyfikowany" w wysokości 60.000,00zł. Środki te będą przeznaczone na prace związane z dostosowaniem obiektu do wymogów certyfikacji. Realizacja tego zadania jest kontynuacją rozpoczętego w 2016 roku zadania. Warunkiem pozyskania wszystkich środków otrzymanych w umowie o dofinansowanie jest uzyskanie certyfikacji.

 

W projekcie uchwały zmniejsza się plan rozchodów z tytułu planowanej do udzielenia pożyczki w wysokości 100.000,00zł. Zaplanowane na ten cel środki dl spółki ekoPionki nie będą wykorzystane. W związku z wprowadzonymi zmianami w budżecie miasta zwiększa się deficyt i przychody budżetu o kwotę 2.342.128,00 zł, w tym z tytułu kredytu w wysokości 2.000.000,00 zł‚ , wolnymi środkami w wysokości 242.128,00zł‚ oraz dochodami własnymi gminy w wysokości 100.000,00zł.

 

Drugi projekt uchwały również dotyczy zmian budżetowych. Wprowadzone w projekcie uchwały zmiany dotyczą udzielenia poręczenia kredytu obrotowego dla spółki ekoPionki. Wartość kredytu to kwota 400.000,00zł, która wraz z zabezpieczeniem banku na ewentualnych dodatkowych kosztów wynosi 500.000,00zł. Poręczenie gminy jest czasowe do dnia 31.12.2019 roku.

 

- W zawiązku z powyższym w dziale 757 rozdziale 75704 wprowadza się wydatki w wysokości 500.000,00zł. Środki na zabezpieczenie wydatków pochodzą z wolnych środków. – czytamy w projekcie uchwaly

 

Po wprowadzeniu zmian w budżecie deficyt budżetowy wzrośnie o kwotę 500.000,00zł do kwoty 6.858.254,00zł oraz wzrosną przychody odo kwoty 9.802.317,00zł, w tym z tytułu wolnych środków do kwoty 3.210.254,00zł.

 

Podczas posiedzenia radni zdecydują o zaciągnięcia kredytu na sfinansowanie planowanego deficytu budżetowego. Miasto planuje zaciągniecie kredytu w wysokości 2 milionów złotych. Kredyt ma pozwolić na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Miasto Pionki na 2019 rok z przeznaczeniem na realizację zadania majątkowego pn. ,,Rozbudowa ul. Fabrycznej na odcinku od ul. Wspólnej do ul. Polnej w mieście Pionki".

 

Jedną z ostatnich uchwał jaka została przedłożona radnym jest wybór metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty. Według propozycji przyjmuje się, że opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi odbieranymi z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy stanowi iloczyn liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość oraz stawki opłaty określonej w§ 2 i § 3 uchwały.

 

Jeśli nowa propozycja zostanie przyjęta stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi odbieranymi z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy wynosić będzie:

a) w wysokości 16,00 zł‚ miesięcznie w przypadku odpadów zbieranych i odbieranych selektywnie w zabudowie wielorodzinnej,

b) w wysokości 32,00 zł ‚ miesięcznie w przypadku odpadów zbieranych i odbieranych nieselektywnie w zabudowie wielorodzinnej,

c) w wysokości 18,50 zł ‚ miesięcznie w przypadku odpadów zbieranych i odbieranych selektywnie w zabudowie jednorodzinnej,

d) w wysokości 37,00 zł ‚ miesięcznie w przypadku odpadów zbieranych i odbieranych nieselektywnie w zabudowie jednorodzinnej.

 

Prócz opisanych powyżej uchwał radni zdecydują o ewentualnym przyjęciu projektu uchwały Wieloletniej Prognozy Finansowej oraz uchwały sprawie ustalenia stawki opłaty za pojemnik o określonej pojemności oraz wysokości opłaty zryczałtowanej za odbiór odpadów odbieranych z nieruchomości rekreacyjnych. Początek sesji godz. 11.00.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
Ireneusz Sitarski - Blok wyborczy
Zobacz więcej

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook