Dzisiaj jest piątek, 17 sierpnia 2018 r., 229 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY

[WIDEO] Pełna sala na premierze filmu „Maria”
Dodał: MaG, 19-05-2018 12:01, odsłon: 2318
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Na ten dzień reżyser filmu Jarosław Szczypiór czekał 7 lat. W piątek 18 maja w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach odbyła się premiera dokumentu historycznego opowiadającego o losach Ignacego Pisarskiego filmu „Maria”. Na sali obecna była również córka bohatera Izabela Edeńska.

W piątkowy wieczór Centrum Aktywności Lokalnej szczelnie wypełniła się gośćmi, którzy zostali zaproszeni na premierową prezentację filmu „Maria”. Na jego premierę przyszło czekać blisko 7 lat o czym wspominał tuż przed prezentacją filmu dyrektor CAL.

- Jestem trochę poddenerwowany tym filmem, nie ukrywam również mojej ogromnej, przeogromnej radości z tego powodu, że w dniu dzisiejszym dojdzie do tego pokazu premierowego. Dlaczego? Dlatego, że wspólnie razem z państwem czekamy aż siedem lat na ten film – mówił podczas premiery dyrektor CAL Marcin Alot – Dziś przed wami film „Maria” i z góry serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w produkcję tego filmu. - dodał dyrektor

Tuż przed premierowym pokazem, historię bohatera filmu Ignacego Pisarkiego przybliżył profesor Marek Wierzbicki. Natomiast o produkcji i perypetiach towarzyszących podczas tworzenia dokumentu opowiedział twórca oraz reżyser filmu Jarosław Szczypiór.

- Pierwsze zdjęcia powstały na terenie Gminy Garbatka-Letnisko. Następne kręciliśmy w Pionkach w Dęblinie, na lotnisku w Radomiu. W filmie wystąpiło ponad stu  rekonstruktorów, aktorów z Pionek. Zobaczycie ciekawe miejsca w Pionkach jak również Państwowej Wytwórni Prochu – krótko przedstawił kulisy powstania filmu reżyser dokumentu

Podczas premiery na sali obecna była córka Ignacego Pisarskiego Izabela Edeńska, aktorzy biorący udział w filmie, sponsorzy filmu oraz mieszkańcy Pionek, którym udało się zdobyć darmowe wejściówki na premierę.

 Prezentacja fabularyzowanego dokumentu historycznego, który opowiada o jednym z najbardziej znanych dowódców partyzanckich okresu II wojny światowej  Ignacym Pisarskim trwała ponad półtorej godziny. Po jej zaskoczeniu twórcy filmu jako pierwszej wręczyli podziękowania córce Ignacego Pisarskiego Izabeli Edeńskiej.

- Trudno obrać to w słowa. Dziękuje wszystkim organizatorom a przede wszystkim reżyserowi Jarosławowi Szczypiorowi, który to wszystko tak pięknie dopracował. Bardzo serdecznie dziękuję tym bardziej, że z Pionkami jestem związana emocjonalnie mimo że wychowywałam się w Radomiu – powiedziała córka bohatera filmu Pani Izabela, która jednoczenie przyznała, że właściwie nie znała swojego ojca choć legenda o nim cały czas jest żywa w całej rodzinie.

Podziękowania z rąk reżysera odebrał również burmistrz Pionek Romuald Zawodnik oraz wójt Gminy Garbatka-Letnisko Robert Kowalczyk. - Szanowni Państwo jestem zafascynowany tym co zobaczyłem i dziękuję za to, że mogłem i ja w tym przedsięwzięciu uczestniczyć – podziękował wójt Garbatki.

 

Wśród grona osób, które otrzymały podziękowania znaleźli się również sponsorzy filmu w tym firmie Bato, Fabryka Domów Bogucin, PWKC, Mesko, Fundacji Filmu Historycznego w Siedlcach oraz agencji reklamowej Arpass. Podziękowania popłynęły również do wszystkich osób, które czynnie wspierały powstanie filmu, bez których jego powstanie nigdy nie doszłoby do skutku.

 

Na zakończenie premiery wszyscy aktorzy i twórcy filmu wspólnie zapozwali

do pamiątkowego zdjęcia. Film został zadedykowany nieżyjącemu aktorowi,

który wystąpił w filmie Romanowi Rakoczy (w tle)

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Wszystko wskazuje na to, że po jesiennych wyborach samorządowych tego pana w binoklu z fotki nr. 11 zastąpi ten pan siedzący obok z krawatem w paski. Już nie tylko wróbelki o tym ćwierkają. Ale czy jest inne wyjście ?
19-05-2018, 16:53:43
+ 13
- 40
odpowiedz
Super Komentator
Czy jakaś historycznie ogarnięta osoba mogła by sie wypowiedzieć.
Z opowiadań babci i dziadka słyszałem że Ignacy Pisarski zginął w niejasnych okolicznościach
Podobno podkomendni go zabili ????
19-05-2018, 21:05:48
+ 17
- 1
odpowiedz
Super Komentator
Po obejrzeniu traileru filmu "zajawki" uważam że Pan Bartłomiej Gałkowski "respect" bardziej nadawał sie na (z wyglądu) na gestapowca niż partyzanta
19-05-2018, 22:16:36
+ 13
- 3
odpowiedz
Świetna inicjatywa. Gratulacje dla reżysera i całej ekipy. Ogromne podziękowania dla sponsorów i mecansaów sztuki.
Wzruszające, że organizatorzy zaprosili na premierę córkę Ignacego Pisarskiego. Jej wrażenia na pewno były bezcenną oceną wysiłku reżysera i całej ekipy.
Cieszy fakt, że dwóch potencjalnych oponentów w najbliższych wyborach bez żenady usiadło obok siebie. Szkoda, że jeden z nich wg. fotografa redakcji zasłużył na większą uwagę niż Pani Izabela.
W Polsce mało się robi filmów wojennych o dużej spektakularności. Nie pozwala na to budżet i brak doświadczenia. Nie widziałem jeszcze filmu, ale zwiastun wskazuje, że spektakularności mu nie brak jak na amatorską produkcję. 7 lat cięzkiej pracy, mam nadzieję, że się opłaciło.
20-05-2018, 12:02:33
+ 15
- 6
odpowiedz
Super Komentator
SPEKTAKULARNY
czyli efektowny, widowiskowy. Spektakularne sukcesy, osiągnięcia — cieszą, i to cieszą wielu, bo przyciągają uwagę.

Przypomniał mi się dowcip
Wywiad z prezydentem Wałęsą
- Panie prezydencie, fama głosi, że używa Pan słów, których nie zna...
Na to Prezydent:
- Proszę powiedzieć famie żeby mnie pocałowała w dupę i vice versa...
20-05-2018, 12:56:17
+ 15
- 1
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook