Dzisiaj jest poniedziałek, 09 grudnia 2019 r., 343 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Ostrzeżenie PPIS. Bakterie grupy coli w miejskim wodociągu
Dodał: DL, 26-09-2019 16:29, odsłon: 10536
Fot. Shutterstock/science photo)
Fot. Shutterstock/science photo)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomiu informuje o wykryciu bakterii z grupy coli z ujęcia wody Januszno. Woda warunkowo jest przydatna do spożycia i po uprzednim przegotowaniu.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

- Zebrany został sztab kryzysowy, który podjął decyzję o zasilaniu miasta w wodę pitną tam, gdzie jest to możliwe z ujęcia przy ulicy leśnej. W najbliższych godzinach odbywać się będzie również chlorowanie wody. W dniu jutrzejszym zostaną wykonane kolejne badania wody - informuje PWKC.

 

PPIS wystosowało w tej sprawie specjalny komunikat, którego treść brzmi następująco:


"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomiu informuje, iż w badaniach jakości wody pobranej w dniu 24.09.2019r. z wodociągu publicznego w Pionkach ujęcie Januszno zaopatrującego miejscowości: Adolfin, Januszno, Krasna Dąbrowa, Sokoły, Żdżary gmina Pionki w powiecie radomskim oraz ul. Dolna, Wiśniowa, Północna, Świerkowa, Partyzantów, Podgaje, Nowa, Kolejowa, Jana Pawła II, Radomska, Zwycięstwa, Wesoła, Augustowska, Chemiczna, Bohaterów Studzianek, Guzala, Owocowa, Kwiatowa, Miła, Złota, Biała, Mikołaja Reja, Willowa, Armii Krajowej, Targowa, Słoneczna, St. Staszica, M. Kopernika, M. Garszwo, Zwoleńska, Zielona, Obrońców Ojczyzny, B. Prusa, J. Kochanowskiego, St. Moniuszki, P. Ściegiennego, Krótka, Wspólna, Łąkowa, Podmiejska, Graniczna, Polna, Akacjowa, T. Kościuszki, Daleka, Piłsudskiego, Fab1yczna, Korczaka, Spotiowa, Jordanowska, S. Żeromskiego, Orzeszkowej, Konopnickiej, Słowackiego, Zakładowa, Sosnowa, Przemysłowa, Jodłowa, Brzozowa, Spokojna, Harcerska, Węglowa, Parkowa, Różana, Ogrodowa, Krucza, Filtrowa w Mieście Pionki w powiecie radomskim stwierdzono obecność bakterii grupy coli (2 j.t.k./100 ml wody - najwyższa dopuszczalna wartość O j.t.k./100 ml wody). Woda warunkowo przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu. Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.


Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grndnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017r. poz. 2294)"

 

Komunikat dostępny jest TUTAJ.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
A jak dowiedzą się o tym fakcie mieszkńcy którzy nie mają internetu?
26-09-2019, 18:10:05
+ 52
- 4
odpowiedz
Widać gołym okiem jaki mamy nowo powołany zarząd Spółki,ze starych nic nie robiących fachowców, którzy krytykowali Prezesa Kowala który chciał zrobić porządek z tymi panami.
26-09-2019, 18:47:37
+ 38
- 14
odpowiedz
A przecież można było ogłosić przez mobilne głośniki kilka razy przejeżdżając po ulicach z komunikatem mówiącym o zagrożeniu. Czy to takie trudne?
26-09-2019, 20:01:28
+ 45
- 6
odpowiedz
TO jest SKANDAL, DLACZEGO NIE OSTRZEŻONO MIESZKAŃCÓW WCZORAJ???
OD WTORKU MAM DOLEGLIWOŚCI ŻOŁĄDKOWE, A TU TAKIE ZAGROŻENIE I BRAK NATYCHMIASTOWEGO OSTRZEŻENIA!!!!!!
27-09-2019, 11:46:20
+ 34
- 3
odpowiedz
Podobno o tym że cola leci z kranów wiedziano od piątku tj. 20.09. Tylko czekać na pozwy mieszkańców w razie zachorowań /nikomu nie życzę/. Tak to jest jak się zatrudnia nauczyciela od fikołków w takiej firmie. Brawo wy
28-09-2019, 10:39:21
+ 28
- 2
odpowiedz
Orientuje się ktoś w obecnej sytuacji? Na Ogrodowej od dwóch dni z kranu leci woda o mało ciekawym zapachu.
30-09-2019, 20:16:06
+ 3
- 2
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook