Dzisiaj jest czwartek, 25 maja 2017 r., 145 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
KCRiS2
Ostatni dzień ‘małej matury’. Dzisiaj egzaminy z języków obcych
Dodał: JaW, 21-04-2017 09:37, odsłon: 10824
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

W piątek testem z języków obcych zakończy się egzamin gimnazjalny 2017. Zdecydowana większość gimnazjalistów będzie pisać egzamin z języka angielskiego, ale są też tacy, którzy wybierają niemiecki. O wrażenia po dwóch dniach "małej matury" zapytaliśmy w Gimnazjum nr 1 w Pionkach.

Co było najtrudniejsze? Czy jest jeszcze jakiś stres po dwóch wcześniejszych dniach egzaminów? Ilu uczniów, tyle odpowiedzi, bo przecież każdy czuje się mocny z innego przedmiotu i mniej lub bardziej przepracował ostatnie trzy lata gimnazjum.

 

- Wiele osób uważało, że czwartkowe egzaminy były najtrudniejsze, ale nie dla mnie, bo ja lubię matematykę. Dzisiaj z angielskim też nie powinno być kłopotów – mówi spotkany na szkolnym korytarzu Łukasz.

 

Jego koledzy zgodnie przyznają, że najwięcej problemów było w czwartek podczas sprawdzianu wiedzy z przedmiotów przyrodniczych. To właśnie przed chemią, biologią czy fizyką gimnazjaliści mają co roku największe obawy.

 

- Nawet dobrzy uczniowie mówili, że ta część egzaminów była dość trudna – usłyszeliśmy od jednego z nauczycieli.

 

W piątek o godzinie 9:00 uczniowie trzecich klas gimnazjów rozpoczęli pisanie testu z języków obcych na poziomie podstawowym. Tutaj już trudno o jakieś powtórki w ostatniej chwili, bo egzamin sprawdza rozumienie języka, którego większość obecnych gimnazjalistów uczyła się przez dziewięć lat.

 

- Obawiam się części związanej ze słuchaniem, bo trzeba się dobrze wsłuchać w mówiony tekst – przyznaje Patrycja z klasy 3B.

 

Dla Patrycji i jej koleżanek oraz kolegów to już nie pierwszy egzamin państwowy w życiu i pewno nie ostatni. Jednak z pewnością najważniejszy do tej pory. Jeżeli ktoś chce dostać się do dobrej szkoły, to drogę do wymarzonego liceum czy technikum otworzą mu dobre wyniki "małej matury".

 

 

- Troszkę czasu trzeba było poświęcić, żeby powtórzyć gramatykę. Najważniejsze to jednak być obowiązkowym i sumiennym podczas nauki języka w szkole i nie powinno być problemów - mówiły tuż przed egzaminem Zuzia, Patrycja i Paulina z klasy 3B.

 

Mazda 6
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji Działka uzbrojona tel. kont. 792-943-062tel. kont. +353 868...
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
Dom położony jest na bardzo atrakcyjnej dzielnicy domków jednorodzinnych. Tuż za płotem rozciąga się Puszcza Kozienicka. Do centrum miasta jest ok.2 km, ...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook