Dzisiaj jest poniedziałek, 21 maja 2018 r., 141 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
Ostatni dzień ‘małej matury’. Dzisiaj egzaminy z języków obcych
Dodał: JaW, 21-04-2017 09:37, odsłon: 11094
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

W piątek testem z języków obcych zakończy się egzamin gimnazjalny 2017. Zdecydowana większość gimnazjalistów będzie pisać egzamin z języka angielskiego, ale są też tacy, którzy wybierają niemiecki. O wrażenia po dwóch dniach "małej matury" zapytaliśmy w Gimnazjum nr 1 w Pionkach.

Co było najtrudniejsze? Czy jest jeszcze jakiś stres po dwóch wcześniejszych dniach egzaminów? Ilu uczniów, tyle odpowiedzi, bo przecież każdy czuje się mocny z innego przedmiotu i mniej lub bardziej przepracował ostatnie trzy lata gimnazjum.

 

- Wiele osób uważało, że czwartkowe egzaminy były najtrudniejsze, ale nie dla mnie, bo ja lubię matematykę. Dzisiaj z angielskim też nie powinno być kłopotów – mówi spotkany na szkolnym korytarzu Łukasz.

 

Jego koledzy zgodnie przyznają, że najwięcej problemów było w czwartek podczas sprawdzianu wiedzy z przedmiotów przyrodniczych. To właśnie przed chemią, biologią czy fizyką gimnazjaliści mają co roku największe obawy.

 

- Nawet dobrzy uczniowie mówili, że ta część egzaminów była dość trudna – usłyszeliśmy od jednego z nauczycieli.

 

W piątek o godzinie 9:00 uczniowie trzecich klas gimnazjów rozpoczęli pisanie testu z języków obcych na poziomie podstawowym. Tutaj już trudno o jakieś powtórki w ostatniej chwili, bo egzamin sprawdza rozumienie języka, którego większość obecnych gimnazjalistów uczyła się przez dziewięć lat.

 

- Obawiam się części związanej ze słuchaniem, bo trzeba się dobrze wsłuchać w mówiony tekst – przyznaje Patrycja z klasy 3B.

 

Dla Patrycji i jej koleżanek oraz kolegów to już nie pierwszy egzamin państwowy w życiu i pewno nie ostatni. Jednak z pewnością najważniejszy do tej pory. Jeżeli ktoś chce dostać się do dobrej szkoły, to drogę do wymarzonego liceum czy technikum otworzą mu dobre wyniki "małej matury".

 

 

- Troszkę czasu trzeba było poświęcić, żeby powtórzyć gramatykę. Najważniejsze to jednak być obowiązkowym i sumiennym podczas nauki języka w szkole i nie powinno być problemów - mówiły tuż przed egzaminem Zuzia, Patrycja i Paulina z klasy 3B.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook