Dzisiaj jest środa, 18 września 2019 r., 261 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Omdlenia i mokra podłoga w budynku pawilonu sportowego. Klimatyzacja i wymiana okien potrzebna od zaraz?
Dodał: MaG, 15-06-2018 13:37, odsłon: 5691
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Budynek pawilonu sportowego będzie wyposażony w system klimatyzacji. Wymienione zostaną również dwa okna w części fitness oraz części budynku przeznaczonego na siłownię. Miasto planuje również zakup dodatkowego sprzętu na potrzeby strefy treningu personalnego.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

W tym roku pogoda rozpieszcza wysokimi temperaturami mieszkańców naszego miasta oraz kraju. Ponad 30 stopniowe upały dają się we znaki zarówno tym, którzy spacerują po mieście, odpoczywają w domu czy spędzają wolny czas na treningach. Ci ostatni, prócz naturalnie wyciśniętego potu podczas treningu na miejskiej siłowni zmuszeni są odbywania treningu w kompletnie nieprzystosowanej i źle zaplanowanej do tego celu sali siłowni oraz fitness w budynku przy ulicy Sportowej. Osoby korzystające z siłowni przemieszczają się po mokrej podłodze i nieprzewietrzonej sali. Zdarzają się również omdlenia.

- Jest mokra podłoga, brak możliwości przewietrzenia pomieszczeń i omdlenia kobiet, które korzystają z siłowni w budynku pawilonu sportowego w Pionkach – mówi prezes Klubu Sportowego Proch Mirosław Lepa, który w imieniu klubu zarządza budynkiem przy ulicy Sportowej – klimatyzacja i wymiana okien potrzebna jest od zaraz – dodaje prezes

Budowa i wyposażenie budynku pawilonu sportowego w Pionkach kosztowała nasze miasto miliony złotych. Wielokrotnie na sesjach rady powtarzane było stwierdzenie, że to już ostatnie pieniądze na ten budynek. Jak się okazuje, nie są. Na najbliższej sesji, która zaplanowana została na 27 czerwca radni zdecydują o przeznaczeniu 150 tysięcy złotych na budowę systemu klimatyzacji oraz wymianie 2 okien uchylnych w części fitness oraz siłowni w budynku pawilonu sportowego w Pionkach. Realizacja tej inwestycji pozwoli na korzystanie z obiektu nawet w upalne dni. Kolejne pieniądze w wysokości 50 tysięcy zostanie przeznaczone na zakup wyposażenia do strefy treningu personalnego znajdującego się na terenie obecnej siłowni.  

Środki na realizację zadań pochodzić będą z dochodów własnych miasta w wysokości 145 tysięcy złotych oraz 50 tysięcy z wolnych środków.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Radny Maślanek jako jedyny miał rację: pawilon na stadionie miejskim to studnia bez dna. Zawodnik pokazał co potrafi w obszarze wizji i doprojektowywania i ile dodatkowo to Miasto kosztuje. Spokojnie Pionkowski PSL, radni Kęska, Maj, Figurska oraz radni od Zawodnika DOŁOŻĄ.
A ja mam nadzieję, że Mieszkańcy za nieodpowiedzialne głosowanie które skutkuje deficytem już blisko 9 mln i kredytami pozostawionymi następcom, ocenią ich przy urnie wyborczej, ocenią raz a dobrze np. tak jak ocenili kandydatów na radnych: Giemzę czy Miśkiewicza w 2014 r.
15-06-2018, 15:10:44
+ 175
- 179
odpowiedz
Przecież to Bareja by nie wymyślił. Zawodnik powinien honorowo jeśli takim się uważa złożyć obecnie zawaidomienie do prokuratury w sprawie tego pawilonu. Czy radny Maślanek nie miał racji podnosząc ten temat, że to zmarnowane miliony pubkicznych środków ? Ponad 6 milionów wydane i cieknie i ludzie mdleją. A może to juz w ramach tej sauny te wysokie temperatury ?
15-06-2018, 15:13:41
+ 174
- 174
odpowiedz
A tak naprawdę, to jak może być ten obiekt użytkowany jeśli od pażdziernika 2017 roku nie ma ważnego dopuszzcenia do użytkowania wydanego przez Nadzór Budowlany ? Panie Zawodnik, to jest przestępstwo i należy zgłosić do Prokuratury. Dlaczego pan tego nie robi ? Ludzie mdleją i znowu będzie jak z Panią Basią zaprowadzoną w ubiegłym roku i teraz winnego nie ma. Panie Zawodnik, to pan za to całe zło w mieście odpowiada !!!
15-06-2018, 15:33:43
+ 171
- 176
odpowiedz
Amator
Projektując, a raczej zmieniając projekty nasz władca nie wiedział co tam będzie, i że tam gdzie ćwiczą tlenu ubywa, para wodna się wydziela i temperatura podnosi? nigdy nie był na siłowni? Jak było w oryginalnym projekcie? Kto poskąpił na okna nieotwierane, a teraz od nowa ruinacja i dodatkowe koszty? Może od razu to zburzyć, wyjdzie najtaniej?
15-06-2018, 17:16:02
+ 152
- 86
odpowiedz
Amator
Tak nawiasem mówiąc, za 150kPLN można mały domek zbudować i zamieszkać, a tu klima i ze 2 okna za takie pieniądze. Ciekawe, czy tam wógóle jest jakas wentylacja w tych pomieszczeniach.
18-06-2018, 10:31:43
+ 85
- 5
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
Ireneusz Sitarski - Blok wyborczy
Zobacz więcej

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook