Dzisiaj jest piątek, 18 września 2020 r., 262 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Od czego zależy cena paliwa w Pionkach? Orlen i Axan wyjaśniają
Dodał: DL, 13-03-2020 16:02, odsłon: 5138
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

Wczoraj poruszyliśmy temat wysokich cen paliw w naszym mieście. Wysłaliśmy w tej sprawie zapytania do przedstawicieli stacji, które znajdują się w Pionkach. Prezentujemy otrzymane odpowiedzi.

Biuro prasowe PKN Orlen wysokie ceny paliw w naszym mieście argumentuje lokalnymi uwarunkowaniami, w których znajduje się dana stacja. Czynniki te stanowią różnice cen gruntu, na którym położona jest stacja, czy także koszty utrzymania stacji. Jak podkreśliło biuro prasowe Orlenu - Ważne jest też bezpośrednie otoczenie konkurencyjne stacji. Oddzielnym przypadkiem są natomiast stacje franczyzowe, na których decyzje cenowe podejmuje wyłącznie właściciel obiektu. Poniżej prezentujemy całą część otrzymanej odpowiedzi.

 

„PKN ORLEN w kształtowaniu detalicznej polityki cenowej kieruje się wyłącznie wskazaniami biznesowymi, warunkami makroekonomicznymi oraz relacjami podaży i popytu. Oznacza to, że ceny paliw na stacjach zależą w dużej mierze od niezależnych od koncernów naftowych czynników makroekonomicznych, jak giełdowe notowania gotowych produktów paliwowych, ceny ropy czy relacje kursów walut. Wynika to z faktu, że blisko sto procent ropy naftowej wykorzystywanej w Polsce do produkcji paliw kupujemy za granicą, a cena tego surowca podlega międzynarodowej wycenie.

 

Obok tych niezależnych czynników istotne są też lokalne uwarunkowania, w których funkcjonuje dany obiekt. Chodzi o różnice w cenach gruntu, w kosztach funkcjonowania i utrzymania stacji (np. płace), a także różnice w potencjale sprzedażowym. Ważne jest też bezpośrednie otoczenie konkurencyjne stacji.

 

Z tego powodu ceny na poszczególnych stacjach mogą się różnić się i są dostosowywane codziennie względem zmieniających się uwarunkowań lokalnych i makroekonomicznych.

 

Oddzielnym przypadkiem są natomiast stacje franczyzowe, na których decyzje cenowe podejmuje wyłącznie właściciel obiektu.

 

Jednocześnie PKN ORLEN podejmuje szereg działań, aby utrzymać stabilność cen i popyt na produkty. Chodzi przede wszystkim o dywersyfikację źródeł dostaw, optymalizację kosztów produkcji i logistyki oraz zwiększenie wolumenów sprzedaży. Działamy na konkurencyjnym rynku i nie możemy funkcjonować w oderwaniu od innych operatorów czy przepisów prawa. Należy również podkreślić, że w Polsce ceny paliw na stacjach benzynowych należą niezmiennie do jednych z najniższych w Europie" - wyjaśnia Biuro Prasowe PKN Orlen.

 

W imieniu stacji paliw Axan na nasze zapytanie odpowiedział dyrektor do spraw rozwoju Stacji Paliw własnych i partnerskich Karol Omelańczuk. Różnice w cenach argumentuje konkurencyjnością rynku i dynamiczną zmianą cen paliw na rynku. - Nasza polityka cenowa zawsze jest dostosowana do aktualnej sytuacji na rynku lokalnym na którym działamy oraz dostosowana do cen naszej najbliższej konkurencji. Ceny paliw na naszej stacji w Pionkach nie są zawyżone względem lokalnej konkurencji - mówił Karol Omelańczuk.

 

„Obecnie rynek paliw płynnych zmienia się bardzo dynamicznie, ceny paliw w obecnym czasie są bardzo zróżnicowane jeśli chodzi nawet o samo województwo mazowieckie. Nasza polityka cenowa zawsze jest dostosowana do aktualnej sytuacji na rynku lokalnym na którym działamy oraz dostosowana do cen naszej najbliższej konkurencji. Ceny paliw na naszej stacji w Pionkach nie są zawyżone względem lokalnej konkurencji.

 

Musi Pan wiedzieć że polityka cenowa naszej firmy jak również innych większych sieci lub nawet koncernów uzależniona jest od wielu czynników np. lokalizacja, rejon (obszar) działania stacji paliw,sytuacja polityczna , kończąc na spojrzeniu na globalny obraz cen paliw w Polsce i notowania na światowych rynkach (np. cena baryłki ropy, ograniczenia w wydobyciu surowca itd.)

 

Dlatego też ceny paliw w wielu obszarach naszego działania są tak zróżnicowane. Takie same sytuacje może Pan zaobserwować w przypadku cen paliw na stacjach Orlenu czy też Lotosu, inne ceny ma Pan obecnie na stacji paliw Orlen w Siedlcach a inne w Sokołowie Podlaskim w tym samym koncernie. Nasza firma to nie jest odosobniony przypadek takiej, a nie innej polityki cenowej.

 

Proszę zwrócić uwagę, że inne stacje paliw znajdujące się w Państwa mieście mają na dzień dzisiejszy tj. 12.03.2020 np. wyższą cenę gazu LPG" - tłumaczy dyrektor do spraw rozwoju Stacji Paliw własnych i partnerskich Karol Omelańczuk.

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Myślałby kto że naród żyje w ciemnocie !Niech gościu nie ściemnia i powie krótko że tam gdzie mogą to doją bez mrugnięcia okiem ! Ot i wszystko ! A nie cała strona czerstwej nawijki i owijania w bawełnę !
14-03-2020, 07:24:52
+ 33
- 28
odpowiedz
Super Komentator
Ciekawe kto wierzy w te pierdoły wypowiadane przez przedstawicieli stacji? Doją nasze lokalne społeczeństwo ile wlezie. Jedyny sposób na tych biznesmenów to bojkot ich stacji. Ja od dawna tankuję w Radomiu,bo tam dużo taniej.
14-03-2020, 11:19:25
+ 22
- 28
odpowiedz
Wystarczyło zapytanie a już ceny spadły np gazu o 17 gr na litrze.Staniała dzierżawa gruntu dzięki pytaniu. Ciemnotę można wciskać ale nie nam.
16-03-2020, 07:49:50
+ 9
0
odpowiedz
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. TK Bato
Szykuje się nowa inwestycja produkcyjna w Pionkach. Na terenie dawnego Pronitu, ...
Fot. Zielone Pionki
W dniu 18 września 2020 roku w siedzibie Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej...
Fot. Piotr Czyż
Koncert odbędzie się 25 września, piątek, godz.20.00, w Mazowieckim Centrum Sztu...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Nadleśnictwo Kozienice dołączyło do akcji #sadziMY 2020, odbywającej się pod pat...
Nadleśnictwo Kozienice dołączyło do akcji #sadziMY 2020, odbywającej się pod pat...
Fot. Zdjęcie archiwalne. (Dorota Dróżdż z uczeniem) Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach
Znamy laureatów trzeciej edycji organizowanego przez samorząd Mazowsza ko...
Nie udało się sprawić niespodzianki i złapać choćby jeden punkt na ciężkim teren...
Fot. Nowy trener Prochu Pionki - Ryszard Kłusek
Szkoleniowiec pracował między innymi w Wiśle Puławy, Pogoni Siedlce, Flocie Świn...
Na zdjęciu zwyciężczyni konkursu Natalia Cywka
W roku szkolnym 2019/20 w 4English odbył się konkurs znajomości czasownikó...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z zais...
Od 1 września, PKS Radom utworzył nowe połączenia komunikacyjne, w tym między in...
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Wspaniała wiadomość dla mieszkańców Pionek oraz ich dzieci. Nad Stawem G&...
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z zais...
Fot. Youtube - Clödie
Zapraszamy 20 września na festyn pod hasłem „Postaw na rodzinę”. Wyd...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach organizuje kolejną edycję konkursu &bdqu...
Fot. Starostwo Powiatowe w Radomiu
W dniach 16-17 września 2020 roku na terenie powiatu radomskiego zostanie przepr...
Fot. Grażyna Rojek/Urząd Gminy Pionki
W niedzielę dokończono 7. kolejkę Tymex Ligi Okręgowej. O godzinie 16 na stadion...
 Fot. A. Kielczyk (Mazovia)
Wielkim sukcesem zakończył się debiut nowego trenera Prochu Pionki, Ryszarda Kłu...
We wrześniu, temperatury na zewnątrz przekraczają jeszcze 20 stopni. Teraz jedna...
W sobotę o godz. 11 piłkarze czwartoligowego Prochu Pionki zagrają z Mazovią Miń...
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
75 m2 w Pionkach (odrębna własność) Księga Wieczysta bez obciążeń. Mieszkanie usytuowane jest na 3-im piętrze w budynku 4-o piętrowym, w środkowej jego części. Posiada 4 pokoje:ok.20, 13, 10 i 9 m 2, hall ok. 10m2, toaleta i łazienka oddzielne , balkon 5,5...
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
Mam wieloletnie doświadczenie, solidnie przygotowuję do klasówki, egzaminu. Pomogę nadrobić zaległości, zrozumieć trudny materiał. Zapraszam ósmoklasistów i uczniów szkół średnich. Odpłatnośc 30-45 zł/godzina.   ry...
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
Wynajmę mieszkanie 2-pokojowe z kuchnią, umeblowane i wyposażone przy ulicy Sienkiewicza . Stan bdobry po kapitalnym remoncie. Bardzo dobry punkt lokalizacji, blisko targu,supermarket, przystanek autobusowy/busowy,kościół, szkoła, domofon, tv kablowa. Ce...
WYNAJMĘ GARAŻ
WYNAJMĘ GARAŻ
Wynajmę garaż murowany bez kanału powierzchnia ok 30m2
SPRZEDAM DRUT ZBROJENIOWY TANIO
SPRZEDAM DRUT ZBROJENIOWY TANIO
Sprzedam drut zbrojeniowy zebrowany 13 mm dlugosci 10 i 12m tanio Kontakt telefoniczny tel.604 128 485
SPRZEDAM DOM W PIONKACH, 1/2 BLIŹNIAKA
SPRZEDAM DOM W PIONKACH, 1/2 BLIŹNIAKA
Sprzedam dom jednorodzinny w zabudowie bliźniaczej, podpiwniczony o powierzchni użytkowej 102,5 m2 + 65m2 podpiwniczenia z garażem (garaż posiada kanał). Nieruchomość położona jest w Pionkach, w spokojnej okolicy na ulicy Willowej. Na parterze znajduje si...
MIESZKANIE DO WYNAJĘCIA,
MIESZKANIE DO WYNAJĘCIA,
zlokalizowane na parterze, ulica Orzeszkowej, 47 m2, stan idealny po gruntownym remoncie, wyposażona kuchnia i łazienka, w pokoju łóżko, ława, fotele.
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
Wynajmę mieszkanie 2-pokojowe z kuchnią, umeblowane i wyposażone przy ulicy Sienkiewicza . Stan bdobry po kapitalnym remoncie. Bardzo dobry punkt lokalizacji, blisko targu,supermarket, przystanek autobusowy/busowy,kościół, szkoła, domofon, tv kablowa. Ce...
DZIAŁKA POD DOM JEDNORODZINNY
DZIAŁKA POD DOM JEDNORODZINNY
Działka budowlana położona w Pionkach przy ulicy Szkolnej. W planie zagospodarowania pod dom jednorodzinny. Powierzchnia działki 348 m2. Prąd, woda, kanalizacja, gaz w ulicy. Działka niezabudowana, obecnie ogródek z krzewami i drzewkami owocowymi.
POSZUKUJĘ  OPIEKUNEK/OPIEKUNÓW OSÓB STARSZYCH
POSZUKUJĘ OPIEKUNEK/OPIEKUNÓW OSÓB STARSZYCH
Praca w turnusach 2-3 miesięcznych w Niemczech.Zarobki w zależności od stanu pacjenta do 1600 Euro/msc. netto. Wymagania: - Minimum komunikatywna znajomość języka niemieckiego - Doświadczenie w opiece   Nasza oferta Zapewnione : zakwaterowanie, ...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook