Dzisiaj jest sobota, 19 stycznia 2019 r., 19 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO

Od 1 lipca karetka w Goździe. Ma być bezpieczniej na krajowej dwunastce
Dodał: JaW, 01-07-2017 07:32, odsłon: 19344
Fot. przykładowa ilustracja
Fot. przykładowa ilustracja

Od soboty (1.07) w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Goździe stacjonuje Zespół Ratownictwa Medycznego (ZRM) typu "S", w skład którego wchodzi ratownik lub pielęgniarka systemu i ratownik-kierowca. Niemożliwe stało się możliwe dzięki skutecznym zabiegom wójta gminy Gózd Pawła Dziewita. Decyzją wojewody karetka przeniesiona została z gminy Jedlnia-Letnisko.

Wójt Paweł Dziewit rozpoczynając swoją kadencję postanowił zrobić wszystko, aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców gminy. Zamierzeniem włodarza było stworzenie w Goździe swoistego „Centrum Ratownictwa”, czyli usytuowanie służb ratowniczych w jednym miejscu, tak aby znacznie ułatwić komunikację tych zespołóww sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia, mienia i bezpieczeństwa. Plan urzeczywistnia się i już od 1 lipca w gminie stacjonuje karetka, a z końcem roku są duże szanse na przywrócenie policji. W ten sposób w grudniu br. w budynku jednostki OSP Gózd, która notabene  jest jednostką bardzo mobilną,  bardzo dobrze wyposażoną i wyszkoloną powinny stacjonować wszystkie służby odpowiedzialne za zdrowie i bezpieczeństwo obywateli (Ochotnicza Straż Pożarna, Podstawowy Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja).

 

Ważnym czynnikiem przemawiającym za tym, by karetka pogotowia wyczekiwała właśnie w Goździe jest droga krajowa nr 12, która przebiega przez naszą gminę, a na której dochodzi do wielu kolizji i wypadków.ZRM będzie obsługiwał także część powiatu zwoleńskiego i lipskiego.

 

Warto przy tej okazji podkreślić fakt, iż Wojewoda Mazowiecki weryfikując System Ratownictwa Medycznego na Mazowszu wziął pod uwagę sugestie kilku włodarzy, w tym również naszą i zdecydował, by Gózd był miejscem stacjonowania PZRM. 

 

Gmina w ramach współpracy z Radomską Stacją Pogotowia Ratunkowego przygotowała odpowiednie warunki lokalowe dla zespołu wyjazdowego, czyli karetki i dyżurujących cała dobę ratowników. Wkrótce rozpoczną się prace związane z adaptacją pomieszczeń dla policji.

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook