Dzisiaj jest środa, 17 października 2018 r., 290 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY

Robert Kowalczyk - Wybory 2018
O Beksińskich w radomskiej Elektrowni - pokaz filmu i ciekawy wykład
Dodał: MarBas, 25-10-2017 10:09, odsłon: 17089

Dyskusyjny Klub Filmowy w MCSW Elektrownia w Radomiu zaprasza w poniedziałek 30 października na przedpremierowy pokaz filmu „Beksińscy. Album wideofoniczny” i wykład dr. Michała Oleszczyka. Początek o 17:45.

„Beksińscy. Album wideofoniczny” w reż. Marcina Borchardta to film oparty na bestsellerowej biografii Magdaleny Grzebałkowskiej „Beksińscy. Portret podwójny”. Po seansie wykład dr. Michała Oleszczyka na temat: Gdzie kończy się fabuła? Kino polskie w poszukiwaniu nowych form wyrazu.

 

Cześć merytoryczna spotkania odbędzie się w ramach programu Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową-Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

„Beksińscy. Album wideofoniczny” to historia wybitnego polskiego malarza-Zdzisława Beksińskiego i jego skomplikowanej relacji z synem Tomkiem - niezwykle popularnym dziennikarzem muzycznym, cierpiącym na depresję i podejmującym wielokrotnie próby samobójcze. Wstrząsający, dokumentalny dramat rodzinny precyzyjnie zrekonstruowany na podstawie prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, dźwiękowych, filmowych i fotograficznych materiałów z archiwum Beksińskich. Scenariusz oparty na bestsellerowej biografii Magdaleny Grzebałkowskiej „Beksińscy. Portret podwójny”.

 

Michał Oleszczyk - absolwent Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie w 2012 r. obronił rozprawę doktorską. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta na Wydziale „ArtesLiberales” Uniwersytetu Warszawskiego. Laureat Nagrody im. Krzysztofa Mętraka (2005) i stypendysta miesięcznika „Polityka”. Jego blog filmowy „Ostatni fotel po prawej stronie” otrzymał tytuł „Bloga Roku” w kategorii „Kultura” w konkursie Onet.pl (2010). Zdobywca nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii krytyka filmowa (2012). W latach 2011-2013 był programerem i rzecznikiem prasowym festiwalu Off Plus Camera, którym zarządzał jako dyrektor artystyczny przy pierwszej edycji w 2008 roku. Działacz organizacji PolishFilmmakers NYC, promującej polskie kino w Nowym Jorku. Do 6 lutego 2017 roku pełnił funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Filmowego w Gdyni. Publikował, bądź publikuje, w takich czasopismach, jak: „Kino”, „Tygodnik Powszechny”, „Przekrój”, „Dwutygodnik”, „Fandor” i „RogerEbert.com”, jest też stałym współpracownikiem Filmwebu oraz komentatorem Tygodnika kulturalnego na TVP Kultura.

 

Projekcja w poniedziałek, 30października, o godz. 17.45. Karnety na trzy dowolnie wybrane filmy w ramach DKF 27 zł, pojedyncze wejście - 12 zł. Po okazaniu biletu z kina promocja na zakup biletu na wystawę. Karnety i zaproszenia są ważne po uprzedniej rejestracji w kasie kina. Po zakupie biletu, kasa nie przyjmuje zwrotów.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook