Dzisiaj jest niedziela, 29 marca 2020 r., 89 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Nowe rozwiązania na Jana Pawła. Znamy wyniki analizy bezpieczeństwa
Dodał: MaG, 14-01-2020 10:00, odsłon: 4559

Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Radomiu zlecił wykonanie analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego na al. Jana Pawła II w Pionkach. Audytor rekomenduje wykonanie linii wibracyjnych i wyniesionego przejścia dla pieszych.

Brak dostatecznej widoczności oznakowania pionowego przejścia dla pieszych, zwiększające się zagrożenie po zmroku - mimo dedykowanego doświetlenia pasów i słabo widoczne znaki drogowe. To jedne z kilku ustaleń certyfikowanego, niezależnego Audytora Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który przeprowadził analizę bezpieczeństwa i wizję w terenie na ciągu ulic Radomska-Jana Pawła II oraz dojazdu od ulicy Zakładowej.

 

Audyt odbył się pod koniec roku 2019 i ma związek ze składanymi zarówno przez Radę Rodziców z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 jak również burmistrza oraz radnych pism do PZDP w sprawie zwiększenia bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych przy tzw. „Starej Poczcie” przy ulicy Jana Pawła II w Pionkach.

 

- W związku ze zgłoszeniami dotyczącymi występowania bądź możliwości wystąpienia niebezpiecznych sytuacji na ul. Al. Jana Pawła II w Pionkach w rejonie przejścia dla pieszych szczególnie uczęszczanego przez dzieci przy skrzyżowaniu z ul. Krzywą, Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Radomiu podjął działania mające na celu rozpoznanie sprawy. – informuje Joanna Chojnacka dyrektor PZD w Radomiu. - Ponieważ nie stwierdzono nieprawidłowości w zastosowanym oznakowaniu drogowym, zarządca drogi zlecił opracowanie audytu bezpieczeństwa ruchu drogowego niezależnemu Audytorowi Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, certyfikowanemu przez Ministra Infrastruktury.

 

 

Audyt przedstawia kompletną analizę ruchu samochodowego podpartą wizją w terenie oraz zdjęciami m.in. z punktu widzenia kierowcy. W ocenie audytora BRD niezbędna jest poprawa warunków widoczności przejścia dla pieszych znajdującego się m.in. przy „Starej Poczcie” oraz skuteczne spowolnienie ruchu pojazdów do prędkości wskazanej oznakowaniem pionowym na tym odcinku ulicy – 40 km/h. Audytor nie stwierdził uchybień w odniesieniu do zasadności zastosowanego oznakowania.

 

- W podsumowaniu swojego opracowania, celem poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego stwierdził potrzebę: poprawy warunków widoczności w rejonie przejść dla pieszych, skutecznego spowolnienia ruchu na odcinku drogi objętym analizą poprzez  zastosowanie linii wibracyjnych przed przejściami (w przypadku, gdy nie spowoduje to osiągnięcia założonego efektu - zastosowanie wyniesionej powierzchni przejść dla pieszych),  zawężenie pasa ruchu. – dodaje dyrektor Chojnacka

 

Analiza potwierdziła również brak zasadności zastosowania sygnalizacji na przejściu dla pieszych przez Al. Jana Pawła II, gdyż jej zastosowanie nie gwarantowałoby wyeliminowania wszystkich przypadków przejazdu z prędkością wyższą niż dozwolona znakiem ograniczenia prędkości.

 

Ostateczne decyzje co do zastosowania rozwiązań przestawionych w audycie pozostają w kompetencji zarządcy drogi, czyli PZDP. Do tematu wrócimy.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Co z tego ąe jest ograniczenie prędkości, jak w większości przypadków nie jest przestrzegany. A policji brak.
14-01-2020, 14:58:14
+ 22
- 8
odpowiedz
Amator
Tylko sygnalizacja świetłna poprawi ten przypadek !
Obecnie poważnym zagrożeniem jest sytuacja , gdy przejście jest zasłonięte przez samochód nadjeżdżający od strony UM , a majacy zamiar skrętu w lewo obok Starej Poczty w kierunku Kolorowego Pudełka. Pieszy na pasach jest zasłonięty , a wjeżdżający na skrzyżowanie od strony MOKu nie widzi pieszego na przejściu.
19-01-2020, 13:29:36
+ 6
- 4
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook