Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2019 r., 109 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin

Niesamowita pomoc dla Kuby Bernacika. Mieszkańcy Pionek wspomagają akcję!
Dodał: MaG, 14-09-2018 08:36, odsłon: 7613
fot.archiwum prywatne
fot.archiwum prywatne

3 września ruszyła przez miasto wiadomość o wypadku 12 letniego Kuby. Podczas zabawy w komandosów chłopak nieomal został powieszony. Doszło do niedotlenienia mózgu, chłopak walczy o życie i zdrowie w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie.

 

Cztery koleżanki: Ilona, Klaudia, Ewa i Dorota w ciągu godziny podjęły decyzję o akcji pomocowej. Powstał profil na portalu społecznościowym facebook „Pomoc dla Kubusia Bernacika”, do inicjatywy błyskawicznie dołączył się pięściarz zawodowy Rafał Grabowski. Początkowo akcja dotyczyła zbiórki rzeczy i sprzętu potrzebnego dla Kuby. Ludzie dobrej woli ruszyli z pomocą zbierano pieluchy jednorazowe, chemię osobistą, kosmetyki do pielęgnacji leżącego chłopca.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

W ciągu dwóch dni profil obserwowało już ponad 3 tysiące osób, pomoc płynęła zewsząd. Dziewczyny szukały fundacji, by gromadzić środki finansowe. Zgłosiła się fundacja Jana Pawła II, w której zadeklarowano, że do chłopca wróci 100% wpłat z darowizn. Trzy dni pracy owocowało zabezpieczeniem Kubusia na najbliższe tygodnie. Na koncie fundacji jest już kilka tysięcy złotych, które zostaną wydane na leczenie i rehabilitację Wojownika, bo tak wśród najbliższych został nazwany chłopak.


- Kubuś ma niedowład czterokończynowy, wczoraj wystąpiła gorączka, lekarze wrócili do karmienia dojelitowego, dziś znowu jest lepiej. Z dnia na dzień jego stan się zmienia jak w kalejdoskopie. Wczoraj leciał przez ręce, dziś powiedział „mamo”. Wciąż nie wiadomo, w jakim stopniu niedotlenienie mózgu wpłynęło na zdrowie Kubusia. – mówi Anna, mama Kuby. – Jestem pod wrażeniem tego co się dzieje w Pionkach, nie wierzyłam, że moja rodzina dostanie tak ogromne wsparcie. Z całego serca bardzo dziękuję wszystkim za okazane serce. Każdy z Was dodaje mi sił, by codziennie walczyć o zdrowie Kubusia.


Po 10 dniach akcja pomocy dla Kuby okrąża tysiące kilometrów. Pomagają mieszkańcy Pionek i okolic, Radom, Warszawa, Chełm i wiele innych miast i płynie pomoc finansowa zza granicy. Na profilu „Pomoc dla Kubusia Bernacika” dzieje się dużo:  licytowane są koszulki z autografami Rafała Grabowskiego i Piotra Małachowskiego, lokalni przedsiębiorcy i prywatne osoby proponują usługi i deklarują przekazanie dziennych utargów na konto fundacji. Każdy znajdzie coś dla siebie: zabiegi fryzjerskie, kosmetyczne, solarium, lody, kawa i ciastko, angielskie specjały czy też koncert, podczas którego będzie prowadzona zbiórka funduszy.

 

 

Historia Kubusia poruszyła całe Pionki. Mieszkańcy mobilizują się w pracy, w szkole, w bloku, w stowarzyszeniach – wszędzie zbierane są środki na pomoc Kubie. Łańcuch dobrych serc z dnia na dzień jest coraz dłuższy. Takiej akcji pomocowej w mieście jeszcze nie było.

 

Już w najbliższą sobotę w Barze MAK podczas koncertu zespołu "F16" będzie prowadzona zbiórka publiczna na rehabilitację Kubusia Bernacika. Na koncert zaprasza pionkowski Bokser Rafał Grabowski

 


 

 

 Jeżeli chcesz pomóc Kubie prosimy o wpłaty do Fundacji Jana Pawła II z siedzibą w Warszawie, przy Al. Solidarności 147/33,  KRS 0000447537 NIP: 9512363420
na numer konta w Idea Banku to:
38 1950 0001 2006 0438 6690 0003
Darczyńcy zza granicy powinni użyć numeru konta w formacie IBAN tj.
PL 38 1950 0001 2006 0438 6690 0003
a także kodu SWIFT: IEEAPLPA


Adres banku to: Idea Bank S.A., ul. Przyokopowa 33, 01-208 Warszawa
W tytule przelewu prosimy wpisać „RCBWPLPW – darowizna”, przyspieszy to zaksięgowanie przelewów zza granicy i oczywiście tu też dopisujemy "pomoc dla Kuby Bernacika"


Na terenie miasta pojawią się też puszki, do których będą zbierane datki. Kwestowanie w tej formie wolontariuszom umożliwiło Towarzystwo Pomocy Dzieciom im. Marii Konopnickiej ul. Św. Filipa 23/4 z Krakowa.


Każda złotówka się liczy, a razem możemy więcej.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Może zbiórka krwi dla Kubusia. Pamiętam taką akcję z motocyklistą z Pionek. Wiem, że tu akurat krew nie pomoże, ale może zmobilizować mieszkańców do innych działań. PS. A krew jest zawsze potrzebna.
14-09-2018, 22:12:19
+ 12
- 2
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook