Dzisiaj jest środa, 12 grudnia 2018 r., 346 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Nie ma chętnych na budynek w centrum Pionek. Mimo że cena spadła o 200 tysięcy złotych
Dodał: JaW, 17-05-2017 12:07, odsłon: 13001
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

Druga próba sprzedaży przez miasto budynku przy ulicy Aleja Jana Pawła II 19 zakończyła się fiaskiem. Nikt nie wziął udziału we wtorkowym przetargu, mimo że cenę wywoławczą nieruchomości obniżono o ponad 200 tysięcy złotych.

W pierwszym przetargu, który odbył się 22 lutego również nie było chętnych na zakup budynku. Chociaż działka jest atrakcyjnie położona w centrum miasta, to potencjalnych nabywców może odstraszać cena. Nieruchomość wyceniona została pierwotnie na 1 milion 705 tysięcy. W drugim przetargu miasto zeszło z ceny o ponad 200 tys. i budynek można już było kupić za 1,5 miliona złotych. Chętnych wciąż brak.

 

Pod adresem Aleja Jana Pawła II 19 swoją siedzibę ma nie tylko redakcja Pionki24, ale również kilka innych firm prywatnych czy bank. Kiedyś znajdował się tam żłobek, Sąd Rejonowy, a do niedawna wydział ksiąg wieczystych.

 

Nieruchomość przeznaczona jest pod usługi publiczne. Dwupoziomowy budynek o charakterze administracyjno-biurowym razem z piwnicą ma blisko 1000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Łączna powierzchnia nieruchomości wystawionej na sprzedaż to 2246 metrów kwadratowych.

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Kwota przetargowa to jedno. Jest ona duża i wcale się nie dziwię, że - nawet po jej obniżce - nie ma chętnych na zakup budynku.
Druga, chyba najważniejsza a nie poruszona w artykule redakcyjnym kwestia, to skład firm wynajmujących lokale w tym budynku. Te firmy mają z pewnością zawarte z Wynajmującym stosowne i długoterminowe umowy najmu, więc nowy właściciel na pewno nie chciałby (nawet gdyby miał tak dużą kasę) się bujać z kosztami związanymi z wypowiadaniem umów najmu, jak też ewentualnie czekać (o ile te umowy mają określony termin obowiązywania) przez ileś tam miesięcy czy lat do czasu aż te umowy eskipują i dopiero wtedy będą mogli dostosować obiekt do własnych potrzeb.
Wniosek: trzeba do sprzedaży tego obiektu podejść w sposób handlowy: najpierw wyczyścić sprawy najmu (tj. wywalić Pionki 24 i bank) a dopiero potem "czysty" obiekt wystawić na przetarg.
17-05-2017, 19:55:29
+ 28
- 16
odpowiedz
VIP
Poprawka: był błąd - umowy ekspirują (za szybki jestem w pisaniu!)
17-05-2017, 19:57:48
+ 23
- 17
odpowiedz
VIP
Światłego i obeznanego, jak mniemam, z procedurami przetargowymi minusowicza proszę o uzasadnienie tego minusa. Odwagi! Skoro nie mam racji, a ty masz, to napisz swoje zdanie (zarówno na poruszony w artykule temat, jak i na mój wpis).
17-05-2017, 20:36:42
+ 24
- 16
odpowiedz
VIP
A swoją drogą - minus za wpis o przyznaniu się do błędu, który natychmiast zauważyłem i poprawiłem (2 minuty), to już szczyt debilizmu, wredności, braku zrozumienia i tolerancji. Obyś ty, durny-nieomylny, popełniał w życiu tylko takie błędy!
17-05-2017, 21:10:02
+ 22
- 16
odpowiedz
Dużo prawdy w Twoim pierwszym wpisie do tego artykułu. Dodałbym do tego jeszcze, że wypowiedzenie umowy Najemcy to jedno, a przekazanie wynajmowanego lokalu w stanie nie gorszym niż z dnia podpisania umowy to drugie.
Podejrzewam, że takie właśnie zapisy mogą być zawarte w umowach najmu.

PS: Bibek, przyznać trzeba, że masz szerokie grono "wielbicieli".... Ale minus za przyznanie sie do błędu... Pozostawię to bez komentarza...
18-05-2017, 07:21:04
+ 16
- 6
odpowiedz
Bibek z twojego wpisu wynika, że nie masz żadnego pojęcia o tej sprawie. Po drugie zapewne będziesz pił szampana jak "wywalą" Pionki24 z tego budynku hahaha. Nic się nie bój, redakcja dalej będzie działała w tym mieście-na przekór tobie i wszystkim malkontentom
18-05-2017, 07:53:52
+ 10
- 28
odpowiedz
VIP
W Redakcji nazywacie mnie hejterem a to wy sami tacy jesteście a świadczy o tym sformułowanie /cyt./ "nie masz żadnego pojęcia o tej sprawie". Zastanawiam się dlaczego nikt w tej waszej Redakcji nie umie czytać tego, co napisałem, dokładnie tak, jak napisałem. Normalnie, bez doszukiwania się podtekstów. Wyjaśniam zatem łopatologicznie:
1. Zarówno Redakcja P24, jak i bank BPH, macie z pewnością zawarte umowy najmu na czas nieokreślony, z ustalonym w umowie terminem wypowiedzenia oraz warunkiem (o czym napisał Fisher) odnowienia lokalu oraz doprowadzenia go do stanu sprzed okresu najmu. Ewentualny nowy właściciel musiałby wam te umowy wypowiedzieć, wy musielibyście ponieść spore koszty związane z przeprowadzką, adaptacją nowego lokalu, odnowieniem opuszczanego lokalu, reklamą nowego miejsca itd. (których to kosztów, oczywiście, nie musielibyście ponosić, gdybyście zostali na "starych śmieciach"), więc taka zmiana właściciela nie jest wam na rękę.
2. Nowy właściciel, do czasu zakończenia procedury wypowiedzenia umowy najmu oraz waszej wyprowadzki, nie mógłby korzystać w pełni z nabytego lokalu i dostosowywać go do własnych planów i potrzeb. Więc z pewnością wolałby, aby dotychczasowy właściciel (Urząd Miasta) najpierw was "wywalił" i wystawił na przetarg budynek "wyczyszczony" z dotychczasowych lokatorów.
Czy to tak trudno zrozumieć? Tak wcześniej napisałem, ale wy tego nie zrozumieliście a piszecie w rewanżu, że to ja nic nie rozumiem. Oj, nieładnie!
Na koniec, "do śmichu, bo wszystkie lubim się pośmiać" (parafraza końcówki skeczu z Kabaretu Dudek "Ucz się Jasiu"): Jak was "wywalą" z tego budynku, to szampana z pewnością wypiję z radością, ale jeśli, nie daj Bóg, byście się wynieśli z Pionek, to straciłbym mój ulubiony portal i jedyne źródło, wręcz krynicę, wiedzy i mądrości, więc musiałbym się upić tym szampanem na smutno.
18-05-2017, 12:12:37
+ 20
- 9
odpowiedz
Bibku piszesz „Czy to tak trudno zrozumieć?”. Tak trudno, bo odnoszę się do własnej wiedzy i zawartej umowy. Na zakończenie dziękuję, że twój ulubiony portal to Pionki 24
18-05-2017, 13:30:22
+ 6
- 19
odpowiedz
To ja stawiałem te minusy.
18-05-2017, 19:46:53
+ 8
- 18
odpowiedz
VIP
Ale chyba nie wszystkie?
Nadal nie rozumiem, jak można stawiać minusy za przyznanie się do błędu i natychmiastowe jego poprawienie.
Poza tym - gdybym się nie przyznał, to pewnie nikt by tego błędu nie zauważył, gdyż słowo "ekspirować" nie jest raczej znane laikom nie posługującym się na co dzień terminologią prawniczą. "Tylko, że mnie coś podkusiło powiedzieć jego ten sęk!"
Jednak pomimo tych minusów nadal będę poprawiał swoje błędy i niefortunne wypowiedzi, w których się pomyliłem - czego także wszystkim innym forumowiczom życzę i zalecam.
18-05-2017, 22:23:03
+ 19
- 9
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook