Dzisiaj jest sobota, 20 października 2018 r., 293 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
Nie dla mobbingu w mieście. Mieszkańcy wieszają baner
Dodał: MaG, 05-01-2018 16:29, odsłon: 5147
Fot.Mariusz Grotkowski/Agencja©Arpass
Fot.Mariusz Grotkowski/Agencja©Arpass

„W naszym mieście nie ma miejsca na mobbing”. Z takim hasłem w dniu dzisiejszym został umieszczony baner informacyjny przy Alei Jana Pawła II tuż obok kościoła św. Barbary w Pionkach. Hasło banera ma nawiązywać do nagłośnionej w ostatnich tygodniach sprawy mobinngu wobec pracownicy Urzędu Miasta.

Umiejscowienie banera nie jest przypadkowe. Jest to jedna z najbardziej ruchliwych ulic w Pionkach, gdzie krzyżują się ulice w kierunku centrum miasta jak również Garbatki-Letnisko czy Zwolenia. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że jest to inicjatywa oddolna realizowana przez mieszkańców Pionek, którzy w ten sposób chcą wyrazić swój sprzeciw wobec prawdopodobnego stosowania mobbingu wobec jednej z pracownic Urzędu Miasta Pionki.

 

Przypomnijmy.

O sprawie rzekomego mobbingu w pionkowskim magistracie zrobiło się głośno podczas listopadowej sesji Rady Miasta. Podczas posiedzenia radny Wojciech Maślanek pytał burmistrza o jego zachowanie wobec podwładnej.  W grudniu pracownica Urzędu Miasta Pionki powiadomiła prokuraturę w Zwoleniu możliwości popełnienia przestępstwa przez burmistrza Pionek Romualda Zawodnika. Przestępstwo ma polegać na stosowaniu mobbingu wobec jej osoby. Tuż po zgłoszeniu sprawy do prokuratury burmistrz Zawodnik nie chciał się szerzej wypowiedzieć, przesyłając do naszej redakcji jedynie krótki komentarz.

 

- Nie komentuję z reguły spraw pracowniczych. Szkoda, że ta Pani, nie skierowała sprawy od razu do sądu, bo myślę, że i tak tam nastąpi epilog sprawy. Z jednej strony ta pani oskarża mnie o mobbing, z drugiej strony ja będę musiał wytoczyć jej powództwo o pomówienie – informował jeszcze w grudniu naszą redakcję burmistrz Romuald Zawodnik - Z definicji mobbingu można wyczytać, że jest to długotrwałe i uporczywe nękanie bądź zastraszanie. A ja tę panią w pracy w ciągu ostatniego roku nie wiem, czy na oczy widziałem trzy razy. Zresztą, z tego co się orientuję, to raczej musiałbym ją mobbingować w jej własnym domu, bo chyba częściej przebywa na urlopach i zwolnieniach niż w miejscu pracy – dodał Zawodnik

 

 

Baner został umieszczony przy najbardziej ruchliwym skrzyżowaniu w Pionkach

 

 Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook