Dzisiaj jest sobota, 17 listopada 2018 r., 321 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Na Polnej kostka brukowa, na Kościuszki droga przez mękę
Dodał: MaG, 29-11-2017 14:16, odsłon: 5137
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Ruszyły prace przy budowie odcinka fragmentu ulicy Polnej. Nie będzie to jednak zwykła droga asfaltowa, ten odcinek będzie wykonany z kostki brukowej. Koszt inwestycji wyniesie ponad 150 tys.

W poniedziałek rozpoczęły się prace związane z przebudową odcinka drogi oraz remont zjazdu publicznego na włączeniu tej części do ul. Polnej. Całość inwestycji zostanie wykonana przez firmę Marcbud w systemie zaprojektuj i buduj. Do wykonawcy będzie należało opracowanie projektu budowlanego dla zadania,  uzyskanie w imieniu zamawiającego pozwolenia na budowę oraz dokonanie zgłoszenia wykonania robót.

 

Nowa droga będzie wykonana z kostki brukowej a całość inwestycji opiewa na kwotę 154 tys. złotych. Termin zakończenia prac przewidziany jest na 15 grudnia 2018.

 

O inwestycję przy ulicy Polnej wielokrotnie zabiegała jej mieszkanka

radna Elżbieta Śmietanka. Jak się okazuje z pozytywnym skutkiem

 

DROGA PRZEZ MĘKĘ

Podczas, gdy prace przy ulicy Polnej ruszyły na dobre i już za kilkanaście dni mieszkańcy tej ulicy będą cieszyli się nową brukowaną nawierzchnią, jeden z mieszkańców ulicy Kościuszki skarży się na fatalny stan tej drogi.

 

- Zapraszam szanowna redakcję na ul. Kościuszki, a później do mechanika. Szlak człowieka trafia jadąc tą drogą. Burmistrz wydaje pieniądze na łańcuchy, stadiony i inne pierdoły a swoim wyborcom i mieszkańcom nie potrafi zapewnić uczciwej drogi. Wystarczy doraźnie parę patelni kruszywa, a tak to jest codzienna droga przez mękę. Widać mieszkają tam obywatele drugiej kategorii. Powinno się przyłączyć miasto do gminy Pionki. Tam wójt do każdej stodoły zrobił juz asfalt – pisze do naszej redakcji mieszkaniec ulic Kościuszki (imię i nazwisko do wiadomości redakcji)

 

Tak wygląda odcinek ulicy Kościuszki  
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Co tam ulice . Ważna uroczystoś przekazania insygniów władzy (łańcuchów)
czwartego grudnia.
29-11-2017, 16:51:51
+ 79
- 84
odpowiedz
Było wiele razy pisane o ulicach w Pionkach, które wymagają remontu, budowy itd. I co i nic ważne to co napisał szczupak1 niestety. Popieram w artykule: zlikwidować urząd miejski, połączyć Pionki z Gminą. Będzie taniej.
29-11-2017, 18:21:08
+ 71
- 8
odpowiedz
Tak się dziwnie składa, że radna Śmietanka jest radną z komitetu wyborczego burmistrza i jest mieszanką tego odcinka wykonywanej ulicy Polnej a chyba również tam mieszkają jej rodzice, naprawdę "bardzo dziwny zbieg okoliczności" lokalizacji inwestycji. Redakcja podała bardzo dobry przykład ulicy Kościuszki o znacznie gorszej wręcz fatalnej nawierzchni która powinna zostać wykonana w pierwszej kolejności. Może radna nie wie gdzie znajduje się ul. Kościuszki i nie ma pojęcia o jej fatalnej nawierzchni? Swoją drogą nawet na ul. Polnej są odcinki ulic z nawierzchnią o wiele gorszą niż przedmiotowy odcinek - odcinek radnej! Pani radna jak tu dojść, dojechać do domów, nieruchomości ..., jak żyć ...
29-11-2017, 18:29:19
+ 75
- 85
odpowiedz
Co tam jakaś zatopiona w błocie Kościuszki czy inne uliczki. Najważniejsze aby kosteczka była do furteczki bo będzie pamiątka po ciężkiej pracy jako radnej obecnej kadencji. Do tego 50 000 zł pobranej diety przez cztery lata. Na reelekcję raczej szans nie ma więc pamiątka pozostanie.
29-11-2017, 18:55:06
+ 81
- 84
odpowiedz
Nowicjusz
Co się dziwicie. Kostkę układa Bob Budowniczy dla Smietankowej bo przypadkiem tam mieszka.A co sie tyczy ul. Kościuszki jest jasne. Prawie 100% mieszkańców tej ulicy poszło na referendum i opowiedzieli się za wywaleniem tego wizjonera. Wszyscy powinniśmy brać z nich przykład. Za karę "machający ogonem" nie dopuści do remontu tej drogi. Wybory się zbliżają i Smietankowej trzeba pokazać dzie jej miejsce/nie tylko jej/
30-11-2017, 09:03:37
+ 66
- 81
odpowiedz
Pan, Panie Kondor też miałeś czas to zrobić. Co ? Nagle ta droga tak wygląda ? Latami nic nie było tam robione
01-12-2017, 08:37:15
+ 29
- 44
odpowiedz
Nie ten adres szanowny panie.
01-12-2017, 21:24:59
+ 38
- 78
odpowiedz
Mieszkańcy przybocznych uliczek Polnej napewno podziekuja Pani radnej przy najblirzszych wyborach. Szkoda że nie poinformowała wyborców przed wyborami jak latała po Polnej i namawiała do głosowania ze bedzie zabiegac tylko o swoje interesy. Gdyby jednak Pani Śmietanka chciała walczyć w nastepnych wyborach o miejsce przy korycie to mam dla niej spot wyborczy '' NIKT WAM TYLE NIE DA CO JA WAM MOGE OBIECAĆ"
04-12-2017, 21:27:50
+ 9
0
odpowiedz
To jest zwykłe robienie sobie jaj z obywateli. Płacimy najwyższe możliwe podatki do jakich nasze kochane miasto moze nas zmusić w zamian jeździmy po takich pięknych drogach od tylu lat. Krew człowieka zalewa jak patrzy na ten pionkowski "syf". Dzwoniąc do urzędu miasta w sprawie drogi od razu podają nr do Dyrektor MZUKu. Najłatwiej zrzucić odpowiedzialność na wykonawce remontu. Nie remont jest potrzeby a nowa nawierzchnia. Remont to wysypanie żwiru, który się utrzyma do pierwszego deszczu... Ludzie to już jest jakaś paranoja. mamy 21 wiek a po takich drogach w MIEŚCIE przyszło nam jeździć.
05-12-2017, 11:29:15
+ 5
0
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook