Dzisiaj jest piątek, 15 lutego 2019 r., 46 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Muzyka, licytacja, światełko do nieba i ponownie rekord. WOŚP 2018 w Pionkach
Dodał: MaG, 15-01-2018 12:36, odsłon: 3128
fot.Mariusz Grotkowski/RF
fot.Mariusz Grotkowski/RF

Padł kolejny rekord. W Pionkach zebrano więcej pieniędzy niż rok temu podczas świątecznego grania Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Podczas niedzielnej zbiórki udało się zebrać 21 tysięcy 278 złotych i 82 grosze.  

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Wszystko to dzięki 21 wolontariuszom, którzy już od wczesnych godzin porannych byli obecni na terenie całego miasta oraz kościołach zbierając datki do puszek.

 

- Pierwsi wolontariusze rozpoczęli świąteczne granie tuż po godzinie 6 rano. Pieniądze do puszek były zbierane na terenie Pionek i okolic – poinformował lokalny sztab WOŚP z Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach

 

Serce sztabu tegorocznej Orkiestry Jurka Owsiaka tradycyjnie mieściło się w Miejskim Ośrodku Kultury. Tuż po godzinie 16.00 rozpoczęło się finałowe granie podczas, którego zaprezentowali się artyści ze Społecznego Ogniska Muzycznego oraz tancerze z grupy „Kick” prowadzoną przez Lidię Zuchowską.

 

Koszulka została wylicytowana za kwotę 100zł.

Zwycięzca do puszki zdecydował się wrzucić kwotę dwukrotnie większą

 

W przewie między występami odbyła się licytacja gadżetów. Rodzynkiem wśród przekazanych na rzecz orkiestry upominków licytacji była koszulka z autografem Michała Wiśniewskiego przekazana przez Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze Sp. z o.o. Pieniądze zebrane podczas 26. Finału przeznaczone zostały na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

 

 W orkiestrowania koncertowania nie mogło zabraknąć loterii fantowej.

By zdobyć los należało wrzucić min. 5 złotych do puszki

 

 

Na zakończenie 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystąpił dobrze znany i bardzo lubiany nie tylko w naszym mieście legendy polskiego punk rocka zespół The Bill. Tradycyjnie wspólne granie zakończone zostało wypuszczeniem  tuż po godzinie 20 tradycyjnego światełka do nieba.

 

 

  
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook