Dzisiaj jest wtorek, 22 maja 2018 r., 142 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
Modernizacja basenu potrwa do końca października. Najtańsza oferta złożona przez firmę z Katowic
Dodał: MaG, 30-08-2017 12:55, odsłon: 16233
Fot.Mariusz Grotkowski©Arpass
Fot.Mariusz Grotkowski©Arpass

Firma Transcom spółka z.o.o. będzie wykonawcą modernizacji systemu uzdatniania wody w pionkowskim basenie. Termin zakończenia prac i oddanie obiektu do użytku przewidziany jest na koniec października. Koszt inwestycji wyniesie niemal 320 tys. złotych.

Automatyczny system pomiarów i regulacji parametrów fizyko-chemicznych wody, przystosowanie automatycznego układu regulacji temperatury wody basenowej do pracy z centralnym systemem sterowania, Wykonanie systemu kontroli zużycia mediów przez instalacje basenowe. To tylko kilka z pozycji zakresu prac jakie zostaną wykonane w ramach rozstrzygniętego przetargu na modernizację systemu uzdatniania wody na basenie miejskim w Pionkach.

Oferty z Polski
Do przetargu przystąpiły trzy firmy, Transcom spółka z.o.o. z Katowic oferując  modernizację na kwotę 319 800,00 złotych, firma Gutkowski Gutkowski Jan z Leszna oferując kwotę 344 897, 71 zł. Najdroższa oferta okazała się firmy Ardema spółka z.o.o. sp.k. z Czerska, która swoją pracę wyceniła na kwotę 399 750, 00 zł. Miasto Pionki na całkowita modernizację przeznaczyło 360 tys. złotych.

Termin zakończenia robót i oddania obiektu do użytku wyznaczony został na 31 października 2017. Inwestycja ma być wykonywana w formule "zaprojektuj i buduj", czyli wybrana firma wykona projekt, uzyska pozwolenie budowlane i przeprowadzi niezbędne prace. Zakres inwestycji jest spory, bo zakłada wymianę rur, filtrów i układów pompowych. Zrobiony zostanie układ sterowania podgrzewania i pomiaru parametrów wody oraz sterowana komputerowo stacja uzdatniania wody.


Przypomnijmy
Pływalnia przy ulicy Korczaka nieczynna jest od 22 maja. Basen został zamknięty do odwołania po tym, jak radomski SANEPID po raz kolejny zakwestionował jakość wody basenowej. Zdaniem władz miasta winowajcami są przestarzałe filtry i brak systemu uzdatniania wody z prawdziwego zdarzenia. Po wejściu w życie rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia z 2016 roku woda w basenach musi spełniać szereg rygorystycznych norm.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook