Dzisiaj jest środa, 17 października 2018 r., 290 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Robert Kowalczyk - Wybory 2018
[WIDEO] Mobbing w Urzędzie Miasta? Radny Maślanek pyta burmistrza
Dodał: MaG, 23-11-2017 15:59, odsłon: 6060

- Czy w rozmowie z podległym pracownikiem wyraźnie zdenerwowany, czy poniesiony emocjami używał Pan słów: cholera, czy do cholery, czy do jasnej cholery? - pytał radny Wojciech Maślanek podczas 51. sesji Rady Miasta Pionki burmistrza Romualda Zawodnika. Skrót wideo w Pionki24TV.

Radny Maślanek zanim zadał pytania burmistrzowi odczytał definicję „mobbingu”. Był to wstęp do zadawanych pytań, które dotyczyć miały incydentu jaki miał mieć miejsce w dniu 6 listopada 2017 pomiędzy pracownicą Urzędu Miasta a burmistrzem Romualdem Zawodnikiem.

Pytania radnego:
1. Czy w rozmowie z podległym pracownikiem wyraźnie zdenerwowany, czy poniesiony emocjami używał Pan słów: cholera, czy do cholery, czy do jasnej cholery?
2. Czy kierował Pan zarzuty do pracownicy wypisywania na „szmatławych stronach” obraźliwych komentarzy pod adresem współpracowników?
3. Czy do zweryfikowania wiarygodności pracownika polecił pan czy zasugerował przygotowanie ankiety wśród pracowników urzędu miasta?
4. Czy na sugestie, na stwierdzenie  pracownicy podległej, cytuję: „że Pan burmistrz odwraca kota ogonem” zareagował w następujący sposób„ Ja nie macham ogonem, ogon trzymam sobie tutaj mówiąc między nami", wskazując przy tym jednocześnie na swoje krocze?

Burmistrz Zawodnik nie zdecydował się na udzielenie odpowiedzi na zadane pytania. Zwrócił się natomiast do radnego o dostarczenie pytań na piśmie. O zaistniałą sytuację w dniu dzisiejszym zapytaliśmy związki zawodowe działające w urzędzie, przewodniczącego rady Zbigniewa Belowskiego. Niestety, przedstawiciel związków nie chciał się wypowiedzieć w tej kwestii.

- W dniu jutrzejszym będę rano w urzędzie i zapytam związki zawodowe o ich stanowisko oficjalne. Jeśli nabiorę przekonania, że sprawa może dotyczyć stosowania mobbingu wobec pracownika urzędu sam skieruję wniosek do prokuratury – mówił w dniu dzisiejszym  Zbigniew Belowski

 


Radny Wojciech Maślanek w  dniu dzisiejszym zwrócił się do związków zawodowych o udostępnienie dokumentacji z tego zdarzenia. Jak mówi, brak wyjaśnienia zaistniałej sytuacji stawia burmistrza w bardzo złym świetle.

- Jestem bardzo zdziwiony, ze pan burmistrz nie udzielił radzie  i mieszkańcom odpowiedzi na zadane pytania podczas sesji, widocznie to ciężki i bardzo trudny temat dla Pana Zawodnika. Ucieczka od odpowiedzi i niezajęcie stanowiska do momentu załatwienia tej sprawy, stawia burmistrza w niekorzystnym świetle. Ja w dniu dzisiejszym wystąpiłem do związków zawodowych o udostępnienie dokumentu lub notatki z dnia 6 listopada 2017 roku i myślę, że tam uzyskam potwierdzenie informacji, które do mnie dotarły  - skomentował radny Maślanek
 
ZAGINIONY DOKUMENT
Nieoficjalnie wiadomo, że sprawa miała związek z zaginionym dokumentem pochodzącym z archiwum  urzędu. Jedna z pracownic  została posądzona o jego zaginięcie. W trakcie wyjaśniania całej sprawy okazało się, że dokument znajdował się w innym wydziale urzędu. Mimo tego, pracownica została odsunięta od swoich obowiązków. O próbę wyjaśnienia całej sytuacji zostały poproszone związki zawodowe. To właśnie w ich obecności miało dojść do spotkania podczas, którego miały paść stwierdzenia o które  pytał radny.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
rozwalić tą całą radę miasta do niczego się oni nie nadają tylko do brania diet,wybrać młodych którzy chcą coś zrobić dla tego miasta.
23-11-2017, 19:01:24
+ 111
- 209
odpowiedz
VIP
Oho ho, oho ho...
Zatem wybory idą !
Zobaczycie państwo... za kilka miesięcy to Pan Zbyszek będzie mówił, że jego w tej radzie wcale nie było, he, he
To nie On, to ktoś podobny z nazwiska, ha,ha,ha
23-11-2017, 19:12:25
+ 71
- 37
odpowiedz
W mojej opinii, w zwiazku z zaistniałą sytuacją z inicjatywy RM powinien paść wniosek dotyczący przeprowadzenia (w tej konkretnej sprawie) natychmiastowej kontroli przez Komisję Rewizyjną . Gest dezaprobaty ze strony radnych ( opuszczenie głowy, wstyd, niedowierzanie...) mowią same za siebie. Sprawa jest bardzo poważna, ale w tej konkretnej kwestii ( domniemam) łatwa do ustalenia. Macie narzędzia i umocowanie prawne jako Rada Miasta. Tu nie potrzeba inicjatywy indywidualnej ( przewodniczącego RM i członka RM) tu potrzeba inicjatywy całej Rady Miasta, która zapisana jest w Jej kompetencjach a nad ich realizacją czuwa przewodniczący RM. Zabrakło mi takiej decyzji, która powinna być podjęta tego dnia.
23-11-2017, 20:29:53
+ 95
- 212
odpowiedz
VIP
Tak na marginesie i bez opowiadania się po żadnej stronie: przytoczona przez radnego Maślanka kodeksowa definicja mobbingu raczej nie pasuje w żaden sposób do sytuacji, w której burmistrz ochrzanił swoją podwładną za zagubienie urzędowego dokumentu oraz ukarał ją za to (do czego, o ile taki dokument rzeczywiście zaginął przez niedopatrzenie pracownicy, miał - moim zdaniem - pełne prawo, natomiast inna rzecz to kwestia ewentualnego niekulturalnego zachowania burmistrza w całym zdarzeniu, ale to już nie ten artykuł kodeksu pracy). W kodeksowej definicji mobbingu jest wyraźnie podkreślony aspekt "uporczywego i długotrwałego" nękania pracownika przez pracodawcę, który w tym jednostkowym przypadku, jaki opisał radny Maślanek, nie został wyczerpany i udowodniony.
23-11-2017, 20:30:36
+ 42
- 105
odpowiedz
VIP
He he, racja

Jesienią 2018 okaże się, że przez ostatnie 4 lata przewodniczącym rady był po prostu jego brat bliźniak (?!)


ps. w pionkowskich sklepach z wędliną można kupić tzw. OGONÓWKĘ

Całkiem smaczne ;-)

Dodane obrazki:
23-11-2017, 20:37:02
+ 62
- 27
odpowiedz
Ile razy ją ochrzanił? To co nawet szef nie moze dać reprymendy swojemy pracownikowi? Każdy ma szefa, który ma prawo dać naganę słowną, pisemna za nie wypełnianie obowiązków. Pan Maślanek nie ma się czym zajmować? Zaproponowałby coś mądrego, przygotował projekt, pozyskał pieniadze na ciekawą inwestycję. Szuka tanich sensacji i moim zdaniem ośmiesza miasto. Ludzie to widzą.
23-11-2017, 21:06:16
+ 73
- 148
odpowiedz
ivka vel Anna / Ela nie ośmieszaj się - kiepskie i proste te twoje argumenty. Nie na temat - bardzo ale to bardzo niewygodny.
Pan Maślanek nie jest projektantem a myślę że środki zewnętrzne ma kto pozyskiwać w pękającym w szwach od nadzatrudnienia UM. Radny Maślanek jako jedyny sprawuje funkcję kontrolną nad organem wykonawczym. Od sensacji i ośmieszania Pionek mamy specjalistę któremu nikt nie dorówna, pan Zawodnik jest w tej dziedzinie mistrzem. Na koniec, Mieszkańcy to widzą i mam taką nadzieję, że w przyszłym roku NIE ZAGŁOSUJĄ już na pana Zawodnika!
24-11-2017, 05:22:08
+ 130
- 212
odpowiedz
Nowicjusz
Stało się ! W Pionkach pojawił się Kulson .Prawda "ivka" ?
Dodane obrazki:
24-11-2017, 06:44:57
+ 126
- 209
odpowiedz
VIP
Bibek ma rację - sprawdziłem
Uporczywie i długotrwale - słowa klucze.
Dziękuję - możemy nagwizdać.
Jednak na coś takiego należy uwagę zwracać bo... nic tak mnie nie brzydzi jak brak kultury wobec kobiety.
24-11-2017, 13:26:15
+ 52
- 32
odpowiedz
VIP
Ty sprawdziłeś - i bardzo słusznie. Ale 25-ciu mniej dociekliwych od Ciebie forumowiczów, to jest takich, którzy raczej mało używają mózgu podczas czytania oraz do zrozumienia czytanych tekstów, postawiło mi minusy. Dla nich nie liczy się żadna prawda i żadne fakty. Oni wolą sobie pokrytykować - sami nie mając tak naprawdę pojęcia o tym, o czym jest mowa. Oni gdzieś usłyszeli, że burmistrz skrzywdził pracownicę, więc już to samo w sobie jest naganne, no więc trzeba to potępić (a na marginesie: gdyby to nie dotyczyło kobiety, tylko faceta, to czy ich ocena byłaby taka sama?). Ja rozumiem, że żaden z tych 25-ciu (na tę chwilę) minusowiczów nigdy nie był ważnym i odpowiedzialnym dyrektorem czy prezesem, bo wtedy by znał zarówno kodeks pracy, jak też odpowiednio reagował na niską jakość pracy pracowników, ich lenistwo, spóźnianie się, bałaganiarstwo, niedotrzymywanie terminów, ich "niewinność" we wszystkich bez wyjątku sytuacjach itd. Pracownik nie może uważać się zawsze za "świętą krowę", gdyż oprócz praw ma on także, a może przede wszystkim, obowiązki i odpowiedzialność. Powtarzam jeszcze raz: każdy był kiedyś pracownikiem, ale nie każdy był pracodawcą. Pracownikiem, od biedy, może być każdy, ale już nie każdy ma wiedzę, kompetencje, umiejętności i cechy charakteru, żeby nadawał się na pracodawcę. Jeśli ta oczywista oczywistość do tych minusowiczów nie dotarła i jej nie rozumieją, to już tylko ich wina oraz ich słabość i niedoróbka.
24-11-2017, 18:12:43
+ 31
- 82
odpowiedz
VIP
Kilka lat temu głośno było partyjnym wyjeździe posłów PISu, na którym najebany jak szpadel poseł PISu Adam Hofman chwalił się koleżankom długością swojego przyrodzenia.

Tak, słowa które padły z ust naszego burmistrza w stosunku do tej kobiety były skandaliczne i absolutnie niedopuszczalne. Wypowiedź niegodna prawdziwego mężczyzny nie mówiąc już o urzędniku państwowym tego szczebla.


Dodane obrazki:
24-11-2017, 18:36:02
+ 49
- 29
odpowiedz
Wuju Marianie swojego czasu w Pionkach też mieliśmy sexaferę.Ciekawy jestem o kogo tu chodzi http://www.vcity.pl/mazowieckie/Powiat-radomski/Pionki/sex-afera -w-pionkach/
25-11-2017, 10:21:27
+ 51
- 208
odpowiedz
VIP
Wracając do pojęcia mobbingu: ja wiem, że dla tych (aktualnie już) 35-ciu minusowiczów jest to słowo doskonale znane (no bo przecież oni świetnie znają języki obce, są biegli w terminologii prawniczej i nikt im nie musi tłumaczyć czegoś, co jest przecież oczywiste, no nie?). OK, zdarzają się przecież wśród czytelników P24 osobniki ponadprzeciętnie mądre i inteligentne, tego nie sposób kwestionować, ale muszę zwrócić im uwagę, że co innego znaczy słowo "mobbing" w mowie i rozumieniu potocznym, używanym na co dzień, co innego w tłumaczeniu słownikowym a jeszcze co innego w znaczeniu kodeksowym.
Ja w swoim wpisie sprzed 2 dni odniosłem się tylko i wyłącznie do definicji mobbingu zawartej w kodeksie pracy (wy, mądrale, tę definicję, jak rozumiem, zakwestionowaliście, stąd te liczne minusy). A wiecie dlaczego? Powinniście wiedzieć (no bo, waszym zdaniem, to wy a nie ja macie rację), ale nie wiecie. To wam powiem. Otóż w przypadku jakiegokolwiek sporu pracodawcy z pracownikiem (i odwrotnie), który miałby być rozstrzygany na drodze postępowania sądowego, sąd weźmie pod uwagę tylko i wyłącznie to, czy spór ten mieści się w definicji mobbingu zawartej w art. 94.3 paragraf 2 kodeksu pracy, czyli - inaczej mówiąc - będzie miał w dupie to, jak słowo "mobbing" rozumie zarówno strona pokrzywdzona w sporze, jak i wszyscy stawiający mi minusy mądrale, którzy tej definicji ani nie chcą przyjąć do wiadomości, ani jej zrozumieć (że chodzi o /cyt./ "uporczywe i długotrwałe" nękanie), ani też się z nią raz na zawsze pogodzić!
Dotarło? Raczej wątpię, bo.... ech, szkoda gadać.
25-11-2017, 11:06:06
+ 36
- 70
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:



ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook