Dzisiaj jest sobota, 24 sierpnia 2019 r., 236 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[AKTUALIZACJA] Mieszkańcy narzekają na niskie temperatury w domach. Już dawno skończył się komunizm – piszą internauci
Dodał: MaG, 10-05-2019 09:04, odsłon: 2220
fot.czytelnik
fot.czytelnik

W nocy temperatura spada do kilku kresek powyżej zera. Mieszkańcy narzekają na niskie temperatury w blokach, pracownicy największej spółdzielni mieszkaniowej w Pionkach odpowiadają - (...) nie jest to sezon grzewczy i nie muszą grzać.- pisze internauta Michał

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Blisko setka komentarzy, różne punkty widzenia i wspólny mianownik – niska temperatura w mieszkaniach. Tak, krótko można podsumować wypowiedzi internautów po zamieszczeniu na naszym profilu w portalu społecznościowym zdjęcia z temperaturą powietrza 16 stopni w mieszkaniu nadesłaną przez jedną z internautek.  

- Mieszkańcy miasta powinni mieć możliwość włączenia ogrzewania kiedy tylko chcą. Skoro płacą za ogrzewanie przez cały rok, dostęp do ogrzewania nie powinien być sztucznie ograniczany. - To jeden z komentarzy, który ukazał się na naszym profilu w portalu społecznościowym. w sprawie braku ogrzewania w zabudowie wielorodzinnej.

Internauci przez cały dzień ostro krytykowali brak podejmowania działań przez największe spółdzielnie mieszkaniowe w Pionkach. Chodzi o brak ogrzewania w blokach, gdy w porze nocnej temperatura powietrza jest bliska zeru. Czytelnicy wskazują wiele powodów dla, których zdrowie i życie ludzi starszych lub dzieci jest ważniejsze niż „umowny” okres  grzewczy, oszczędności i zwroty za nadpłaty za centralne ogrzewanie.

- Ja w domu mam 88-latkę, która siedzi w dwóch swetrach, kocu z termoforem i dalej się trzęsie. Takie warunki raczej nie prowadzą do niczego dobrego. Za ścianą małe dziecko, którego rodzice nie są w stanie wyleczyć od dłuższego czasu. Przez ostatnie dni rano była temperatura minusowa to chyba nie ma się nad czym zastanawiać. Znów Spółdzielnia w lutym odda nam po 100 za niezużyte ogrzewanie a my teraz wydamy dużo więcej na leki. Przypominam 21 wiek więc wydaje mi się że w ogóle nie powinno być powodu do takich postów a jednak w Pionkach jak zawsze... - w taki sposób skomentowała brak ogrzewania jedna z mieszkanek ulicy Dębowej

Mieszkańcy zasobów największej spółdzielni mieszkaniowej PSM w Pionkach podejmowali próby interwencji w tej sprawie. Z ich relacji i komentarzy wynika, że sprawa jest bagatelizowana i niemożliwa do realizacji.

- Proponuje dzwonić do spółdzielni, pan który zajmuje się ogrzewaniem twierdzi ze mało miał telefonów i od razu prosić z nim. Na pytanie dlaczego nie włączy ciepła, odpowiedział "że nie ma technicznych możliwości , bo musieliby napełniać instalacje wodą przez 2 dni, a poza tym nie jest to sezon grzewczy i nie muszą grzać, nie ma na to przepisów....  - napisał Michał na naszym profilu

Dziś sprawdziliśmy jakie są możliwości techniczne wznowienia dostaw ciepła do zasobów mieszkalnych w zabudowie wielorodzinnej. Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno ciepłownicze, które jako spółka miejska i jedyny dostawca ciepła w mieście, jednoznacznie odpowieda, że jest gotowe w każdej chwili wznowić dostawy ciepła.

 

- W związku z pojawiającymi się w obszarze publicznym licznych zapytań nieścisłości w sprawie dostarczania ciepła do lokali mieszkańców Pionek, Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze uprzejmie informuje Mieszkańców Naszego Miasta, że rozpoczęcie sezonu grzewczego, jak i jego zakończenie następuje wyłącznie na wniosek największych odbiorców ciepła dostarczanych do Państwa mieszkań, takich jak Pionkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, ekoPionki, czy Spółdzielnia „Wspólny Dom” - informuje zarząd PWKC w Pionkach. - Ponieważ zakończenie sezonu grzewczego nastąpiło już w 24 kwietnia na wniosek wymienionych podmiotów, a przy obecnie występujących niskich temperaturach w domach mieszkańców jest zimno, PWKC jest gotowa w każdej chwili uruchomić ponownie system centralnego ogrzewania, o ile wniosek w tej sprawie złożą wszystkie zainteresowane podmioty - dodaje.


W najbliższym czasie prognozy pogody nie są zbyt łaskawe dla mieszkańców Pionek i całego kraju.  Temperatury w nocy mogą spadać do kilku stopni w nocy a wyziębione mury blokowisk jeszcze bardziej będą potęgować odczucie chłodu.

 

[AKTUALIZACJA]

 

Spółdzielnia mieszkaniowa informuje, że w dniu dzisiejszym został przesłany wniosek do PWKC o wznowienie dostaw ciepła.


/Od redakcji/ Czy w najbliższym czasie zostaną wznowione dostawy ciepła do większości mieszkań w naszym mieście? Nie wiemy. Mimo wysłanej wiadomości drogą mailową do PSM, do momentu publikacji nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Warto w tym miejscu przypomnieć, że prezesem największego odbiorcy ciepła w mieście PSM jest radny Piotr Nowak, prezesem drugiej spółdzielni Wspólny Dom jest również radny Grzegorz Wąsik. Czy obaj Panowie radni i prezesi jednocześnie wsłuchają się w głos swoich mieszkańców, wyborców oraz płatników ich wynagrodzenia? Przekonamy się wkrótce. Mariusz Grotkowski

 

Zachęcamy do zapoznania się z komentarzmi na naszym oficjalnym profilu Pionki24

 

 

 

 

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook