Dzisiaj jest środa, 19 czerwca 2019 r., 170 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Miało być spotkanie z mieszkańcami. Było jak na wiecu wyborczym!
Dodał: MaG, 07-06-2018 15:00, odsłon: 3834
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Na pierwszy rzut oka wszystko wydawało się normalne. Krótka prezentacja filmowa z wykonanych inwestycji, kilka słów o problemach miasta i czas na pytania od mieszkańców. To jednak pozory, bo zaplanowane na środę spotkanie z mieszkańcami Pionek szybko zmieniło się w tradycyjny wiec wyborczy.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Choć do wyborów jest jeszcze kilka miesięcy, to już można poczuć powiew kampanijnej agitacji. W środę w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z mieszkańcami Pionek z burmistrzem Romualdem Zawodnikiem.

SPOTKANIE JAK WIEC WYBORCZY
Spotkanie, na które zaprosił Burmistrz mieszkańców w dniu 6 czerwca w Domu Kultury bardziej przypominało spotkanie wyborcze niż merytoryczna rozmowa z mieszkańcami o ich problemach. W trakcie spotkania zaprezentowana została w kilkunastominutowym materiale wideo m.in. informacja o modernizacji oczyszczalni ścieków, planowanych inwestycjach nad Stawem Górnym,  projekcie „Zielone Pionki” oraz remontach dróg i chodników. Prezentacja nie zawierała żadnej informacji o niezrealizowanych inwestycjach, które są wpisane do budżetu, jak również nie zawierała informacji o tym, że część wykonanych inwestycji była współfinansowana przy współpracy z innymi podmiotami np. PSM. Warto  przy tej okazji zapytać, czy tak skumulowana dawka „pozytywnych” informacji nie jest falstartem przedwyborczym, bo przecież wyborów jeszcze nie ogłoszono, a także zadać inne pytanie: „czy w przypadku urzędującego Burmistrza to nie za późno?”, bo tak naprawdę powinien zacząć kampanię wyborczą następnego dnia po wyborach 2014r.

Wracając jednak do spotkania z mieszkańcami, to mogliśmy się na nim dowiedzieć, jak ciężko Burmistrz Romuald Zawodnik od czterech lat pracuje dla Swojego miasta, gdyż w narracji nic się nie zmieniło. Nadal wiemy, że to „Jego” miasto, a nie osiemnastotysięcznej społeczności. Przedstawiono pasmo sukcesów inwestycyjnych i organizacyjnych. Mogła się zareklamować drużyna Burmistrza przypominając, że to właśnie oni poświęcają się i są bezpośrednimi realizatorami programu Burmistrza Romualda Zawodnika.

I tak radna Elżbieta Śmietanka mówiła o dokonaniach z jej udziałem. Członek Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  Elżbieta Giemza, mimo że poza Radą, również opowiadała o tym w jaki sposób  wspiera działania Burmistrza w wydobywaniu miasta z zapaści, w jakiej było w poprzedniej kadencji. Kandydat na burmistrza z poprzednich wyborów – pan Miśkiewicz też miał swój czas na pokazanie swojej roli w przedstawionym przez Burmistrza czteroletnim paśmie sukcesów. Mogliśmy się również dowiedzieć, że stara-nowa drużyna nadal ma zamiar ciężko pracować dla Swojego miasta, w którym w następnej kadencji, dzięki nim po Pionkach będą jeździć niskopodłogowe autobusy napędzane elektrycznie, czy powstaną inwestycje takie jak rozbudowa przedszkola przy Alejach Lipowych.

Obserwatorów spotkanie utwierdziło w przekonaniu, że w postępowaniu Burmistrza i jego zaufanych nic się nie zmieniło i nic się nie zmieni. Zadawane przez obecnych pytania albo były zagłuszane, albo przerywane , a przecież miało to być spotkanie z mieszkańcami, w trakcie którego warto przecież podsumować kadencję i w sposób solidny i porządny rozliczyć się  z mieszkańcami. A tak, jedni ze spotkania wychodzą zadowoleni, bo przecież pochwalili się swoimi dokonaniami i pokazali to co pokazywali w tej kadencji samorządowej, a inni wychodzą niezadowoleni, bo myśleli, że będą mogli spokojnie zadać pytanie i otrzymać odpowiedź.
 
Wychodząc ze spotkania zorganizowanego przez Burmistrza ze swoja świtą postronny obserwator pewnie zadaje sobie pytanie: „Dlaczego skoro jest tak dobrze, to jest tak źle?” Mam nadzieję, że na to i na inne pytania mieszkańcy uzyskają  odpowiedź w trakcie kampanii wyborczej i przekonają się, czy ostatnie cztery lata to pasmo sukcesów, czy jednak czas straconych szans.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Panie Zawodnik, krótko - kolejna PORAŻKA i kampanijna KLAPA!!! Nie popisał się pan i pańskie środowisko. Proponuję zorganizować warsztaty w temacie: "ABC dobrego zachowania się ..." lub poczytać fachowej literatury w tym obszarze.

Radny Maślanek wspominał o KREDYTACH a pan ten temat jakoś dziwnie pominął, czyżby "zapomniał" pan o niewygodnych sprawach? Kasyno cieknie i tonie, "pałac" według pańskiego projektu na stadionie przecieka i nieszczeje, itd. ... a co ze sprawnością kotlów od c.o. - ZIMA przecież będzie a spółka saunarium musi budować ...
07-06-2018, 15:31:38
+ 154
- 138
odpowiedz
VIP
Jeśli ktoś lubi , jak Go traktują jak ....to chodzi na takie "spotkania ". Można włączyć tvp1 i też propagandy sukcesu dostatek .Mnie interesuje nie Bizancjum , a dlaczego uszkodziłam auto w dziurach /droga miejska/, dlaczego latarnia na mojej ulicy nie świeci , dlaczego woda z kranu śmierdzi i takie tam . Proza życia . Bale , plastyki- nad kiedyś urokliwym stawem i inne , mnie tylko denerwują . Bo to źle wydane pieniądze PODATNIKÓW !
Dodane obrazki:
08-06-2018, 08:45:51
+ 141
- 122
odpowiedz
No tak jest sentyment jak bez gaci w trawie po szyje po kilku głębszych wskakiwało się do wody nad stawem. niejeden jeszcze po drodze sie zarysował na betonie. w sumie woda byla czysta bo jak ciagle nie dopuszczali wody to i ludzie wody nie brudzili :-)
Tola jak masz nadal ochote na urokliwe brzegi naszego stawu zapraszam w szuwary na dziką :-) :-)
09-06-2018, 00:20:56
+ 38
- 43
odpowiedz
VIP
Do " Endrju".
Można wydać pieniądze podatników na zrobienie czegoś pięknego i zgodnie z naturą/fotki/ . Można też nakupować plastyku i co popadnie . Robiąc bezguście i groch z kapustą .
Dodane obrazki:
09-06-2018, 11:06:06
+ 113
- 112
odpowiedz
Amator
a koszy na śmieci jak nie było tak nie ma
11-06-2018, 10:03:17
+ 96
- 9
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook