Dzisiaj jest wtorek, 11 grudnia 2018 r., 345 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Masz zadłużone mieszkanie komunalne? Będziesz mógł odpracować dług
Dodał: MaG, 05-10-2017 10:55, odsłon: 17859
fot.Echo Dnia
fot.Echo Dnia

Jeśli mieszkasz w lokalu komunalnym, masz trudną sytuację życiową i zaległości w opłatach za czynsz, możesz odpracować swoje długi. Miasto Pionki od października wprowadza specjalny program odpracowywania zadłużeń czynszowych.

Przyjęcie takiego rozwiązania być może pozwoli mieszkańcom Pionek mieszkającym w zasobach komunalnych na spłatę całości lub części zadłużenia w formie świadczenia niepieniężnego polegającego na wykonywaniu drobnych usług i prac na rzecz miasta. W czwartek 4 października burmistrz Romuald Zawodnik wydał zarządzenie regulujące tą kwestię.

Jakie prace będzie można wykonywać
Szczegółowy zakres prac jest określony w wydanym zarządzeniu burmistrza . Jak czytamy w zarządzeniu osoba, która będzie chciała skorzystać z tej formy spłaty zadłużenia będzie mogła wykonywać takie prace jak porządkowanie piwnic, strychów, klatek schodowych lub lokali po eksmisjach, zamiatanie i porządkowanie ulic, chodników, skwerów. Taka osoba będzie mogła odpracować swój dług pracując przy odśnieżaniu chodników, dróg wewnętrznych i przystanków. Osoby z określonymi umiejętnościami będą mogły znaleźć zajęcie przy drobnych pracach remontowych, wykonywaniu robót malarskich, podlewaniu kwietników czy dbaniu o zieleń miejską. Pełna lista świadczeń jakie dłużnik będzie mógł wykonywać zawarta została w zarządzeniu burmistrza.  

Kto i za ile może odpracować dług
W programie może wziąć udział dłużnik, posiadający zadłużenie wobec miasta z tytułu opłat za mieszkanie, który w okresie miesiąca poprzedzającego datę złożenia wniosku, na bieżąco opłacał czynsz i inne opłaty zależne od właściciela budynku. Taka osoba musi złożyć wniosek w Urzędzie Miasta Pionki i uzyskać zgodę urzędu na taką formę odpracowania długu.

Według informacji zawartej w zarządzeniu  stawka jest ustalona za pełna godzinę roboczą (60 minut). Za wykonywanie prac w ramach PPOZC ustalona została stawka 13 zł. Brutto.

Szczegółowe informacje dotyczące programu można znaleźć w zarządzeniu burmistrza Tutaj i Tutaj oraz osobiście w Urzędzie Miasta Pionki.

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook