Dzisiaj jest piątek, 25 maja 2018 r., 145 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Masz pomysł na pionkowskie dworce? Zgłoś go i przyjdź na konsultacje
Dodał: JaW, 16-06-2017 09:15, odsłon: 11451
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

Mieszkańcy Pionek mogą włączyć się w modernizację dworców kolejowych Pionki Zachodnie i Pionki Główne. W związku z planami PKP na odnowienie obu obiektów w przyszłą środę (21.06) o godzinie 15:30 w Centrum Aktywności Lokalnej odbędzie się spotkanie i dyskusja. Jeżeli masz pomysł na to, jak dworce kolejowe powinny wyglądać w przyszłości, na ich funkcjonalność i zagospodarowanie terenu, to warto przedstawić go publicznie. Zapraszamy! O planach PKP informowaliśmy w naszym artykule z 11 maja TUTAJ

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Jako, że ze względu na pracę nie mogę być obecny na spotkaniu, pozwolę sobie na wymienienie na forum rzeczy, które według mojej osoby poprawiłyby stan wizualny i funkcjonalny okolicy dworców.
Zaczynając od dworca znanego wcześniej jako Pionki Główne. Przede wszystkim remont poczekalni zachowując doczesny klimat ale w nowoczesny sposób. Doprowadzenie tam mediów sanitarnych i uruchomienie toalet. Światła ledowe dookoła dworca, aby było widać dokładnie osoby przebywające tam późną porą. Porządek z terenem obok śmietników. Powinno tam być również wejscie na peron, a nie wytyczone scieżki przez mieszkańców. Wykonanie świateł w miejscach, których 'nielegalnie' przechodzą od lat mieszkańcy na drugą stronę torów. Jako, że batalia o przejście całkowicie bezpieczne trwa od lat, warto ułatwić chociaż przechodzenie czy obok wulkanizacji, czy obok składnicy. Stojak na rowery powinien być pod czujnym okiem minimum 2 kamer. Wiaty - podstawa na tym peronie. Minimum dwie po stronie do Dęblina i min. dwie po stronie do Radomia. Ułatwienia dla niepełnosprawnych, tzn. jak w Radomiu, wyrównanie poziomu peronu do poziomu wejścia do pociągu. Porządek z opuszczonym budynkiem przy zjeździe w uliczkę wychodzącą na ul. Kolejową. Częste miejsce spotkań zwolenników picia pod chmurką zostawiających bałagan. Zadbanie o teren przed dworcem. Zagospodarowanie go w sposób przykuwający oko, a nie byle jak, tak jak jest teraz.
Co do Pionek Zachodnich, przede wszystkim zadbać o to, by wiaty nie były dewastowane jak wyglądało to na przestrzeni ostatnich lat. Wykonać porządną toalete na dworcu. Zrobić typowo nowoczesną poczekalnie. Porządek z parkingiem od strony 15stycznia. Umożliwić poprzez automat kupno biletów, kiedy kasa jest nieczynna.
18-06-2017, 15:24:00
+ 25
- 4
odpowiedz
Dużo koszy na śmieci, dobrze przytwierdzonych do podłoża, by nikogo nie kusiło przewracać.
18-06-2017, 15:31:39
+ 22
- 2
odpowiedz
W nieczynnym szalecie przy dworcu Pionki Zachodnie proponuję otworzyć izbę pamięci dokonań byłego burmistrza Marka Janeczka, który przez całe lata nie potrafił doprowadzić do porządku zarzyganego przez"graffiti" przejścia podziemnego i uruchomić windy, rozpieprzonej chwilę po uruchomieniu. Przejście było z każdym miesiącem coraz bardziej zarzygane, a winda zabita dechami PRZEZ KILKA LAT. Dopiero wizjoner Zawodnik był w stanie zmierzyć się z tym problemem i to jest jedna rzecz, za którą będę mu wdzięczny.
18-06-2017, 20:41:09
+ 11
- 40
odpowiedz
VIP
Co fakt to fakt...
18-06-2017, 22:50:48
+ 20
- 10
odpowiedz
Super Komentator
Taki gorący temat na mieście , a tu o architekturze . A za co te kolejne przebudowy ? Jeśli można zapytać ? Taką armię zatrudnionych opłacić , to już na potrzeby mieszkańców ni ma , ni grosika . Ciemno wszędzie , brudno wszędzie , co to będzie ? Co to będzie ? A jak to mówią , figa z makiem , albo dosadniej , na g...
19-06-2017, 21:25:36
+ 25
- 11
odpowiedz
No i co, durni debile minusowicze? Nie macie żadnych argumentów poza swoimi minusami. Napisałem prawdę w swoim poście, Janeczek to był burmistrz-impotent, którego przerastały proste sprawy jak właśnie pionkowskie przejście podziemne rodem z jakiegoś getta i niedziałająca latami winda. Dopiero nawiedzony Zawodnik wziął się za to, wyczyszczono marmur, piaskowiec, ostatnio też usuwano jakieś świeższe bazgroły. A wy, durni debile minusowicze nie macie wiedzy ani inteligencji i potraficie tylko stawiać te swoje minusy!! Zero argumentów! A poza tym na drugi dzień od napisania posta mam 8 plusów i 11 minusów, a Realista (KTÓRY MNIE POPARŁ W SWOIM POŚCIE) ma 5 plusów i 5 minusów!!! To właśnie pokazuje, jakimi durnymi debilami jesteście, wy, którzy minusujecie.

A co do kosztów przebudowy dworca, to będzie je chyba pokrywać nie miasto, lecz jakaś spółka PKP, np. PKP Dworce albo PKP Perony.
20-06-2017, 12:09:19
+ 12
- 24
odpowiedz
VIP
HAHAHHAHA! Setnie się uśmiałem czytając ostatni post Minusika. Styl, forma i treść żywcem zdarta ze mnie! Jakbym czytał siebie! Idealne naśladownictwo! Okazuje się, że bestia jest inteligentna i wiele potrafi! Brawo!
Więc, durni, nielogiczni, stronniczy i puści minusowicze, jak widzicie, wasza głupota jest atakowana z obu stron, tj. zarówno przez właściwego bibka, jak i Minusika dla Bibka, czyli - chociażby z nazwy - mojego merytorycznego przeciwnika. Tak więc - nie macie wyjścia, musicie tę swoją głupotę jakoś zwalczyć, gdyż tertium non datur.
Pozdrawiam Minusika.
21-06-2017, 11:08:56
+ 24
- 5
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook