Dzisiaj jest wtorek, 26 marca 2019 r., 85 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[WIDEO]Marszałek województwa zainteresowany starym budynkiem ciepłowni. W jej wnętrzu ma szansę powstać centrum kultury PRO Art
Dodał: MaG, 06-03-2018 14:33, odsłon: 3966
fot.Agencja Arpass
fot.Agencja Arpass

- Trzeba ratować budynek przed zniszczeniem – mówi przewodniczący Rady Miasta Pionki Zbigniew Belowski. O spotkaniu w sprawie przekazania działki oraz budynku starej ciepłowni miejskiej jako pierwszy poinformował burmistrz Zawodnik podczas ostatniej sesji.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

O planach przekazania starej ciepłowni władzom województwa mówił burmistrz Romuald Zawodnik oraz przewodniczący rady Zbigniew Belowski. Kilka dni temu w tej sprawie odbyło się spotkanie, w którym udział wzięła zastępca burmistrza Jolanta Sarnecka Buczek, prezes PWKC Krzysztof Kowal, wiceprzewodniczący rady Kazimierz Myśliwiec, dyrektor MCSW Włodzimierz Pujanek oraz Zbigniew Belowski.

Burmistrz zapowiedział podpisanie listu intencyjnego, którego celem jest przekazanie budynku samorządowi województwa. Według projektu, którego twórcą jest zastępca dyrektora MSCW Zbigniew Belowski w budynku ciepłowni będzie możliwe  utworzenia centrum kultury PRO Art.

Są założenie merytoryczne w kwestii jego wykorzystania ale nie jest to cel sam w sobie. Celem samym w sobie jest uratowanie obiektu i bardzo dobrze, że urząd marszałkowski a konkretnie marszałek wyraził zainteresowanie wsparcia projektu – mówi przewodniczący Zbigniew Belowski

Projekt PRO Art powstał w 2007 roku. Jak mówi przewodniczący już wtedy była szansa na jego realizację. Niestety nie udało się tej koncepcji zrealizować. Po kilku latach pomysł utworzenia pionkowskiego centrum kultury powrócił.

- Razem z wiceprzewodniczącym zaprosiliśmy marszałka Adama Struzika aby mu pokazać ten obiekt ponieważ nie zobaczywszy tego obiektu nikt nie ma wyobrażenia jak to wszystko wygląda – informował podczas sesji Zbigniew Belowski – W tej chwili dostaliśmy zielone światło żeby rozpocząć przygotowania formalne do przekazania tego obiektu – dodał Belowski

Z informacji przedstawianej przez przewodniczącego, pierwszym krokiem jaki musi zostać wykonany, by mogło dojść do realizacji przedstawionego projektu musi dojść do przekazania budynku samorządowi województwa mazowieckiego a dokładnie  Mazowieckiemu Centrum Sztuki Współczesnej  Elektrownia z siedzibą w Radomiu.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
A ktoto był burmistrzem w 2007 roku że zmarnował taki wspanaiły pomysł pana Belowskiego ? Czyżby nie ten sam co obecnie ?
Pan Struizik, to oglądał ten obiekt i to nie raz. Teraz przed wyborami, to nie jeden list intencyjny koalicja Po-PSL w urzędzie marszalkowskim może podpisywać. List pozostaje listem.
06-03-2018, 15:18:15
+ 156
- 156
odpowiedz
VIP
Na to potrzeba milionów. Jaki to ma sens ? W szpitalu , w którym ratują ludzkie życie- toalety koedukacyjne .Bieda aż piszczy . Budynek mógłby być piękny , ale ... . To są pieniądze PODATNIKÓW . Pionki , miasteczko emerytów ,ma ten obiekt potem utrzymywać ? Bo jak nie My , to kto ?Utrzymujemy już CAL i MOK . Polska to kraj biednych ludzi . Są pilniejsze i ratujące życie potrzeby!
Dodane obrazki:
06-03-2018, 17:31:44
+ 174
- 151
odpowiedz
Amator
Myślę , że 100 milionów to za mało , aby z ruiny zrobić perłę architektury . Tak to zobaczymy , jak staw dolny i inne cuda niewidy .
Dodane obrazki:
06-03-2018, 18:29:14
+ 158
- 149
odpowiedz
Zieloni! Panie marszałku! Szpital ratujcie! Trzeci ośrodek kultury potrzebny jak zającowi dzwonek.
06-03-2018, 20:43:50
+ 151
- 146
odpowiedz
VIP
Jako pionkowski podatnik, też zabiorę swój piskliwy głosik w powyższej sprawie.
Otóż muszę zgodzić się z moimi szanownymi przedmówcami.
Mamy w Pionkach dwie tzw. placówki kulturalne, do których i tak nie bardzo nie zagląda. Po co więc trzecia.
Dokupić tylko do CALu porządne nagłośnienie, bo to co tam stoi, to jest kaleczenie słuchu i wystarczy.

Uratować ten budynek o którym mowa w artykule, ale mocno zastanowić się nad jego przeznaczeniem.Dodane obrazki:
07-03-2018, 08:14:11
+ 34
- 16
odpowiedz
VIP
W Polsce jest wiele takich obiektów . Nic nie można już na to poradzić . W biednym kraju, trzeba zadbać o żyjących obywateli . Polski emeryt jest najbiedniejszy w Unii. 4 miliony młodych chce na stałe uciec z Polski . To są realne problemy .
Dodane obrazki:
07-03-2018, 10:30:23
+ 139
- 144
odpowiedz
ZBLIŻAJĄ SIĘ WYBORY TO WIDAĆ SŁYCHAĆ I CZUĆ
08-03-2018, 13:51:37
+ 115
- 137
odpowiedz
Tak zbliżają się i dobrze że jeszcze tylko pół roku pozostało słabej jakości samorządowi. Należy wyeliminować narcyza z głową w chmurach, zaciskających zęby, niemych semaforów i chorągiewki i łoperacyjne mandaty!

Czy Pan Przewodniczący Belowski liczy, myśli i marzy że zieloni zeralizują przedmiowową inwestycję i zrobią Pana dyrektorem pionkowskiej placówki??? Tak tylko pytam bo takie odnoszę wrażenie.
10-03-2018, 15:53:32
+ 105
- 132
odpowiedz
Nowicjusz
Każdy sposób dobry by ratować ten piękny budynek. Może z tą kulturą, kwestiami artystycznymi, sztuką itp. to już lekka w naszym mieście przesada, ale to duży budynek i na pewno na to też miejsce by się znalazło. Zainteresowanym polecam zobaczyć jak to zrobili w Łodzi w EC1.

Już kiedyś pisałem, że tu warto było by coś, co będzie związane z tym miastem i przyciągnie do nas ludzi z całej Polski ! a dorobek związany z Zakładami Pronit wart jest zachowania. Mam nadzieje, że ta piękna turbina jeszcze tam jest !

Kolejna kwestia to kształcenie kadr technicznych i rozpalanie w dzieciach i młodzieży zainteresowania techniką. Dziś już na rynku wymierają prawdziwi inżynierowie. Jeśli młodzieży nie zainteresuje się techniką albo tych co mają to we krwi nie dostrzeże i nie poprowadzi to będzie tragedia. Nie mówię o robieniu kolejnego centrum nauki bo to raczej niemożliwe, ale coś zawsze się da.

Może warto pomyśleć o społeczności a nie tylko o własnych tyłkach ?
12-03-2018, 13:09:10
+ 28
- 3
odpowiedz
Z tą młodzieżą to chyba tylko pobożne życzenia. Mam wrażenie, że poza facebookiem i jakimś snapchatem nie interesują się już kompletnie niczym.
14-03-2018, 08:08:48
+ 9
- 122
odpowiedz
Nowicjusz
To pozwólmy, by nasze dzieci dalej brnęły w tę ogłupiającą otchłań i stawały się tylko pionkami w rękach chciwych korporacji, szarlatanów, pracodawców, wyzyskiwaczy ….
To wiedza i świadomość własnej wartości daje człowiekowi oręż do walki i bycia kimś. A pośrednio do zachowania społeczności w dobrobycie.
Zobaczcie jak coraz bardziej debilne programy mamy w TV, zobaczcie jak ludzie manipulują społeczeństwem by wciskać im kolejne suplementy za grubą kasę, kolejne towary, których nie potrzebują !
Dalej wszyscy myśmy tylko o sobie ! Najlepiej powiedzieć, że nic już nie da się zrobić.
14-03-2018, 13:57:55
+ 15
- 2
odpowiedz
też mi się to nie podoba
16-03-2018, 06:29:51
+ 3
- 119
odpowiedz
zgadzam się z tobą, skoro chcą uratować ten budynek to tylko się cieszyć, że coś w tym mieście chcą jeszcze uratować.
16-03-2018, 11:20:58
+ 8
- 31
odpowiedz
Nowicjusz


Tylko właśnie to ratowanie ma drugie dno. Jeśli to ma być sposób na stworzenie ciepłych posadek dla osób u władzy i ich rodzin to faktycznie lepiej niech się zawali.
18-03-2018, 08:01:31
+ 71
0
odpowiedz
Nowicjusz
Może trzeba naprawdę zacząć myśleć koncepcyjnie ! Dorobek Pronitu wpisuje się idealnie w tradycje przemysłowe regionu, był COP z bogatą historią, czarna płyta … kawał historii, która może jeszcze pomóc temu miastu, wpisać go w szlak zabytków techniki kraju. Jakoś inne miasta potrafią robić biznes na swojej historii – muzeum energetyki w łaziskach Górnych, EC1 Łódź. Skoro jest jakaś szansa na ściągnięcie dużych pieniędzy na kulturę i sztukę to dlaczego nie pomyśleć o tej historii ?
Tym bardziej, że obecna polityka rządu też nastawiona jest na rozwój przemysłu, edukacji technicznej …, myślę że łatwiej na coś takiego będzie wyrwać kasę.
18-03-2018, 08:12:06
+ 28
- 2
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook