Dzisiaj jest piątek, 07 sierpnia 2020 r., 220 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Mamy swoich reprezentantów w młodzieżowym sejmiku
Dodał: MaG, 06-12-2019 13:17, odsłon: 1522
fot.UMWM
fot.UMWM

Już 12 grudnia odbędzie się pierwsze posiedzenie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. W obradach weźmie udział 51 radnych, w tym 7 z okręgu radomskiego. To młodzi, aktywni ludzie, którzy chcą decydować o tym, co dzieje się w ich regionie. Dziś wicemarszałek Rafał Rajkowski spotkał się z radnymi, którzy będą reprezentować region radomski.

Posłuchaj:
Wicemarszałek Rajkowski

– Radni będą głosem młodzieży z naszego regionu. Jestem przekonany, że ich pomysły i uwagi pomogą nam rozwijać Mazowsze– podkreśla wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 

Mimo, że to pierwsza kadencja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, to zainteresowanie projektem było bardzo duże. Zgłosiło się w sumie 197 kandydatów, spośród których komisje wybrały 51 radnych. Warto podkreślić, że kobiety stanowią prawie połowę składu sejmiku. Jest ich 24. Z okręgu radomskiego chęć uczestnictwa w projekcie zgłosiło 20 osób, z czego ostatecznie wybranych zostało 7 radnych. Wybór był niezwykle trudny.

 

Kim są młodzi radni?
Okręg radomski reprezentować będzie siedmiu młodych radnych. Wśród nich mieszkańcy Radomia, Kozienic, Szydłowca oraz gmin Błędów i Pionki. Większość z nich to osoby aktywne i ze sporym doświadczeniem – działające w samorządach szkolnych lub młodzieżowych radach gminnych czy miejskich. Są to:


·Kacper Ośko (Radom) – uczeń Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu. Aktywny działacz samorządu szkolnego, członek Szkolnego Ośrodka Karier. Zaangażowany w szkolny wolontariat, pomysłodawca i organizator tegorocznego biegu charytatywnego w Borkowicach. Za najważniejsze w sejmiku młodzieżowym uważa zaangażowanie i współpracę wszystkich członków. Jest zdania, że radni powinni integrować się i wymieniać spostrzeżeniami by móc skutecznie działać na rzecz rozwoju całego regionu. W przyszłości chce działać na rzecz społeczeństwa.
 
·Antoni Gumiński (Radom) – uczeń III Liceum Ogólnokształcącego im. płk. Dionizego Czachowskiego w Radomiu oraz radny młodzieżowej rady miasta. Przez 8 lat uczył się w popołudniowej szkole muzycznej. Były przewodniczący szkolnego koła CARITAS i organizator wielu akcji charytatywnych i misyjnych, przygotowujący się do wyjazdu misyjnego do Afryki. Członek Ruchu Światło Życia Diecezji Radomskiej oraz diakonii społecznej, zajmującej się organizacją wydarzeń patriotycznych. Organizator Gali 25-lecia młodzieżowego parlamentu w Radomiu. W przyszłości chciałby zostać politykiem. Uważa, że dobry radny powinien być nastawiony na działania społeczne, dla których jest w stanie poświęcić swój wolny czas.
 
·Nikola Dziuba (Kozienice) – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach. Od 8 lat przewodnicząca samorządu klasowego oraz sekretarz samorządu szkolnego. Aktywnie angażuje się w akcje społeczne m.in. organizację gminnej wigilii oraz pomoc w sprzątaniu opuszczonych grobów na cmentarzu. Działaczka szkolnego wolontariatu, kwestowała na rzecz hospicjum w Kozienicach. Regularnie odwiedza też Pionkowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Angażuje się w pomoc potrzebującym. Jej zdaniem motorem napędzającym prace Młodzieżowego Sejmiku powinien być aktywny udział w życiu społecznym i publicznym województwa mazowieckiego.
 
·Kacper Kaleta (Szydłowiec) – uczeń Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu. Działacz szkolnych, regionalnych i ogólnopolskich organizacji. Członek młodzieżowej rady w Szydłowcu oraz redaktor fanpage’a województwa mazowieckiego w Ogólnopolskiej Federacji Młodych. Sprawuje funkcję przewodniczącego klasy oraz wiceprzewodniczącego samorządu uczniowskiego. Aktywnie udziela się w akcje charytatywne m.in. „Dzień Psiaka Szydłowiaka” czy szkolne koło CARITAS. Uważa, że prace młodzieżowego sejmiku województwa powinny skupić się na działaniach zmierzających do rozwoju aktywności społecznej i zainteresowań ludzi młodych, a radny powinien być odpowiedzialny i wyciągać wnioski z rozmów z ludźmi.
 
·Wiktoria Nowocień (Szydłowiec) – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu. Aktywna działaczka różnych projektów edukacyjnych m.in. #myślępozytywnie czy start-up days. Członek młodzieżowej rady miejskiej, administratorka funpage Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Radomskiej oraz działaczka  gminnego Zespołu ds. Rozwoju Turystyki w Szydłowcu. Bierze aktywny udział w licznych akcjach charytatywnych, jest też współorganizatorką protestu ekologicznego w ramach Protestu Tysięcy Miast. Współuczestniczyła w przygotowaniach ofert turystycznych dla powiatu szydłowieckiego. Jest zdania, że Młodzieżowy Sejmik Województwa powinien reprezentować młodzież i jej pomysły, wspierać lokalne inicjatywy oraz dążyć do integracji młodych aktywistów oraz zachęcać do działań społecznych.
 
·Julia Senator (gmina Błędów) – uczennica V Liceum Ogólnokształcącego im. księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie. Od wielu lata aktywna działaczka wolontariatu. Jest częścią zespołu redakcyjnego gazetki uczniowskiej „Brudnopis”. Uczestniczka „Telling Our Stories” 1989 Anniversary Program, który jest projektem społeczno-historycznym sponsorowanym przez rząd Stanów Zjednoczonych dla 12 uczniów i 12 nauczycieli z 12 pokomunistycznych krajów. Program ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na to, jak ważne jest wypełnianie swoich obowiązków obywatelskich. Uważa, że sejmik młodzieżowy powinien zajmować się edukowaniem i zachęcaniem ludzi młodych m.in. do brania udziału w wyborach czy walki ze zmianami klimatycznymi.
 
·Anastazja Stępień (gmina Pionki) – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Radomiu. Harcerka pełniąca obowiązki przybocznej w Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Brała udział w licznych akcjach m.in. balu karnawałowym dla dzieci czy sprzątaniu opuszczonych grobów. Była posłanka XXV kadencji sejmu dzieci i młodzieży. Uważa, że sejmik młodzieżowy powinien zająć się pracami w obrębie trzech obszarów: problemów młodzieży, w tym szeroko rozumianym rozwojem naukowym, artystycznym i duchowym, popularyzacją regionu wśród młodzieży polskiej i zagranicznej oraz problemami dzieci z rodzin rozbitych. Uważa, że młody radny powinien przede wszystkim zajmować się rozwiązywaniem problemów swoich rówieśników.

Młodzieżowy Sejmik Województwa Mazowieckiego rozpocznie prace już 12 grudnia. Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu, radni podobnie jak ich dorośli koledzy, złożą ślubowanie. Wybiorą także ze swojego grona przewodniczącego sejmiku, wiceprzewodniczących, sekretarza oraz członków komisji. Każdy radny będzie mógł uczestniczyć w pracach co najmniej jednej komisji. Młodzieżowi radni będą również mogli zgłaszać wnioski, zapytania, postulaty czy inicjatywy. Będą pracować podczas sesji, komisji oraz spotkań roboczych w okręgach.

Młodzieżowy sejmik będzie działał zgodnie z podejściem „od problemu do rozwiązania”. Jego głównym zadaniem będzie przede wszystkim reprezentowanie interesów młodzieży, działanie na rzecz zwiększania udziału młodych ludzi w życiu publicznym województwa, a także na rzecz integracji środowisk młodzieżowych. Młodzi radni będą opiniowali różnego rodzaju dokumenty i propozycje rozwiązań władz Mazowsza. Będą mogli również inicjować działania, które będą odpowiedzią na potrzeby i problemy młodych mieszkańców naszego regionu. Będą również brać udział w różnego rodzaju debatach i dyskusjach.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Usługi remontowo-budowlane Jakub Figuła
Oferuję usługi w zakresie: - zabudowy karton gips - układanie paneli - adapta...
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYNAJMĘ MIESZKANIE W PIONKACH
WYNAJMĘ MIESZKANIE W PIONKACH
Wynajmę mieszkanie w Pionkach, ul.Różana. Telefon kontaktowy: 606981710
SPRZEDAM  /  WYNAJMĘ
SPRZEDAM / WYNAJMĘ
Sprzedam dom Pionki ul. Kopernika - osiedle domów jednorodzinnych.Dom usytuowany jest na działce o powierzchni 1000 m z zagospodarowanym ogrodem. Powierzchnia użytkowa 142 m , oraz dwa zewnętrzne tarasy. Na parterze znajduje się pokój dzienny...
NA SPRZEDAZ DZIAŁKA PRZEMYSŁOWA - INWESTYCYJNA O POWIERZCHNI 20 ...
NA SPRZEDAZ DZIAŁKA PRZEMYSŁOWA - INWESTYCYJNA O POWIERZCHNI 20 ...
Na sprzedaż działka przemysłowa/inwestycyjna o powierzchni 20 ha. Nieruchomość na terenie parku przemysłowego Pronit. Na terenie znajdują się zabudowania, które w przeszłości pełniły funkcje obiektów o charakterze produkcyjnym. Na nieruchomo...
SPRZEDAM 2-POKOJOWE MIESZKANIE W PIONKACH
SPRZEDAM 2-POKOJOWE MIESZKANIE W PIONKACH
Na sprzedaż mieszkanie położone na parterze 2-kondygnacyjnego budynku przy ulicy Ogrodowej w Pionkach. Budynek znajduje się w spokojnej i cichej okolicy bezpośrednio przy lesie. W pobliżu usytuowana jest szkoła, Lidl oraz rodzinne ogródki działkowe. ...
LOKAL 72M2 DO WYNAJĘCIA
LOKAL 72M2 DO WYNAJĘCIA
Oferujemy do wynajęcia lokal biurowy o powierzchni 72m2 znajdujący się w biurowcu "Przemysłowa 1" w Pionkach. Lokal składa się z trzech pomieszczeń użytkowych (15m2, 15m2 oraz 24m2), holu(poczekalni) oraz toalety ze schowkiem w zabudowie. Biuro znajduje ...
PRACA DODATKOWA DLA MĘŬCZYZNY
PRACA DODATKOWA DLA MĘŬCZYZNY
Lekka praca dla mężczyzny przy rozładunku busa 3-4 razy w tygodniu. Więcej informacji pod numerem telefonu
NA SPRZEDAŬ NIERUCHOMOŚĆ O PRZEZNACZENIU KOMERCYJNYM NA HOTEL, S...
NA SPRZEDAŬ NIERUCHOMOŚĆ O PRZEZNACZENIU KOMERCYJNYM NA HOTEL, S...
Na sprzedaż nieruchomość o przeznaczeniu komercyjnym na hotel, spa, centrum szkoleniowo-konferencyjne, dom spokojnej starości w Pionkach Całkowita powierzchnia działek to 4,9 ha. Na działkach znajdują się dwa budynki, otoczone terenami leśnymi, każdy ...
NA SPRZEDAŬ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 1976 M2, UZBROJONA W SIEĆ WODO...
NA SPRZEDAŬ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 1976 M2, UZBROJONA W SIEĆ WODO...
Na sprzedaż działka o powierzchni 1976 m2, uzbrojona w sieć wodociągową i elektryczną. Nieruchomość centralnie przed wjazdem do parku przemysłowego Pronit, w pobliżu Lidla i szpitala. Działka uzbrojona w sieć energetyczną, c.o., wodociągową, kanaliza...
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
Jeżeli chcesz rozpocząc nowy rok szkolny bez zaległości, zapraszam Cię na letnie korepetycje z matematyki. Mam wieloletnie doświadczenie , cierpliwość i skutecznie wytłumaczę to czego nie rozumiesz, przygotuję do zbliżającej się matury, egzaminu ósm...
PRACA W PIONKACH
PRACA W PIONKACH
W ZWIĄZKU Z DYNAMICZNYM ROZWOJEM POSZUKUJEMY PRACOWNIKÓW NA STANOWISKA:   - Pracownik Produkcji - Magazynier - Automatyk - Elektromechanik   Oczekiwania wobec kandydata: •Punktualność •Dokładność i niezawodność •P...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ SIEDLISKOWO-ROLNĄ
SPRZEDAM DZIAŁKĘ SIEDLISKOWO-ROLNĄ
Sprzedam działkę siedliskowo-rolną 3000m w gminie Garbatka-Letnisko, wjazd z drogi asfaltowej, media w granicy działki 40zł/m2, informacje tel. 668 862 843
MAGAZYNIER
MAGAZYNIER
Grupa ABALONE POLAND ALBEDO HR - Agencja Pracy Tymczasowej - NR CERTYFIKATU 13443 dla swojego Klienta, poszukuje osób zainteresowanych pracą na stanowisku: MAGAZYNIER Miejsce pracy: Pionki Zakres zadań: • Rozładunek i załadunek palet na samochod...
NA SPRZEDAŬ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 7,0792 HA
NA SPRZEDAŬ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 7,0792 HA
Na sprzedaż działka o powierzchni 7,0792 ha, w użytkowaniu wieczystym. Na działce znajdują się : -budynek 1-kondygnacyjny o pow. Użytkowej 82m2 -budynek 1-kondygnacyjny o pow. Użytkowej 82m2 -budynek 1-kondygnacyjny o pow. Użytkowej 226m2 -budynek 1-kondyg...
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
DAM PRACE
DAM PRACE
zatrudnie pracownikow do prac remontowo wykonczeniowych
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook